برنج خارجی را کیلویی چند دلار می‌خرند؟

[ad_1]

نایب رئیس دوم کمیسیون کشاورزی مجلس میگوید که برنج خارجی به قمیت نیم دلار خرید و به بازار عرضه می شود، اما در بازار برنج خارجی 30 هزار تومانی هم پیدا نمی شود.

به گزارش ایسنا، علیرضا عباسی درباره گرانی مجدد برنج ایرانی گفت: شرایط اقتصادی برای جهادگران عرصه تولید که امنیت غذایی کشور را می سازند، باید بهصرفه باشند. نهاده‌های کشاورزی در یک بازه زمانی به‌خاطر تغییر قیمت، دچار تغییراتی می‌شود که روی معیشت کشاورزان أثیاشت. از طرف دیگر، قیمت عرضه شده به بازار اصلاً برای مصرف کننده مطلوب نیست.

نایب رئیس دوم کمیسیون کشاورزی مجلس افزود: اگر مصرف کننده نتواند کالایی را خریداری کند، در نمهینرکنتولیرکنهاینن. بنابراین، باید تناسبی بین قیمت تولید و مصرف وجود داشته باشد.

سود حاصل از گرانی برنج ایرانی از شهریور ماه به جیب کشاورز نرفته است

نماینده مردم کرج در مجلس با اشاره به پایان یافتن فصل برداشت برنج در شهریور ماه گفت: افزایش قیمتی که از شهریور ماه تا امروز در بازار برنج وجود داشته است، به جیب کشاورز نرفته است چرا که اصلا کشاورز کشتی نیست که افزایش قیمت داشته باشد. تنها دلالان هستند که در بازار سوداگری می‌کنند.

مسئول اصلی گرانی مجدد برنج ایرانی وزارت جهاد کشاورزی است

عباسی با اشاره به قانون وزارت جهاد کشاورزی و واگذاری اختیارات بازرگانی محصولات کشاروزی به این خانه، گفت: مسئول اصلی گرانی غیرمنطقی برنج وزارت جهاد کشاورزی است. وزارت جهاد کشاورزی توان مدیریت بازار را ندارد و در نظارت بر قیمت‌ها کوتاهی کرده است. ما در مجلس پیگیر این موضوع هستیم.

نایب رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس نمایندگان کرد: وزرای دولت سیزدهم یک حاشیه امنی برای بسیاری از آنها تصور می کنند و علت آن است که مدت زمان آنها از وزارتشان گذشته است. نمایندگان مجلس، اما وکیل مردم هستند. اگر جایی حس کنیم که مردم متضرر شوند، به وظایف قانونی خود عمل کنند. ما با هیچ کس تعارف نداریم.

برنج خارجی به قیمت نیم دلار وارد کشور می شود

نماینده مردم کرج در مجلس در مورد میزان کوتاهی وزارت دادگستری و نظرات گفت: وظایف این وزارتخانه هم جانه. همه تلاش ما این بود که با قانون، اختیارات وزارت جهاد کشاورزی را افزایش داد. به همین خاطر، بنده کوتاهی در ماجرای برنج را از وزارت جهاد کشاورزی می‌بینم. کشور ما برنج خارجی را با قیمت نیم دلار وارد کشور می کند. هی اتفاقی می‌افتد که هم‌اکنون در بازار نمی‌توانم برنج خارجی ۱۳ – ۱۴ هزار تومانی بخرم؟ حتی برنج خارجی ۲۰ – ۳۰ هزار تومانی هم پیدا نمی‌شود. بنابراین، ساماندهی بازار برنج به‌عهده وزارت جهاد کشاورزی است.

[ad_2]

Izaiah Harrison

سازمان دهنده کل مبشر موسیقی شیطانی. گیک قهوه. خالق برنده جایزه متعصب الکل مزاحم عمومی

سایت dancebet: رقص کنید، پیش بیایید، برنده شوید!
تجربه جذاب بازی انفجار: آشنایی با پدیده‌ای پرطرفدار
دفتر کار درسی: راهنمای کامل برای سازماندهی و مدیریت بهتر تحصیلات
کتاب کار ریاضی: ابزاری جذاب برای تقویت مهارت‌های ریاضی
Welcome to Real Estate Canada: A Guide to Buying, Selling, and Investing
Discover Your Dream Home: House for Sale Canada
تماس با ما