جشنواره اختامیه پرحاشیه فیلم فجر ; مهمترین جوایز به «موقعیت مهدی» و «علف‌زار» رسید

[ad_1]

فرارو- اختتامیه چهلمین جشنواره فیلم فجر با حدود ۲۰ دقیقه از زمان اعلام شده (۱۸:۳۰) آغاز شد. محمد سلوکی اجرای این مراسم را برعهده داشت. از حواشی این مراسم بود که پیش از برگزاری مراسم اختتامیه اسامی برندگان در یک سایت خصصی سینمایی منشار خصصی اما نکته جالب این بود که مراسم دقیقا طبق لیست منتشر شده پیش رفت!

به گزارش فرارو، اختتامیه چهلمین جشنواره فیلم فجر در آغاز می‌شد که از مخاطبان و علاقه‌مندی‌ها به علاققه‌هاردبای و علاقه‌مندی‌ها استفاده می‌کرد. اما این موضوع تنها این حاشیه مراسم نبود. مواردی ، چون لو رفتن لیست برندگان جشنواره فجهر ، نبود پایه میکروفون برای برندگان و قطع و وصل شهامان ونزامان ونامان نامان با لو رفتن لیست برندگان سیمرغ بلورین، بسیاری از حاضران در سالن هم از نتایج آرای داوری باخبر بودند و برنامه مجری، محمد سلوکی نیز سعی بر نادیده گرفتن آن و تزریق انرژی به سالن داشت.

در این مراسم محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمد خزاعی سازمان سینمایی، زینب سلیمانی دختر شهید سلیمانی و هنرمندانی، چون علی نصیریان، بهرام رادان، پژمان جمشیدی، مجید برزگر، امین حیایی، هادی حجازیفر، حبیب الله والینژاد، نوید محمدزاده، فرشته حسینی ، بهرام رادان ، ترلان پروانه ، آرین وزیردفتری ، شادی کرم رودی ، مجید صالحی و … حضور داشت.

در اختتامیه جشنواره فیلم فجر ۴۰ برتر جوایز را «موقعیت مهدی» و «علف‌زار» دارند.

فیلم «موقعیت مهدی» و «علف‌زار» با دریافت ۵ سیمرغ بلورین بیشترین جوایز این دوره از جشنواره را دریافت کنواره را دریافت کرد. فیلم «برف آخر» با ۴ جایزه در رتبه بعدی قرار گرفت. سهم فیلم های «بدون قرار قبلی»، «دسته دختران»، «ضد» و «نگهبان شب» ۲ جایزه بود.

آیکون:

سیمرغ بلورین بهترین جلوه‌های بصری به حسن نجفی و امیر، ولی خانی برای «دسته دختران» اهدا شد.

نامزدهای دیگر این عبارتند از: محمد برادران برای فیلم «خائنکشی»، امین پهلوانزاده برای فیلم «مرد بازنده»، کامیار شفیعپور برای فیلم «برف آخر»، فرید ناظرفصیحی برای فیلم «بیرو»

سیمرغ بلورین بهترین جلوه‌های ویژه میدانی به ایمان کرمیان برای فیلم «موقعیت مهدی» اهدا شد.

آرش آقابیگ برای فیلم «خائنکشی»، آرش آقابیگ برای فیلم «شهرک»، حمید رسولیان برای فیلم «ضد»، محسن روزبهانی و کاووس روزبهانی برای فیلم «دسته دختران» دیگر نامزدهای این فیلم بودند.

سیمرغ بلورین بهترین چهره‌پردازی به امید گلزاده برای فیلم‌های «برف آخر» و «شادروان» اهدا شد.

مونا جعفری برای فیلم «علف‌زار»، شهرام خلج برای فیلم «موقعیت مهدی»، عظیم فراین برای فیلم «بیرنو» فی ماروضی فی مرارنی فی ماروضی مارنی.

سیمرغ بلورین بهترین صحنه طراحی به محمدرضا شجاعی برای فیلم «ضد» اهدا شد.

سهیل دانشاشراقی برای فیلم «خائنکشی»، امیر زاغری برای فیلم «موقعیت مهدی»، محمدرضا شجاعی برای فیلم «دسته دختران»، آیدین ظریف برای فیلم «2888»، علی نصیرینیا برای فیلم «برف آخر» نامزدهای دیگر این قسمت بودند.

سیمرغ بلورین بهترین طراحی لباس به مارال جیرانی برای طراحی لباس فیلم «خائنکشی»

نامزدهای این بخش عبارتند از: بهزاد آقابیگی برای فیلم «موقعیت مهدی»، فاطمه صفریزاده برای فیلم «شادروان»، زهرا صمدی برای فیلم «نگهبان شب»، علی نصیرینیا برای فیلم «برف آخر»

سیمرغ بلورین بهترین صدابرداری اهدا شد به مسیح حدپور سراج برای فیلم «موقعیت مهدی»

نامزدهای دیگر این عبارتند از: مهدی ابراهیمزاده برای فیلم «دسته دختران»، بابک اردلان برای فیلم «شادروان»، عباس رستگارپور برای فیلم «بدون قرار قبلی»، امیر نوبخت برای فیلم «شب طلایی».

سیمرغ بلورین بهترین صداگذاری به علیرضا علویان برای فیلم های «علفزار» و «بدون قرار قبلی» اهدا شد. علیرضا علویان به دلیل کسالت به مراسم بیاید و بهروز شعیبی جایزه اش را گرات نشان می دهد.

نامزدهای دیگر عبارتند از: فرامرز ابوالصدق «دسته دختران»، امین شریفی «ضد»، امیرحسین قاسانیب.

در بخش بهترین موسیقی متن دیپلم افتخار به بهزاد عبدی برای فیلم «علف‌زار» و سیمرغ بلورین ایلتمومرس فتمروگ بتروموگ اهدا شد.

دیگر نامزدهای این عبارتند از: حبیب خزایی‌فر برای فیلم «مرد بازنده»، فردین خلنعتبری برای فیلم «سوا موا».

سیمرغ بلورین بهترین اهدا به حمید نجفی‌راد برای فیلم «علفزار»

ژیلا ایپکچی «شهرک»، حسین جمشیدی گوهری «موقعیت مهدی»، سپیده عبدالوهاب «خائنکشی»، حمید نجفی‌راد «دائنکشی»، حمید نجفی‌راد «دائن‌کشی»، حمید نجفی‌راد «دائن‌کشی»، حمید نجفی‌راد «دائن‌کشی»، حمید نجفی‌راد «دائن‌کشی» حمید نجفی‌راد «دسان ناران ماربن ناربننارزنانخشننامن»ننان »ننان »ننان »ن

سیمرغ بلورین بهترین فیلمبرداری به آرمان فیاض برای فیلم «برف آخر» اهدا شد.

نامزدهای دیگر این عبارتند از: وحید ابراهیمی «موقعیت مهدی» علیرضا برازنده «شهرک»، هادی بهروز «علفزار» محمد حدادی «بدون قرار قبلی».

سیمرغ بلورین بهترین نقش مکمل مرد به نادر سلیمانی برای فیلم «ضد» اهدا شد.

افتخار افتخار بهترین نقش مکمل مرد به علی‌اکبر اُصانلو برای فیلم «نگهبان شب».

اسامی برگزیدگان چهلمین جشنواره فیلم فجر

سیمرغ بلورین بهترین نقش مکمل زن به صدف اسپهبدی برای فیلم «علف‌زار» اهدا شد.

افتخار افتخار بهترین نقش مکمل زن به فرشته حسینی برای فیلم «دسته دختران» اهدا شد.

دیگر نامزدهای این بخش عبارتند از: صفورا خوشطینت برای فیلم «نگهبان شب»، شادی کرمرودی برای فیلم «بیرویا»، لیندا کیانی برای فیلم «ضد»، نوشین مسعودیان برای فیلم «برف آخر»

اسامی برگزیدگان چهلمین جشنواره فیلم فجر

سیمرغ بلورین بهترین نقش اول مرد اهدا شد به امین حیایی برای فیلم برف آخر

نامزدهای دیگر این عبارتند از: تورج الوند برای فیلم «نگهبان شب»، پژمان جمشیدی بلم «علالمر»، بمار، لار» لار.

اسامی برگزیدگان چهلمین جشنواره فیلم فجر

سیمرغ بلورین بهترین نقش اول زن اهدایی به طناز طباطبایی برای فیلم «بی رویا»

نامزدهای دیگر این عبارتند از: سارا بهرامی برای فیلم «علفزار»، ژیلا شاهی برای فیلم «موقعیت مهدی»، لاله مرزبان برای فیلم «نگهبان شب»، لادن مستوفی برای فیلم «برف آخر»

سیمرغ بلورین بهترین فیلمنامه اهدا شد به کاظم دانشی برای فیلم الفزار

ابراهیم امینی و هادی حجازیفر برای فیلم «موقعیت مهدی»، فرهاد توحیدی و مهدی تراببیگی برای فیلم «بدون قرار قبلی»، امیرحسین عسگری، امیرمحمد عبدی و سیدحسن حسینی برای فیلم «برف آخر»

رضا میرکریمی و محمد داوودی برای فیلم «نگهبان شب» از دیگر نامزدهای این بخش بودند.

سیمرغ بهترین فیلم اول به «موقعیت مهدی» به کارگردانی هادی حجازی‌فر اهدا شد

«بی‌رویا» به کارگردانی آرین وزیردفتری، «علف‌زار» به کارگردانی کاظم دانشی، «ملاقات خصوصی» به کاردردانی اظم دانشی، «ملاقات خصوصی» به کاردانزان زوصی به کامردانی.

در اهدای جایزه ویژه هیئت داوران دیپلم افتخار اهدا شد به سید هادی محقق درگردان فیلم «درب» و سیمرغ در این بخش تعلق گرفت به امیر حسین عسگری کارگردان فیلم «برف آخر»

سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی به رضا میرکریمی اهدا شد برای فیلم «نگهبان شب» که به نمایندگی تب »که به نمایندگی تبنرار نارار.

هادی حجازیفر «موقعیت مهدی»، کاظم دانش «علفزار» بهروز شعیبی «بدون قرار قبلی»، امیرحسین عسگری «برف آخر»، رضا میرکریمی «نگهبان شب» دیگر نامزدهای این بخش بودند.

سیمرغ بلورین بهترین فیلم اهدایی به حبیب الله والی نژاد برای فیلم «موقعیت مهدی»

«برف آخر» به تهیه‌سازی حسن مصطفوی «علف‌زار» به تهیه‌سازی بهرام رادان، «نگهبان شب» بسن هزنرضاننیگنیارضا.

[ad_2]

Hayden Phillips

عاشق قهوه بی عذرخواهی یک تمرین‌کننده اینترنتی متواضع. دوست حیوانات در همه جا.

جذابیت و اهمیت خرید پلی استیشن پلاس اکسترا
سایت نات کوین: راهنمای کاملی برای ارز دیجیتال جدید
با سئو گروه تلگرام @SEOPREM به بالاترین سطوح ممکن در معرفی و تبلیغ محتوایتان برسید!
سایت نات کوین: راهنمای کاملی برای ارز دیجیتال جدید
نات کوین را چگونه نقد کنیم: راهنمای جامع برای تحلیل این ارز دیجیتال
معرفی شرط بندی انفجار در بازی های آنلاین
تماس با ما