جنبش سیاسیِ ضد واکسن، طرفدار دارد؟

[ad_1]

گرق: همه جنبش ضد واکسن در دنیا طرفدارانی دارد. اما به نظر می‌رسدی مخالفان ایرانی این جنش تفاوت‌هایی اساسی با همتایان غربی دارد.

مشکل برخی از مخالفان واکسن این است که چرا باید واکسن از غرب وارد شود. این در حالی است که برخی از آنها به طور کلی با واکسیناسیون مخالف‌اند و حتی نوع ایرانی آن را همنوی‌خ می‌کنند. به نظر می‌رسد که ماجرا پشت نظر بازی‌های سیاسی است و حالا هر چیزی حتی واکسن هم می‌تواند برونر هم می‌تواند بهانهلاو هم می‌تواند بهانهلاو هم می‌تواند بهانه‌لاش کند.

آنهایی که جلوی وزارت بهداشت روز پنجشنبه تجمع کردند، پلاکاردهایی در دست داشتند که از آمرسطه شهود شهدعبک زهداشب روز پنجشنبه. برخی از کاربران ارزشی در شبكه‌های اجتماعی گفته‌اند كه معترضان از تصاویر شهدا سوءاستفاده می‌كنند. هفته گذشته پوستری در فضای مجازی برای تجمع در مقابل وزارت بهداشت از سوی دانشجویان و طلاب منتشر شد و طلاب منتشر شد.

نام اعتراض‌شان را هم تجمع علیه توطئه واکسیناسیون گذاشته بودند. بعد از همین عکس‌ها از این تجمع که تعدادشان به صد نفر نمی‌رسد، در شبکه‌های مجازی منتشر شد. روی پلاکارد یکی از معترضان نوشته بود: «نه به واکسن داخلی، نه به واکسن خارجی! ما خودمان واکسن امام‌کاظم داریم!».

آتش به اختیار چنین اعتراضاتی از آنجا کمی عجیب و باورناپذیر به نظر می رسد که بهتازگی زهرا شیخی نماینده مجلس گفته بود که آوریل 2020 رویدادی از سوی مکرون، بیل گیتس و دبیرکل WHO برای ایجاد شتاب در درمان کووید 19 برگزار شد. نتیجه این رویداد ایجاد سازوکار بین‌المللی واکسنی به نام «کواکس» زیر نظر WHO و بنیاد بیل گیتس شد.

بیل گیتس گفت: با واکسن می‌خواهم تا ۱۵ درصد جمعیت جهان را کاهش دهد. سردار نقدی هم گفته بود که به نیروهای سپاه و بسیج توصیه می شود که از تزریق واکسن های خارجی خودداری کنند و این نهاد در واکسیناسیون واکسن وارداتی مشارکت کند. اوهای به گزارش خبر گفته بود هتان‌ صاحبان شرکت‌های تولیدکننده و اکسن‌ها هستند که معتقدند جمعیند که معتقدند جمعیند یه نظرند جمعیند یه نظرند جمعیند این کاهش نیز تنها از طریق افزایش مرگ‌و‌میر صورت می‌گیرد».

به نظر می رسد که استاد یک نماینده مجلس و یک مقام سیاسی نظامی بر اساس یک شایعه اثبات شده است که ادعا می شود همه گیری ویروس سرپوشی برای طرح کاشت ریز تراشه های قابل ردگیری در بدن انسان هاست و بیل گیتس در پس آن قرار دارد. این شایعه از مدت‌ها قبل بوده است. اما هیچ مدرکی برای آن وجود ندارد، تا جایی که بنیاد بیل و ملی گیتس در گفت‌وگو با بی‌بی‌سی آن‌ها طنوگو با بی‌بی‌سی آن‌ها طنود بابی‌سی آن‌ها طنود باشد.

مینو محرز، عضو کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کسانی که مخالف واکسن کروارارن هنتواراوا هستواراوا هستند. مرکز ضد نفرت دیجیتال لندن (CCDH) انگشت را به سمت شبکه های اجتماعی گرفته و معتقدند که آنها هستند که به این جنبش بهاصطلاح “ضد واکسیناسیون” اجازه انتشار هر نوع دروغی را می دهند.

آمار این مرکز، تعداد دنبال‌کننندگان گروه‌های مخالف واکسیناسیون در ماه‌های گذشته حدود هش‌نرفریش. به نظر می‌رسد که مشابه این رخداد در ایران هم در حال حاضر است. بهویژه وقتی با چهره های سیاسی و موجه با داف سیاسی به انتشار اخبار دروغ دامن میزنند، عدهای دیگر هم عامدانه یا بیرعامدانه آن را باور می کنند.

[ad_2]

Cole Rasmussen

متخصص ترم بیکن عاشق معمولی قهوه. علاقه مند به مسافرت هاردکور ماون اینترنتی جذاب و ظریف. دانشجو.

سایت dancebet: رقص کنید، پیش بیایید، برنده شوید!
تجربه جذاب بازی انفجار: آشنایی با پدیده‌ای پرطرفدار
دفتر کار درسی: راهنمای کامل برای سازماندهی و مدیریت بهتر تحصیلات
کتاب کار ریاضی: ابزاری جذاب برای تقویت مهارت‌های ریاضی
Welcome to Real Estate Canada: A Guide to Buying, Selling, and Investing
Discover Your Dream Home: House for Sale Canada
تماس با ما