آخرین اخبار «جدید قم

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز، تا میانه دی ماه یک یارانه به حساب سرپرستان خانوار واریز شده است، همچنین پرداخت یارانه جدید به این ماه موکول شد. محصول زعفران که به دلیل ارزآوری خاص خود “طلای سرخ” نامیده شده است، علاوه بر تاثیر در اشتغال و کارآفرینی، در رونق اقتصادی مناطق مختلف همچون خطه کویری گناباد واقع در جنوب خراسان رضوی جایگاهی ویژه دارد. توجه به مناطق محروم و اهتمام جدی دولت سیزدهم برای رفع مشکلات اجتماعی و اقتصادی و فرهنگی، مردم را نسبت به خدمات مسوولان دلگرم کرده و نور امیدی بر دل آنان تابانده است. طبق روال ماههای گذشته دولت واریز یک یارانه دیگر را تا پایان دی ماه بر عهده دارد، اگر چه معاون اقتصادی دولت زمان واریز یارانه جدید را این ماه اعلام کرده اما هنوز جزئیات زمان واریز آن منتشر نشده است. علی آراسته روز یکشنبه در نشست کارگروه فرهنگی و اجتماعی گناباد افزود: از این میزان ۱۶ میلیارد ریال در قالب تسهیلات قرض الحسنه برای اشتغال معتادان بهبود یافته و یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال هم به صورت کمک بلاعوض به معلولان ساکن روستاها تعلق گرفته است. در کنار انیمیشن سفیدبرفی و هفت کوتوله، اولین قسمت از مجموعه انیمیشنی داستان اسباببازی را هم میتوان مهمترین فیلم انیمیشنی تاریخ سینما دانست.

اخبار جدید پای نتورک

جواد باذلی در گفتوگو با ایسنا عنوان کرد: عادیانگاری، برگزاری مراسم و تجمعات و کاهش رعایت پروتکلهای بهداشتی از سوی افراد موجب افزایش تعداد موارد مبتلا و بستریها و در نهایت تغییر رنگبندی شهرستان از زرد به نارنجی شده است. فرماندار گناباد گفت: افزایش روند بستری بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در این شهرستان در چند روز اخیر نگران کننده است و استمرار عادیانگاری وضعیت و کاهش احساس مسوولیت عمومی نسبت به رعایت پروتکلهای بهداشتی، میتواند پیامدهای نامطلوبی داشته باشد. حامد قربانی روز دوشنبه در نشست ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا در گناباد افزود: سهل انگاری در رعایت پروتکلهای بهداشتی در سطح جامعه به یک دغدغه تبدیل شده است باید با عزم جدی همه بخشهای دولتی، خصوصی و آحاد مردم و خانواده ها و اصناف نسبت به رعایت مسائل پیشگیرانه و حفاظت فردی به خصوص استفاده از ماسک، تزریق واکسن و پرهیز از حضور غیرضرور در اجتماعات و دورهمی های خانوادگی، احتمال بازگشت بیماری کووید ۱۹ را کاهش داد. ایسنا/خراسان رضوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد گفت: متأسفانه آموزش و پرورش بدون ضابطه مدارس ابتدایی در بعضی از مناطق شهرستان را بازگشایی کرده و این بازگشاییها خارج از ضوابط و دستورالعملهایی است که در ستاد ملی کرونا تصویب شده است.

یکی از دلایل افزایش موارد بیماری مربوط به بازگشاییها و به خصوص بازگشایی مدارس در پایههای ابتدایی است؛ به طوری که در روزهای اخیر موارد ابتلا به ویژه در سنین پایین افزایش یافته است. برخی از متقاضیانی که در پاییز امسال و به دنبال بازگشایی امکان ثبتنام در طرح خانهسازی دولتی اقدام به بارگذاری مدارک اعلام شده در سامانه مربوطه کرده بودند، زمستان امسال و طی روزهای اخیر برای تکمیل پروسه ثبتنام به عوامل تکمیل پرونده تقاضا برای قرار گرفتن در فهرست مشمولان این طرح ارجاع داده شدند. وی ادامه داد: ۲۲ میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال تسهیلات مشاغل خانگی در قالب ۲۳ طرح از ابتدای امسال به متقاضیان دارای شرایط در شهرستان پرداخت شده و پیگیریهایی برای افزایش این میزان اعتبار به بیش از ۵۰ میلیارد ریال در دست اقدام است. حامد قربانی روز سه شنبه در نشست کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری گناباد افزود: میزان تعهد اشتغال این شهرستان در سال جاری هزار و ۳۶۸ نفر بود که تاکنون در قالب آن بیش از ۸۰۰ فرصت شغلی برای افراد جویای کار فراهم شده است و باید با اهتمام دستگاههای اجرایی و بانکها و دست اندرکاران این حوزه، تا پایان امسال به صورت اخبار جدید بازنشستگان تامین اجتماعی کامل محقق شود. وی ادامه میدهد: باید به مسئولان اقتصادی کشور گفت شما که اعتباری برای این کار ندارید و بودجه به بانکها ندادهاید، چرا از تریبونهای رسمی اعلام میکنید «بروید وام بدون ضامن بگیرید»!

با توجه به این که اتفاقات پیش رو و تهیه واکسن قابل پیش بینی نیست باید تا ماه آینده صبر کرد تا انشالله بتوان پاسخ قطعی به احتمال تعویق کنکور سراسری 1400 داد. ایسنا/خراسان رضوی رئیس شبکه دامپزشکی گناباد از شناسایی طیور آلوده به بیماری آنگارا در این شهرستان خبر داد و گفت: با تشخیص به موقع بیماری آنگارا در یک مرغداری گوشتی، طیور این مرغداری معدومسازی و بیماری مهار و کنترل شد. متقی اظهار کرد: یک واحد مرغداری گوشتی در گناباد هفته گذشته درگیر بیماری آنگارا شد که با توجه به اهمیت بیماری و احتمال سرایت بالای آن، سریعا اقدامات نمونهبرداری، قرنطینهای و بهداشتی برای مرغداری مورد نظر انجام شد. محمدرضا متقی در گفتوگو با ایسنا عنوان کرد:بیماری آنگارا یا HHS یک بیماری ویروسی نوظهور است که طیور را درگیر میکند و با توجه به نوظهور بودن، درمان قطعی و مشخصی ندارد به همین دلیل معمولا تلفات بالایی دارد.

اگر شما هر گونه سوالی در رابطه با کجا و نحوه استفاده از اخبار جدید هنرمندان (ادامه دهید) دارید، می توانید با ما در صفحه وب تماس بگیرید.

Erica Ferrell

نینجا موسیقی غرور آفرین. حل کننده مشکل متخصص حرفه ای سفر. دردسر ساز. ارتباط گر مشتاق

جذابیت و اهمیت خرید پلی استیشن پلاس اکسترا
سایت نات کوین: راهنمای کاملی برای ارز دیجیتال جدید
با سئو گروه تلگرام @SEOPREM به بالاترین سطوح ممکن در معرفی و تبلیغ محتوایتان برسید!
سایت نات کوین: راهنمای کاملی برای ارز دیجیتال جدید
نات کوین را چگونه نقد کنیم: راهنمای جامع برای تحلیل این ارز دیجیتال
معرفی شرط بندی انفجار در بازی های آنلاین
تماس با ما