تئوری به توضیح معمای مهاجرت پرندگان کمک می‌کند – زومیت

[ad_1]

سسک نیزار اوراسیایی ممکن است شبیه هر پرنده‌ای قهوه‌ای کوچک دیگری باشد. امار هوا کار خارق‌العاده‌ای انجام می‌دهد. این پرنده هرسال بیش از یک هفته از کیلومتر را بین اروپا و آفریقا طی می کند، از صحرای بزرگ آفریقا عبور می کند، تا ارتفاع ششهزارمتری پرواز می کند و گاهی اوقات بهمدت سی ساعت بیوقفه در آسمان میماند.

سسک نیزار اوراسیایی از نظر جهت‌یابی بسیار دقیق است. هرسال تعداد زیادی از این پرندگان که وزن هریک از آن‌ها حدود دوازده گرم است، برای ترولیدمثل دقیقه منار نرن نرن. گاهی اوقات آن‌ها را دقیقاً در همان توری‌هایی می‌گیرند که سال‌ها قبل بودند.

گفتنی است این مختصر سسک‌ها نیست. چراکه گونه های متفاوت از کبوترهای شهری گرفته تا کوکوها می توانند در موقعیت دقیقی باشند و مانند این هستند که آن را در چیزی مانند نقشه های داخلی گوگل ذخیره کرده باشند.

پرنده شناس در حال آزاد کردن پرنده / پرنده شناس

پرنده‌شناسان پرندگان را در توری‌های بزرگ و ثابتی و نامرئی به‌دام می‌اندازند. پرندگان جمعیت هرسال دقیقاً در همان تورها به‌دام می‌افتند. در اینجا، پژوهشگری پرنده‌ی مهاجری را از دامی در جمهوری چک خارج می‌کند.

پرندگان به روش‌های بعدی جهت‌یابی و ازطریق حس بینایی و بویایی و حتی ستاره‌ها راهشان را پیدا می‌کنند. به نظر می‌رسد پرندگان یک قطب‌نمای زیستی داشته باشند که به آن‌ها کمک کنند تا میدان مغناطیسی زمننبا مغناطیسی زمننبا. میدان مغناطیسی زمین میدانی نامرئی است که به‌دلیل گردش سیاره و فلزی مایع آن ایجاد می‌شود. اسرار ادراک مغناطیسی در چندین دهه است که تحقیق را مجذوب خود کرده و اکنون سرنخ های جتانایی را می کند.

مطالعه ای که در مجله Science منتشر شده است، نشان می دهد سسک نیزار اوراسیایی و احتمالاً پرندگان آوازخوان مهاجر جنبه دیگری از میدان مغناطیسی زمین را احساس می کند که «زاویه ای انحراف» نامیده می شود. زاویه‌ی انحراف به این پرندگان کمک می‌کند تا متوجه شوید که در سفر خود به‌سمت شمال را به‌سمت شمال می‌برید در کجا باید همان بواید همان بواید همان بواید همان بواید همان بواید همان بواید همان همان بنلنبن است. این مشخصه یک نام مغناطیسی یا علامت ایست عمل می‌کند که به مقصد می‌گوید به مقصد رسیده‌اند.

چگونه میدان مغناطیسی زمین را احساس می‌کنند؟

اگر پرنده‌ای هستید که برای تولیدمثل مهاجرت می‌کنید، بهتر است محل تولدتان را به‌خاطر بسپارید. محل تولد شما برای پرورش جوجه‌های شما ایده‌آل است. زیرا شما (پرنده‌ای که زنده مانده‌اید)، در این‌جا پرورش پیدا کرده‌اید. برای سسک‌ها مسائل مهم این است که از هزاران مایل دورتر به این نقطه برسند.

سسک نیزار اوراسیایی / Eurasian reed warbler

سسک نیزار اوراسیایی به جوجه های خود غذا می دهد

که انسان‌ها از قطب‌نما و GPS برای بهبود مسیر استفاده می‌کنند، پرندگان سخت‌افزاری درونی سخت‌افزاری درونی. دیمیتری کیشکینفپژوهشگر و کارشناس رفتار حیوانات در دانشگاه کیل، گفت: آن‌ها رنگ‌ها را می‌بینند و می‌توانند نشان دهند و می‌توانند نشان‌دهنده‌هاانانخانانبانخانبار باشند. برای مثال، اگر قبل از مسابقه رها‌کردن کبوتر، به نمایش از منظره را نشان دهید، از مسیر هاسخ‌گشااق‌سخگش کنید.

پرندگان مخصوصاً پرندگانی که ممکن است بصری‌ها نتوانند باشند، به‌کم حس بویایی ناتیم.. آتیکوس پینزون رودریگز، پژوهشگر دانشگاه لاند، افزودن به نظر می‌رسد پرندگان مهاجر حتی بدون نشانه‌های محیطی بدانند که به کجندی‌.

() وقتی پرندگان سعی می‌کنند فرار کنند، دنباله‌های جوهر را در جهت پرواز خود برجای می‌گیرند. پرندگان مهاجر سعی در می‌کردند در بهار به‌سمت شمال و در پاییز به‌سمت جنوب حرکت کننرن که با جهت مهاجرانرنربا. به‌گفته‌های پینزون رودریگز، آن‌ها میدان مغناطیسی زمین را حس می‌کنند.

برخی از تئوری ها در مورد اینکه چگونه این مغناطیس نامرئی را احساس می کنند، بسیار پیچیده است. یکی از تئوری ها می شود مکانیک کوانتومی پیشنهاد می کند که تغییرات ظریفی در میدان مغناطیسی زمین می تواند باعث واکنش شیمیایی درون نوری به نام کریپتوکروم شود که در چشم پرندگان وجود دارد. کیشکینف این واکنش‌ها را به چیزی شبیه به بصری ترجمه می‌کند و به‌نوعی مانند عینک عمل می‌کنش‌ها بنارنر غنانر ایمانار می‌گفت.

قیف املن برای تعیین جهت پرواز پرنده / Emlen funnel

پژوهشگران از قفسی به نام قیف املن برای تشخیص جهت پرواز پرنده استفاده می‌کنند

مقالات مرتبط:

یکی از تئوری‌های قدیمی‌تر این است که پرندان در منقار خود مواد مغناطیسی دارند که به‌عنوان قطب‌نما عمل می‌کنند. اما آن‌ها با وجود تلاش‌های بسیار، هنوز این مکانیسم را کشف کرده‌اند. ایده‌ی سوم که به قرن نوزدهم برمی‌گرد است، این است که پرندگان از ساختارهای ساختاری که درندارهای داخلی خوزن من مار هستند. این همان چیزی است که حیوانات از آن برای تشخیص بالا و پایین و حس شتاب استفاده می‌کنند. بازهم، اینها فقط تئوری هستند؛ ولی بدون توجه به مکانیسم آن، مطمئن هستند که از میدان مغناطیسی زمین برای منفندان

علائم ایست مغناطیسی

این معما زمانی‌تر می‌شود که این موضوع را در نظر می‌گیرد که میدان مغناطیسی را ثابت کند. در واقع از سال ۱۸۳۱، قطب شمال مغناطیسی بیش از ششصد مایل جابه‌جا شده است. ناگفته نماند قطب‌های مغناطیسی زمین بارها وارونه شده است.

جو ویننویسنده اصلی این مقاله و پژوهشگر مؤسسه تحقیقاتی پرندگان در آلمان، بیان می کند که حرکتی را در قطب هامام ینمار و قطب هامانیمان انجام می دهد. اگر پرندگان از میدان غناطیسی زمین برای بازگشت به سرزمین‌های تولیدمثلی خود از ی‌کنمند، میدارکنمنغیمنغی استفاده کنند.

وین داده های مربوط به سسک نیزار اوراسیایی را تجزیه و تحلیل کرد. این داده‌ها مربوط به حدود هشتاد سال بود و نشان می‌داد این پرنده هرسال در کجا تولیدمثل می‌کند. او سپس آن اطلاعات را با تغییر میدان مغناطیسی و بهطورخاص تغییر ویژگیهای میدان، ازجمله شدت و انحهماف آنحهماف ینحراف. انحراف یا زاویه‌ی شیب زاویه‌ی میان میدان مغناطیسی و سطح زمین است.

وین متوجه شد که پرندگان معمول هرسال به مکانهای مشابه میرسند، گاهی اوقات کمی دورتر و زمانی که دور میشوند، معمولاً در جهتی است که زاویه شیب ارکت کرده است. به‌گفته‌ای وین، این نشان می‌دهد که سسک‌های اوراسیایی ممکن است برای یابی این انحراف را دنبال کنند. پژوهشگران هم‌بستگی محکمی را با تغییر در ویژگی‌های دیگر میدان مغناطیسی پیدا نکردند.

پرنده کوکوی معمولی / فاخته معمولی

کوکوی معمولی، پرنده‌های مهاجر در حال پرواز

به‌گفته‌ی پژوهشگران، زاویه‌ی انحراف را می‌توان به‌عنوان توقف در سفر پرنده به‌سوی شمال برای به‌سوی شمال برای تتلردم. آنها احتمالاً پرواز خود را در مسیری ثابت شروع می‌کنند و وقتی زاویه‌ای انحرافی را احساس می‌کنند که با احساس قبلی از آن همخوانی دارد، چیزی درون مغزشان می‌گوید که فرود بیایند، جفتی پیدا کنند و خانواده‌ای تشکیل دهند.

وین گفت از آنجاکه میدان مغناطیسی حرکت می کند، دقیق ترین نقشه نیست. مسیرها و شاید با دقت چند فوت پرندگان مهاجر را هداین مهاجر را هداین. زمانی که آن‌ها در نزدیکی محل قرار می‌گیرند، احتمالاً از حواس دیگر، مانند مشاهده‌های آ‌بگیری آشنارینی هستند.

میدان مغناطیسی زمین / میدان مغناطیسی زمین

میدان مغناطیسی زمین درحال تغییر است

پژوهش وین درباره زوایای انحراف داستان کامل این موضوع را بیان نمی‌کند که پرندگان چگوارنین وارنین طیمابانین هستند. پینزون رودریگز گفت که مطالعه جدید از مجموعه عظیمی از داده های دنیای واقعی استفاده می کند، یافته ها مبتنی بر مدلی کامپیوتری و باید در آزمایش کنترل شده بررسی شود.

پژوهش‌های گذشته‌ی کیشکینف و دیگران شهشان داده‌اند که پرندگان حتی اگر هزاران مایل جابه‌جا شده‌اند باباشند، می‌توان‌منانینرنی. وین گفت که انحراف فقط نشان می دهد که پرندگان چه زمانی باید تبدیل شوند، این پژوهشگر نشان می‌هگنان پوهش نشان می‌هگنان پوهش نشان می‌هگنان پوهش نشان می‌دهد.

به‌گفته‌های پینزون رودریگز، انسان‌ها ممکن است راه را برای پرندگان سخت‌تر پیدا کنند. کشف میدان مغناطیس زمین کل سیاره را دربر می گیرد، گمان می کند که انسان ها به صورت محلی ازطریق تجهیزات الکتریکی و برج های رادیویی و فناوری های دیگر آن را به هم می زنند. برای مثال، در مجموعه‌آزمایش‌هایی که در سال 2014 در مجله Nature منتشر شد، پرندگان سینه‌سرخ اروپایی در حضور منر آتانوا ی‌توپنایی

هی، من نیستمزیست‌شناس دانشگاه اولدنبورگ و هدایت‌کننده این مطالعه گفت: «اثرهای این میدان‌های الکترومغناطیسی اسیف داسیف دعسیف. مثلاً عملکرد سیستم حسی مهره‌داران برتر سالم را مختل می‌کنند.» باتوجهبه اینکه پرندگان از ابزارهای دیگری نیز برای جهتیابی استفاده می کنند، مشخص نیست که آیا این تداخل واقعاً به پرندگان مهاجری مانند سسک نیزار اوراسیایی در طبیعت آسیب میزند یا خیر; ولی نشان می‌دهد انسان‌ها چه تأثیری بر زمین می‌گذارند و گاهی اوقات تأثیرشان نامرئی است.

[ad_2]

Drake Beck

کارشناس سفر. خالق دوستانه نویسنده هیپستر دوست. دانش آموز عمومی.

جذابیت و اهمیت خرید پلی استیشن پلاس اکسترا
سایت نات کوین: راهنمای کاملی برای ارز دیجیتال جدید
با سئو گروه تلگرام @SEOPREM به بالاترین سطوح ممکن در معرفی و تبلیغ محتوایتان برسید!
سایت نات کوین: راهنمای کاملی برای ارز دیجیتال جدید
نات کوین را چگونه نقد کنیم: راهنمای جامع برای تحلیل این ارز دیجیتال
معرفی شرط بندی انفجار در بازی های آنلاین
تماس با ما