حقایق اقتصادی درباره بورسی شدن استقلال و پرسپولیس

[ad_1]

فرارو- استقلال و پرسپولیس بهشک رسمی توسط سازمان بورس بهعنوان ناشر اوراق بهادار معرفی شده اند، اما هنوز فاصله زیادی تا وعده آینده باقی مانده است. سازمان خصوصی سازی پیش از این تاریخ 15 اسفند یاد کرد اما خبرهای جدید حاکی از این بود که رئیس جمهور استقلال و پرسپولیس به تعویق افتاد، زیرا شرکت فرابورس تنها گفته است که از تامین پنج شرط اجازه درج نماد در فرابورس را صادر خواهد کرد. یکی از شروط، ارزش گذاری دو باشگاه مشاوران سرمایه گذاری و تامین سرمایه است که در پایان این فرآیند احتمالاً قیمت پایینتری برای استقلال و پرسپولیس در نظر گرفته خواهد شد. ارزش‌گذاری واقعی توسط متخصص رسمی انجام می‌شود در حالی که سازمان بورس می‌گوید مشاوران بورس می‌گوین مشاوران ماران می‌گورن می‌گورن می‌گمارن می‌گورن مشاران می‌گورن مشورن.

به گزارش فرارو، شفاف نبودن صورتهای مالی و بندهای حسابرسی در صورتهای مالی دو باشگاه، ابهام درباره بدهیهای مالیاتی، بدهی بابت قرارداد با مربیان و بازیکنان سابق و همچنین بخشی از پولها و اسناد مالی که در سالهای قبل توسط مدیران برداشت شده و هرگز برنگشته مهم است. ایرادات وارد شده در این مرحله هستند. به این ترتیب استقلال و پرسپولیس یا بورسی شدن آن‌ها احتمالاً در مهلت تعیین شده قبلی منهدفی خوا. این فرصت را می‌توان به فال نیک گرفت و سهام استقلال و پرسپولیس را از نظر اقتصادی بررسی کرد.

محل پیشنهاد استقلال و پرسپولیس در بورس

حذف استقلال و پرسپولیس از مسابقات لیگ قهرمانان آسیا توسط AFC، روند خصوصی سازی این دو بشگاه سرد را انجام داد. ایده جدا کردن اسپانسر مالی استقلال و پرسپولیس بود که به نظر می رسد با امضای قرارداد ایرانسل با پرسپولیس و توافق استقلال با همراه اول این مرحله را پشت سر گذاشتم.

قدم بعدی تکلیف مالکیت دو باشگاه و قطع وابستگی است که باید با کمک بورس انجام شود. پیشنهاد سازمان خصوصی سازی در مرحله اول پنج درصد از سهام باشگاه استقلال و پرسپولیس به هواداران اختصاص داده می شود و پنج درصد هم بین بازیکنان، پیشکسوتان و مدیران باشگاه ها پخش می شود.

قرار است صورت‌های مالی استقلال و پرسپولیس بعد از تصویب، در سامانه اطلاعات ناشران کدال ثبت شود. گفته شده استقلال و پرسپولیس حدود 10 درصد سهام خود را به منظور افزایش سرمایه به مردم ارائه می دهد که این 10 درصد، معادل 50 درصد سرمایه گذاری دو باشگاه خواهد بود. سرمایه ثبتی باشگاه استقلال 719 میلیارد تومان و سرمایه ثبتی 701 میلیارد تومان است که 50 درصد این سرمایه است، یعنی حدود 350 میلیارد تومان در قالب سهام به مردم ارائه می شود. حسین قربانزاده، رئیس سازمان خصوصی سازی گفته تمام بازیکنان و سرمربیان ادوارتاریخ دو باشگاه استقلال و پرسپولیس، سهامدار این دو باشگاه خواهند بود.

شیوه پیشنهاد استقلال و پرسپولیس در بورس

نماد استقلال و پرسپولیس به‌عنوان ناشر اوراق بهادار ثبت شده است، اما این موضوع رسا این مسئله رسا نباید به منرنرد به نرنورد برسد. دو باشگاه تنها در صورتی که الزامات لازم برای درج نزدیک بازار پایه فرابورس (بازار خارج از بورس) و مصوبات لازم در سازمان خصوصی سازی را طی کنند، تصمیم گیری در بازار پایه فرابورس خواهد بود. سازمان خصوصی سازی می‌گوید بعد از ثبت دو شرکت فرهنگی ورزشی استقلال و پرسپولیس نزد سازمان رسپولیس نزد سازمان بورس، کمیازمان بورس، کمی وید بعرفنورسفنبورسج. همزمان طرح توجیهی افزایش سرمایه دو شرکت از محل صرف سهام اجرا خواهد شد که در مجمع عمومی فوق‌الاتهاوب عمومی فوق‌الاتهاوب هروب هروب وق‌الاتشگ. پس از آن مردم می‌توانند در قالب مشارکت در افزایش سرمایه دو باشگاه، سهامدار باشگاه‌ها شوند. موضوع مهم در این مرحله تفاوت روش افزایش سرمایه و عرضه اولیه است. به این ترتیب، در روزی که طرحی قطعی انجام می‌شود، تعداد افراد حقیقی و حقوقی مشارکت‌کننده مهم نیست و ثبت می‌شود با سفارش مثل پیشنهاد اولیه، در صورت کاهش و افزایش سرمایه توسط مردم از طریق صرف سهام می‌دهد.

افزایش سرمایه به روش صرف سهام یعنی چی؟

فقط سهام یکی از مواد ماده 160 تجارت قانون است که بر اساس آن شرکتها می توانند سهام خود را برابر با مبلغ اسمی، بفروشند یا علاوه بر آن بر ارزش اسمی سهام، مبلغ را بهعنوان اضافه کردن ارزش خریدار. عوائد حاصل از اضافه شدن ارزش سهام فروخته شده به اندوخته‌های شرکت منتقل شده است یا به صورت نقدی میان صهمما نقدی میان صهمما نقدی میان صصحما. فقط سهام، مبلغی است مازاد بر ارزش اسمی سهام که شرکت در زمان فروش سهام عادی شده است. معمولاً وقتی شرکت افراد زیادی شناسایی کرده و ارزش سهام آن را در بازار بیشتر از ارزش اسمی است، می‌توان بیشتر سهام جدید خود را با قیمت از ارزش اسمی منتشر کرد که این موضوع دقیقاً شامل حال استقلال و نمی‌شود. در نهایت به مابه التفاوت ارزش اسمی و وجوه دریافتی مازاد بابت فروش سهام جدید، فقط سهام گفته می‌شود. صرف سهام در حساب حقوق صاحبان سهام و در ترازنامه می شود و باعث افزایش آن می شود. ز

برسی صرفه خرید سهام استقلال و پرسپولیس

گفته می‌شود در صورت نهایی شدن عرضه استقلال و پرسپولیس هرکدام‌شبه حدود ۳۵۰ میلیارد تومان پول .می‌شول. اگر فکر می‌کنید این موضوع قابل توجه است، پس از رسیدن به حقایقی تلخ و باورنکردنی روبرو شوید. توصیه می‌کنیم یک لیوان آب خنک دم دستتان را بگذارید.

گزارش‌های رسمی نشان می‌دهند بیش از نصف درآمد باشگاه پرسپولیس در سال ۱۴۰۰، ناشی از عملکرد این تیم نرنر موار رد این تیم نصفن. پرسپولیس از این محل درآمدی سه میلیون و ۴۷۰ هزار دلاری دارد که معادل ۹۲ میلیارد تومان می‌شود. با توجه به فصل محرومیت این تیم از شرکت در مسابقات آینده، این بخش از درآمدها در محرومیت‌های دیگر جوجود نر مسال آینده دیگر جوجود نر مسال آینده دیگواد. این باشگاه از محل درآمدهای اسپانسری پارسال ۴۸ کمک میلیارد تومانی کسب کرده و ممردمی نیز نواوار هاوار هاوار هاوان۵۰۰ پرسپولیس پارسال تنها مبلغ 127 میلیارد تومان برای بازیکنان و کادر فنی خود ساخته و برای حضور در مسابقات و اردوهای ورزشی هم 10 میلیارد تومان هزینه متقبل شده است.

استقلال پارسال وجود کسب درآمد عملیاتی ۱۲۶ میلیارد تومانی، متحمل زیان خالص ۱۲ میلیارد تومانی میه ملیارد تومانی میلیارد تومانی هه. یک سال زیان خالص این باشگاه ۵۱ میلیارد تومان بود. درآمد ۹۴ تومانی استقلال از اسپانسرها، بخش عمده‌ای از درآمدهای این باشگاه را تشکیل می‌دهند. این باشگاه از تبلیغات محیطی استادیوم، پنج میلیارد تومان درآمد کسب کرده است. درآمد استقلال از محل کمک‌های مردمی، معادل شش میلیارد و ۷۵۰ میلیون تومان بوده است. باشگاه استقلال در کنار این رقم‌ها از لیگ قهرمانان آسیا نیز حدود ۲۰ میلیون تومان درآمد کسب کرده است. مبلغ مبلغ قرارداد کادر فنی و بازیکنان استقلال، کمتر از پرسپولیس است و به 110 میلیارد تومان می رسد، اما این باشگاه بیش از یک میلیارد و 500 میلیون تومان جایزه در مسابقات مختلف بین کادر فنی و بازیکنان خود تقسیم کرده است. با این حال اعتبار فرابورس ایران، اعتقاد افزایش سرمایه از طریق صرف سهام با سلب حق تقدم باعث می شود منابعی از دریافت سهام شرکت های استقلال و پرسپولیس ایجاد شود و آنها از منابع جذب شده برای تسویه بدهی ها و اصلاح صورت های مالی استفاده کنند. طبق برآوردهای فعلی بدهی پرسپولیس 330 میلیارد تومان و مجموع بدهی های استقلال حدود 27 میلیارد تومان تعیین شده است که 75 میلیارد تومان از این مبلغ پولی است که باشگاه باید به بازیکنان و مربیان پرداخت کند.

به این ترتیب اگر بپرسید در چنین شرایطی خرید سهام استقلال و پرسپولیس از نظر اقتصادی بهصرفه خواهد بود یا نه باید بگویم جواب منفی است که تنها با نظر هواداری و از روی تعصب تیمی اقدام به این کار کنند.

[ad_2]

Braylon Mccoy

محقق حرفه ای وب. پیشگام الکل متعصب تلویزیون دوست حیوانات در همه جا.

سایت dancebet: رقص کنید، پیش بیایید، برنده شوید!
تجربه جذاب بازی انفجار: آشنایی با پدیده‌ای پرطرفدار
دفتر کار درسی: راهنمای کامل برای سازماندهی و مدیریت بهتر تحصیلات
کتاب کار ریاضی: ابزاری جذاب برای تقویت مهارت‌های ریاضی
Welcome to Real Estate Canada: A Guide to Buying, Selling, and Investing
Discover Your Dream Home: House for Sale Canada
تماس با ما