به مرز عراق نروید!

[ad_1]

صحبت الله رحمانی، معاون عتبات و زیارت عراق با تاکید بر اینکه مرزهای زمینی برای زائران ایرانی باز نیست و ویزای زمینی لغو نشده است، از مردم درخواست کردند تا عملی شدن عراق برای بازگشایی مرزهای زمینی، فعلا به سمت این مرزها نروند.

به گزارش ایسنا، همزمان با اعیاد شعبانیه، برخی از بازگشایی‌های مرزهای زمینی به سمت این مرزها حرکت می‌کنند که معاونت امنیتی و مدیریت وزارت کشور تاکید می‌کند که این مرزها همچنان بسته است و ویزای دو کشور هم در مرزهای زمینی هنوز لغو نشده است. سیدمجید میراحمدی گفته است: برای این بود که روادید ترد زمینی بین دو کشور لغو شد، اما چنین اتفاقی نیافتاده و دوباره سفر زیارتی به عتبات عالیات عراق از مرزهای زمینی ناممکن است.

ایران و عراق از آبانماه امسال در توافقی ویزای دو کشور را فقط برای سفرهای هوایی لغو کردند و سازمان حج و زیارت نیز فقط از طریق مرزهای هوایی زائران را به عتبات عالیات ارسال می کند. هر چند، ایرج مسجدی، سفیر ایران در عراق چندی پیش خبر داده بود که مصطفی الکاظمی، نخستوزیر عراق قول داده است از شعبان برابر با 13 اسفندماه ویزای زمینی نیز لغو شود و همین، انگیزه حرکت برخی برای حرکت به سمت مرزهای زمینی است.

سازمان حج و زی نیز با آنها برای سفرهای نوروزی که سفرهای سفرهای نوروزی ثبت نام کرده بودند، اما مشخص شده است: مسیر هوایی انجام می شود.

صحبت‌اللهانی، معاون عتبات سازمان حج و زیارت نیز با یادآوری اینکه وزارت بهداشت دو کشور هنوز نتوانسته‌اند مجوز سفرهای زمینی را بدهند، اضافه می‌کند: شورای رحمت با شورای عالی سازمان حج و زیارت و سفیر جمهوری اسلامی ایران در بحبوحه و ملاقاتی که با نخست‌وزیر عراق به قول خودش است. داده در ماه شعبان احتمال اینکه نیمه شعبان مرز زمینی باز شود، وجود دارد، اما هنوز تاییدیه مکتوب، نامه، دستخط و یا مصوبات به سازمان حج و زیارت داده نشده است.

او گفت: فقط ممکن است در نیمه شعبان، عراقی‌ها مرز را باز کنند، اعلام شد. بنابراین از هموطنان می‌خواهم تا زمانی که قول داده‌اند و آن را عملی می‌کنند، فعل کعسی را در سمت مرزهای اومینی انجام دهند.

معاون عتبات سازمان حج و زیارت همچنین بیان کرد: امکانات و زیرساخت در نقاط مرزی بسیار مناسب نیست، اگر به سمت مرزها بروند هم اذیت می شوند و هم عملا تا وعده های دولت عراق داده شده است، خبری از باز شدن مرز زمینی عراق نیست.

مرزهای زمینی از زمان همه‌گیری‌ها در عراق بسته شده و فقط در مقاطعی، به روی زائران آیاران به روی زائران شاسران آیسانش می‌روند. سازمان حج و زیارت که سفرهای هوایی عراق را با قیمتی در حدود 9 میلیون تومان آغاز کرده، معتقد است بازگشایی مرزهای زمینی برای سفرهای زیارتی، هزینه سفرهای عتبات را تا 50 درصد کاهش می دهد. این سازمان با توجه به سفرهای غیرمجازی که قبلاً از طریق مرزهای زمینی صورت گرفته است، از سستاد ملی جنگلهای نااسانا سفر زائران از مرز زمینی دو کشور منوط به تایید وزارت بهداشت ایران و عراق است.

درحال حاضر، ترد از مرز زمینی عراق به سمت ایران مانعی ندارد و زائران ایران در ر مرت می‌تواننارزز. ورود اتباع عراقی نیز در صورت داشتن ویزا و با ارائه تست کوید امکان پذیر است.

[ad_2]

Roy Christensen

متخصص اینترنت دانشجو. نینجا فرهنگ پاپ. علاقه مندان پرشور توییتر.

سایت dancebet: رقص کنید، پیش بیایید، برنده شوید!
تجربه جذاب بازی انفجار: آشنایی با پدیده‌ای پرطرفدار
دفتر کار درسی: راهنمای کامل برای سازماندهی و مدیریت بهتر تحصیلات
کتاب کار ریاضی: ابزاری جذاب برای تقویت مهارت‌های ریاضی
Welcome to Real Estate Canada: A Guide to Buying, Selling, and Investing
Discover Your Dream Home: House for Sale Canada
تماس با ما