احیای آی‌مک G4 2002 با تراشه‌ی M1 – زومیت

[ad_1]

نوستالژی یک نیرومند است و حالا شخصی موفق شده آی‌مک G4 را به تراشه‌ای جدید M1 مجهز کرده و این رایان‌ها آرا بمو این دستگاه قدیمی اما جذابیت خود را از دست نداده است. این محصول از نمایشگری ۱۵ اینچی بهره می‌برد که حاشیه‌های نسبتاً ضخیمی در اطراف آن دیده می‌شود. آی‌مک G4 از پایه‌ی بزرگی بهره می‌برد که در آن یک درایو نوری نیز تعبیه شده است. نیازی به گفتن نیست که طراحی فقط از المان‌های این محصول است که طی سالیان گذشته به‌میزان درخورغیتارکی است. سختافزارهای G4 برای زمان خود بسیار چشمگیر بود اما در مقایسه با سختافزارهای امروزی، بسیار امرمی بود.

ای مک G4 با تراشه M1

به گزارش دیجیتال ترندز، نمایشگر آی‌مک G4 از نمایش ۱۰۲۴ در ۷۶۸ پیکسل در می‌برد. این دستگاه به پردازنده پاورپیسی G4 با سرعت یک گیگاهرتز مجهز شده بود. پردازنده گرافیکی این محصول نیز جی‌فورس 4MX بود و از ۲۵۶ مگابیت DDR SDRAM با فرکانس ۳۳۳ مگاهرتز بهره می‌برد. این نسخه از ۷ هارد دیسک با سرعت ۲ هزار دوردرقیقه (RPM) قابل نصب است که نسبت به بنارهاهه است.

شخصی علاقه مند به فناوری به نام کنر، تصمیم گرفته شده است تا یک تصمیم شجاعانه را به‌اجرا درآورد. او مادربرد مک‌مینی مجهز به تراشه‌ی M1 را در آی‌مک G4 قرار داد و آن را به ۱۶ حافظه‌رم و یک ترابایت SSD مجهز کرد. ازآنجاکه M1 یک سیستم-روی-چیپ (SoC) است، این قطعه شامل تراشه گرافیکی، تراشه مرکزی و رم است.

ای مک G4 با تراشه M1

مقاله مرتبط:

پروژه‌های کانر علاوه بر ارتقای سخت‌افزار شامل به‌روزرسانی درگاه‌های آی‌مک G4 نیز بوده است. نسخه اصلی این سیستم به سه درگاه یواسبی 2. 0، دو درگاه فایروایر 400 و دو درگاه VGA مجهز بود، اما بدیهی است که این درگاه ها قدیمی بوده و نیاز به پیشرفت دارند. آی‌مک G4 کانر اکنون به درگاه HDMI، یواس‌بی A، یواس‌بی سی، جک هدفون و اسلات کارر اس‌دی و همچنین جتگتشه اس‌دی و همچنین جهرنشه اس‌نیه.

اگر از خود میپرسید که آیا آیمک G4 تغییریافته چیزی بیش از یک پروژه سرگرم کننده است یا خیر، باید اشاره کنیم کانر آن را به وایفای و بلوتوث نیز مجهز کرده و اکنون میتوانم این دستگاه را با سرعت بیش از 100 مگابیتبرثانیه به شبکه متصل کنیم. به‌هرحال، دیدن دستگاه‌های قدیمی تغییر داده‌شده و همیشه برای ما اهالی فناوری جذاب است.

[ad_2]

Cornelius Mcgrath

درونگرا. قهوه خور. کاوشگر. متخصص تلویزیون بشارت بیکن لاعلاج. طرفدار فرهنگ پاپ

تجربه جذاب بازی انفجار: آشنایی با پدیده‌ای پرطرفدار
دفتر کار درسی: راهنمای کامل برای سازماندهی و مدیریت بهتر تحصیلات
کتاب کار ریاضی: ابزاری جذاب برای تقویت مهارت‌های ریاضی
Welcome to Real Estate Canada: A Guide to Buying, Selling, and Investing
Discover Your Dream Home: House for Sale Canada
Exploring the World of Realtor Canada
تماس با ما