در مقایسه با گواردیولا، خوب نیست. من بارسلونا را قهرمان می کنم

[ad_1]

به گزارش “ورزش سه”، پس از کش و قوس های فراوان سه روز پیش، بالاخره بارسلونا قرارداد نهایی خود را با ژاوی اعلام کرد و بدین ترتیب این اسطوره به خانه بازخواهد گشت. ژاوی در سال 2015 بارسا را ​​به مقصد السد ترک کرد و شش سال است که خانه او در قطر بوده است اما به عنوان مربی بارسلونا به کار خود ادامه خواهد داد.

مراسم معارفه ژاوی امروز در نیوکمپ با حضور هواداران برگزار می شود و قرار است 25 هزار هوادار در نیوکمپ حضور داشته باشند. او 6 سال پیش در نیوکمپ پرجمعیت از بارسا خداحافظی کرد و حالا به عنوان یک ناجی به بارسلونا بازگشته است. بارسلونا که فصل را با رونالد کومان آغاز کرد و سرجی برخان در سه بازی اخیر نیمکت نشین این تیم بودند.

بارسا پس از 17 بازی با 17 امتیاز در رده نهم لالیگا قرار دارد و فعلاً با جام ملت های اروپا فاصله دارد، اما بعید به نظر می رسد که این پایان فصل بارسا باشد و آبی اناری ها امید زیادی به اسطوره خود دارند.

متاسفانه برای ژاوی، بارسا در تقویم جهنمی قرار دارد. اولین بازی ژاوی مقابل بارسلونا در روز شنبه دو هفته بعد برابر اسپانیول خواهد بود. دربی کاتالونیایی که همیشه سختی های خودش را دارد به خصوص امسال که اسپانیول تیم خوبی را به این رقابت ها فرستاد و حتی توانست رئال را شکست دهد. این بازی در نیوکمپ برگزار می شود و هواداران بارسلونا بدون شک ورزشگاه را برای ژاوی پر خواهند کرد.

سه روز بعد، بارسا به مصاف بنفیکا می رود. بارسا در اولین بازی مقابل پرتغالی ها با سه گل شکست خورد اما دو برد متوالی دیگر مقابل دینامو کیف به جانی داد. بارسا با 6 امتیاز پس از بایرن دوم و بنفیکا 4 امتیازی است. بارسا برای صعود باید بنفیکا را شکست دهد.

پس از این دو دیدار، نارنجک آبی باید به ویارئال سفر کند و سپس در نیوکمپ میزبان رئال بتیس باشد. در 17 دسامبر، بارسا باید به بایرن سفر کند و اگر نتواند بنفیکا را شکست دهد، محکوم به پیروزی مقابل بایرن خواهد بود.

واکنش مسیلئو برای من پیام تبریک فرستاد. او آرزوی موفقیت کرد؛ همچنین به رونالدینیو و بسیاری از هم تیمی های سابقم تبریک می گویم.

چرا زودتر به بارسلونا برنگشتی؟یک بار در ژانویه و یک بار در تابستان به بارسلونا بازگشتم. برای اولین بار احساس کردم که نمی توانم به بارسا کمک کنم، سپس بحث انتخاباتی شد و سردرگمی زیادی به وجود آمد. بالاخره خوان لاپورتا تماس گرفت. من همیشه گفته ام که او بهترین رئیس تاریخ بارسلونا است. او خودش را وقف بارسلونا کرده است و من احساس کردم که اکنون زمان مناسبی برای بازگشت است.

تمدید قرارداد با دمبله:“بله؛ به نظر من، دمبله ممکن است بهترین بازیکن جهان در پست خود باشد، اما ما باید روی او کار کنیم. این بستگی به او و ذهنیت او دارد و اینکه آیا او کمتر آسیب دیده است. گسترش با او یکی از کارهای من است. مصدوم است، اما او باید بهتر تمرین کند.”

خرید زمستانی:من باید در مورد آن با باشگاه صحبت کنم و وضعیت را ارزیابی کنم. بعد تصمیم میگیریم هنوز زود است، اما هدف این است که تیم را قوی تر کنیم. نقل و انتقالات زمستانی نیز یک فرصت است. به نظر من بازیکنان باید ارزش کار در بارسلونا را بدانند و روی آنها کار کنند. همه باید بدانند که کارشان در بارسلونا چیست.

دربی کاتالونیا: « بازی اول مقابل اسپانیول خواهد بود و ابتدا روی دربی تمرکز خواهیم کرد. ما آماده پیروزی در این مسابقه خواهیم بود و سپس باید در هر یک از بازی های بعدی نیز پیروز شویم. ما یک پروژه میان مدت و سپس بلند مدت داریم و چاره ای جز سخت کوشی و تلاش وجود ندارد. هدف من کسب عنوان قهرمانی بارسلونا است و به کمک همه نیاز دارم.”

این چیزی است که بارسا در مورد قدرت بارسا می گوید: شما باید به بازیکنان کمک کنید. بازی برای بارسلونا آسان نیست و من دیده ام که برخی از بازیکنان تسلیم این فشار شده اند. باید به این دسته از بازیکنان کمک کرد. به عنوان یک مربی، باید بارسلونا را به یک تیم واقعی تبدیل کنم.»

چالش سخت برای هدایت بارسا: «ب.شما قوانین را تعیین کردید و طبق آنها عمل کردید. می بینید که رانندگی با بارسا سخت است، اما رختکن باید بر اساس قانون اداره شود و ما هر زمان که این کار را انجام دادیم. ما در مورد انضباط صحبت نمی کنیم، اما دستورالعمل ها باید رعایت شود. من ایده های روشنی دارم و مهمترین چیز این است که به فلسفه بارسلونا پایبند باشم. فلسفه ای که با یوهان کرایف شروع شد و توسط فن خال، رایکارد، گواردیولا، انریکه و دیگران ادامه یافت.

تعداد زیادی مجروح در بارسلونا:“سپس به ما ضربه زد. ما در مورد خیلی چیزها از جمله این مورد با رئیس صحبت کردیم. چنین مشکلی باید حل شود. ما باید بازیکنان خوبی را که مصدوم هستند بازگردانیم.

مقایسه با گواردیولا: « برای من افتخار است که با پپ گواردیولا مقایسه می شوم. به خاطر تمام جام هایی که برای بارسلونا کسب کرده و به خاطر همه چیزهایی که به فوتبال و بارسلونا داده است. برای من او بهترین مربی جهان است و هر مقایسه ای با او در حال حاضر برای من خوب نخواهد بود. – گفتم باعث افتخار است که چنین مقایسه ای انجام دهم اما در ابتدای کارم در بارسلونا هستم و باید دید نتیجه چه خواهد شد.

انتظارات از بارسا: من ایده های روشنی دارم. شما باید در بالاترین سطح تمرین کنید و بیشتر و بیشتر بخواهید. در بارسلونا نباید قانع شویم. من باید تیم را متقاعد کنم که می توانیم موفق باشیم. البته آنها بر اساس نتایج من را قضاوت خواهند کرد، اما هدف این است که با ارائه بازی های زیبا به نتایج خوبی برسیم.

دسترسی به چمن نیوکمپ:«خاطرات زیادی داشتم. هواداران نیز با استقبال خوبی روبرو شدند. ما نباید این هواداران را ناامید کنیم. از فردا باید سخت کار کنیم و باید به بازیکنان جوان بگوییم که ما بارسلونا هستیم و اینجا حق نداریم اشتباه کنیم. هواداران انرژی من را دوچندان کردند.

ژاوی در نشست خبری گفت:من تحت تاثیر واکنش هواداران قرار گرفتم. اشتیاق من دو چندان شده است و نمی توانم منتظر شروع کار با بازیکنان باشم. می دانم که بارسا در شرایط سختی قرار دارد و از نظر ورزشی و اقتصادی روز خوبی را سپری نمی کنیم، اما من انگیزه زیادی دارم و می خواهم شرایط را تغییر دهم. من از بازیکنان انتظار زیادی دارم زیرا این بارسلونا بهترین باشگاه جهان است. ما باید سخت کار کنیم و البته به حمایت هواداران هم نیاز داریم.»

16:13: ژاوی تا دقایقی دیگر در نشست خبری حاضر خواهد شد

16:11: خطاب لاپورتا به هواداران بارسا:فقط این را بگویم که امروز در تاریخ بارسلونا ثبت خواهد شد. به ژاوی خوش آمدید… زنده باد بارسا و کاتالونیا.

16:09ژاوی و لاپورتا هواداران را همراهی می کنند

16:05: ژاوی با بارسلونا قرارداد امضا کرد

16:03: ژاوی به هواداران گفت:من بسیار هیجان زده و مشتاق هستم. متشکرم. اگرچه نمی‌خواهم هیجان‌زده شوم، اما اکنون بسیار تحت تأثیر قرار گرفته‌ام. از هواداران و باشگاه تشکر می کنم. روزی که بارسا را ​​ترک کردم گفتم بهترین باشگاه دنیا را ترک می کنم و حالا تکرار می کنم که ما بهترین های دنیا هستیم. توقعات در بارسا زیاد است و حتی نباید آن را یکسان دانست. اینجا همیشه باید برنده شوید. از ته قلبم از شما متشکرم، زنده باد بارسا و زنده باد کاتالونیا.

16:01: به محض اینکه ژاوی شروع به صحبت کرد. 10000 هوادار حاضر در ورزشگاه او را تشویق کردند و نامش را فریاد زدند.

16:00: در حالی که سرود رسمی بارسا در نیوکمپ با تشویق هواداران طنین انداز شد، ژاوی با خوان لاپورتا وارد زمین شد.

15:42: ژاوی به پیراهن بارسا افتخار کرد

15:33: همه چیز برای معرفی ژاوی آماده است

15:17: ادامه صحبت های ژاوی: « این یک بازگشت سریع بود و در عرض سه یا چهار روز زندگی من تغییر کرد. همسرم امروز 40 ساله شد و من در روز تولد او اینجا هستم. خوان لاپورتا با من تماس گرفت و گفت من گزینه نهایی او هستم. من باید غرامت جدایی از السد را می پرداختم اما همه ما باید در این مشکل سهیم بودیم. انتظارات در بارسلونا زیاد است و من به خوبی می دانم که چه چالشی را انجام داده ام، اما همیشه گفته ام که عاشق چالش های جدید هستم و نمی ترسم. ما باید روند درخواست را خیلی سریع تغییر دهیم و راه طولانی را طی کنیم. باید هیجان را به هواداران برگردانیم. استعدادهای جوان و خوبی را در تیم می بینم و سعی می کنم تجربیاتم را به آنها منتقل کنم. “هدف کسب جام های زیادی با بارسلونا است و می توانم ببینم که آماده هستم.”

15:05: ژاوی به بارسا گفت: همه ما باید در یک جهت پارو بزنیم. تمام تلاشم را برای موفقیت بارسلونا انجام خواهم داد.

14:53: هواداران وارد نیوکمپ می شوند

14:42: در حال حاضر هواداران زیادی در ورزشگاه حضور ندارند

14:26: نمایی از ورزشگاه نیوکمپ قبل از شروع مراسم

14:20: ژاوی با همسرش به نیوکمپ می آید

[ad_2]

Warren Richardson

پیشگام رسانه های اجتماعی. تنظیم کننده. معتاد زامبی برنده جایزه. دردسر ساز. مستعد حملات بی تفاوتی.

تجربه جذاب بازی انفجار: آشنایی با پدیده‌ای پرطرفدار
دفتر کار درسی: راهنمای کامل برای سازماندهی و مدیریت بهتر تحصیلات
کتاب کار ریاضی: ابزاری جذاب برای تقویت مهارت‌های ریاضی
Welcome to Real Estate Canada: A Guide to Buying, Selling, and Investing
Discover Your Dream Home: House for Sale Canada
Exploring the World of Realtor Canada
تماس با ما