ترافیک روز گذشته در تهران یک فاجعه مدیریتی بود

[ad_1]

کمیته شفافیت و شهر هوشمند شورای اسلامی شهر تهران گفت: ترافیک بارانی پایتخت شکل پیچیده تر به خود گرفته و این نگرانی را به وجود می آورد که در شرایط بحرانی مانند زلزله چه اتفاقی در تهران رخ خواهد داد؟ توصیه های تدابیر لازم برای مقابله با روزهای بارانی و رفع مشکل ترافیک با استفاده از روش علمی و فناوری های نوین بیش از پیش احساس می شود و امیدواریم مدیریت شهری در دوره ششم در این زمینه پیشگام باشد.

به گزارش گزارش، احمد صادقی در پنجاه و دومین جلسه شورای شهر تهران در تذکری در خصوص ترافیک روزهای بارانی و ترافیک روز گذشته تهران گفت: در خصوص موضوع ترافیک بارانی بارها و بارها شده و ذکر شده، ولی تا به امروز نه. تنها حل نشده است. تصادف ترافیک روز گذشته یک فاجعه مدیریتی بود که باعث آزردگی شهروندان شد.

صادقی در ادامه افزود: بیشتر نگرانی بنده از عهدم آمادگی و سوء مدیریت وضعیت ترافیکی مردرط به شرانرن مررنط نهرنرنط زهران زمانی که با ریزش اندکی باران که از روزهای قبل قابل پیش بینی است شهر این بینظمی و ترافیک غیرقابل کنترل می شود به طور قطع در شرایط بحرانی که مسیرهای اصلی شهر آسیب دیده و مردم شهر نگران هستند با فاجعه ترافیکی روبه رو می شوند.

کمیته شفافیت و شهر هوشمند شورای شهر تهران افزود: تذکر من به شهردار تهران این است که باران و برف این روزها باید یک مانور و تمرین دستگاه ها باشد برای روزهای بحرانی نه اینکه خود را به بحران تبدیل کند، در این روزها نیاز به مدیریت یکپارچه شهری است. و هوشمندسازی اداره شهر به طور قطع و یقین بیش از پیش احساس می‌شود.

صادقی افزود: در این ایام امکان فراخوان کلیه دستگاه ها در قالب مانور ساعت تمرینی برای مدیریت یکپارچه و تقسیم یک کار هماهنگ برای کلیه دستگاه ها و رفع چالش ها برای روزهای بحرانی است.

<<< در حالی که این کار نیاز به یک کار هماهنگ بزرگ دستگاهی دارد، در حالی که وضعیتی که ستاد بحران تشکیل می دهد بحرا ن انجام می شود، همه بایستی نقش داشته باشند که ما به سلامتی از بحران بگذریم.

صادقی در ادامه با اشاره به سوالات چند نفر گفت: ما این روزها با سوالات متعددی از سوی دیگر میشویم که میپرسند فرمانده محترم راهور آیا برنامه منسجم و تمرینهای روزهای پایانی سال دارند؟ یی آیا پلیس تنها ضابط قضایی برای اعمال قانون و برخورد با رانندگان خاطی است و یا برنامه‌ریزی بهرار. آیا زمانی انجام نشده است که با هماهنگی بین دستگاه ها و بهره گیری از فناوری های روز برنامه های جامع است ه با هماهنگی بین دستگاه ها و بهره گیری از فناوری های روز برنامه جامع برایورامع برایور امع. آیا نمی‌شود برنامه‌های تشویقی برای مسافران تاکسی و تاکسی‌های اینترنتی جهت ارائه خدمات در روزهای طاارن آیا نمی‌شود با شناور کردن زمان تعطیلی ادارات دولتی در بارندگی، بار ترافیک را کاهش داد؟ و یا با نیم بها کردن حمل و نقل عمومی در این مواقع از حمل و نقل عمومی تکویق استفاده می شود.

کمیته شفافیت و شهر هوشمند شورای اسلامی شهر تهران در ادامه طرح پیشنهاداتی افزود: در این شرایط می توان با استفاده از اتوبوس های بین شهری برای جابهجایی ها و یا زوج ها و فرد ساخت خودروها باعث کاهش حجم خودروها در سطح شهر شد.

وی ادامه داد: هوشمندسازی چراغ های راهنمایی، البته که در چند سال گذشته نه تنها به این ظرفیت اضافه شود، بلکه آنچه از قبل از مسیر خارج شده است، استفاده از نیرو های مردمی و عدم ورود شهرداری های فرهنگی برای آموزش به شهرها به منظور هدایت ترافیک تهران مجموعه ها در نقاط محلی و چند راه حل دیگر مانند دورکاری کردن کارمندان می‌توانند غافلگیری مدیران شهری شو.

صادقی در ادامه با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با نخبگان جوان و استعدادهای برتر علمی گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح روز چهارشنبه 26 آبان ماه در دیدار نخبگان جوان و استعدادهای برتر علمی، برای یافتن راه حل علمی برای مشکلات کشور تاکید کردند. . ایشان در این جلسه برای حل مسائل مهم کشور از جمله آب، محیط زیست و مسائل مهم ترافیک و طولانی شدن سه بمارن تران تارنو.

صادقی در پایان گفت: امیدوارم شورای شهر ششم و شهردار تهران از فرمایشات مقام معظم رهبری در حل ترافیک با راه حل های علمی و استفاده از فناوری ها نوین و هوشمند پیشگام باشند.

[ad_2]

Howard Gaines

مزاحم عمومی کافه قهوه. موسیقی نینجا. طرفدار فرهنگ پاپ

تجربه جذاب بازی انفجار: آشنایی با پدیده‌ای پرطرفدار
دفتر کار درسی: راهنمای کامل برای سازماندهی و مدیریت بهتر تحصیلات
کتاب کار ریاضی: ابزاری جذاب برای تقویت مهارت‌های ریاضی
Welcome to Real Estate Canada: A Guide to Buying, Selling, and Investing
Discover Your Dream Home: House for Sale Canada
Exploring the World of Realtor Canada
تماس با ما