آیا پس از اومیکرون باید منتظر سویه‌های دیگری باشید؟

[ad_1]

فرارو- ثبت نام کوید -۱۹ در جهان در تاریخ ۲۷ نوامبر ۲۰۱۹ میلادی در ووهان شناسایی شد. کمتر از یک ماه پس از آن، موارد متعددی از یک ویروس ناشناخته شناسایی شد که به زودی به فراتر از ووهان به هانادم ویروس ها در جهان تبدیل شد. بیش از دو سال از تعدادی می‌گذرد و می‌گذرد و از آن می‌گذرد. اکنون در میانه اومیکرون در سراسر جهان قهار داریم و مردم از خود می‌پرسند: آیا به زودی شارسند: آیا به زودی شاوهم پووان کوواا

ارش فرارو، از آنجایی که اثبات شده اومیکرون مسریتر، اما با قابلیت کشندگی کمتر از سویه های قبلی است که برخی پیش بینی کرده اند که سویه های آینده نیز همینطور خواهد بود و این وضعیت تا زمانی که گلهای ایمنی به دست می آیند و عواملی مانند آنفولانزا تبدیل می شوند. شود یعنی مسری‌تر باشد، اما با قابلیت‌های آسیب زنندگی کم تر، ادامه پیدا خواهد کرد. در آن زمان این ویروس خطرناک است، نمی‌شود برای نوزادان و افراد مسن.

آیا پس از اومیکرون باید منتظر سویه‌های دیگری باشید؟

در حالی که نمی توانم دقیقا بگوییم پس از پایان موج اومیکرون چه خواهد شد یک موضوع مسلم است و آن این است که اگر یکی پس از دیگری پیدا کند انتقال تر و مسریتر از اومیکرون خواهد بود. اگر این قابلیت را نداشته باشد قادر نخواهد بود به عنوان یک سویه خود را مطرح کند.

پرسش اساسی این است که پس از فروکش کردن موج اومیکرون و بازگشت به حالت عادی باید چه انتظاری از سویه های بعدی داشته باشید و راه مناسبی برای مقابله با آن سویه ها چیست؟

«نینا هوروویتز» کارشناس بهداشت عمومی و اپیدمیولوژیست معتقد است در آن صورت وضعیت مشخص می‌شود که افراد از اومیکرون دچار بیماری نخواهند شد، اما تعداد افراد بسیار کمتر خواهد بود و میزان نیاز به بستری شدن در بیمارستان‌ها نیز کاهش خواهد یافت.

هوروویتز میافزید: «پاسخهای اولیه به اومیکرون ممنوعیت سفر، قرنطینه و انزوا برای افرادی بودند که در معرض خطر قرار گرفته بودند. با این وجود، این روش‌ها بیش‌تر برای سویه‌های قبلی مناسب بودند». او می‌افزاید: «این راه‌حل‌ها برای مقابله با سویه اومیکرون که بسیار متفاوت از سویه‌های قبلی سه‌آوباد سه‌وباد است.

هوروویتز معتقد است که اومیکرون برای افرادی که به آن مبتلا می شوند ممکن است به دلیلی ایجاد شود که در بدن فرد به مثابه یک واکسن کند با این وجود، اتکا به طور طبیعی همیشه خطرناک است چرا که هر لحظه امکان جهش ویروس وجود دارد. و آن زمان این نوع ایمنی کارآمد نخواهد بود.

او می‌افزاید: «ما در مسیری رو به جلو باید پذیرش هر سویه تازه‌ای که در راه خواهد بود را داشمه بود. اگر سویه بدخیمی بود باید افرادی را که در معرض خطر خطری شدید هستند بیش‌ترین احتیاطیاطی مات احتیاطی ما امات احتیاطی ما من فکر می کنم اومیکرون به ما نشان داد که نمی توانم شرایط زندگی را برای افراد کمتر آسیب پذیر مانند کودکان به دلیل آن که میخواهیم از آسیب پذیرترین افراد در درمان محافظت به عمل آوریم بدتر سازیم می کنم ».

با این حال، برخی از این نظریه را مطرح کرده اند که به دلیل جهش های زیادی که اومیکرون داشته اند و آن گونه ای است که انتظار می رود از نسل دلتا نبود، اینها شبیه به دلتا می توانند در آینده ظاهر شوند. اگر این اتفاق باعث خطرات بالای مرتبط با سویه دلتا می‌شود، می‌تواند بار دیگر به موضوعی تبدیل شود.

هوروویتز گفت که ممکن است دیگر شروع به گسترش کند. با این وجود، بعید به نظر می رسد که آن سویه باعث ایجاد انتقال آسیبی مشابه سویه دلتا شود، زیرا هم اکنون بیش از تری به دلیل کشورهایی که می گوید سویه خفیفتر و قابل تردد اومیکرون ایمنی کسب کرده اند.

علیرغم آن که بدن یک فرد ممکن است پیش از ظهور اومیکرون پاسخ موفقیت آمیزی به سویه دلتا صرفا با تزریق دوز واکسن از خود نشان نمی دهد در حال حاضر در صورت ظهور سویه های عفونیتر و ایمنی شدیدتر ارائه شده توسط سویه اومیکرون در ترکیب با ایمنی ایجاد شده است. به وسیله تزریق واکسن می‌توان بهتری برای مقابله با ویروس‌های بیش‌تر ایجاد کرد.

هورویتز می‌گوید: «مزیت اومیکرون آن است که نسبت به واکسن‌ها نسبت به افراد بیش از تری فراهم می‌کند. بنابراین، سویه‌ای مانند دلتا یا آلفا نسبت به زمان پیش از ظهور اومیکرون کم‌تر توان ایجاد تغییر شهان ایجاد تغییرشهان ایجاد عامل

او می‌افزاید: «در آینده بیشتر شبیه آنفولانزا خواهد شد. من معتقدم هر چند وقت یکبار ممکن است سویه تازهای از سارس کوید -2 ظاهر شود، اما گمان نمیکنم که ما نگران آن هستیم که چرا شدیدتر سویههای ترسناک هستند که در مواردی مانند ویروسهای سرماخوردگی و با اثری مشابه حضور خواهند داشت. و جود ندرانی شدیدی در این باره وجود ندارد ».

منبع: روزالم پست

[ad_2]

Giovanna Yu

گیک بیکن. ماون قهوه. ارتباط ظریف جذاب. متخصص مواد غذایی به طرز خشمگینی فروتن.

تجربه جذاب بازی انفجار: آشنایی با پدیده‌ای پرطرفدار
دفتر کار درسی: راهنمای کامل برای سازماندهی و مدیریت بهتر تحصیلات
کتاب کار ریاضی: ابزاری جذاب برای تقویت مهارت‌های ریاضی
Welcome to Real Estate Canada: A Guide to Buying, Selling, and Investing
Discover Your Dream Home: House for Sale Canada
Exploring the World of Realtor Canada
تماس با ما