سامانه راهنمای حمایت از خانواده ارائه شد: ارجاع به پاسخ سوالات

[ad_1]

از این قانون، سامانه ای از راهنمای قوانین حمایت از خانواده و جوانان در جهت نفع بهتر و بیشتر خانواده های ایرانی در معرض دید عموم قرار گرفت. به گفته نمایندگان مجلس، مردم می توانند با مراجعه به این صفحه از وضعیت و حقوق خود مطلع شوند.

صبح امروز در راستای اجرای قانون حمایت از جوانان و خانواده، سامانه «راهنمای حمایت از خانواده» با حضور سه نماینده مجلس شورای اسلامی رونمایی شد.

علیرضا سلیمی، عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی، یکی از رویکردهای جدید مجلس را دموکراسی‌سازی دانست.

یکی از اقدامات سیما برای مردمی کردن ملت، ارائه آسان مصوبات سیما به ملت است. در گام اول، نظام حقوقی و جمعیتی حمایت از مردم و خانواده ها را ارائه کردیم. امروزه مردم می توانند با ورود به این سامانه از بخش های مختلف قانون مطلع شوند. این رویداد مهم برای سایر قوانین نیز ایجاد می شود تا مردم دسترسی آسان تری به قوانین مصوب مجلس داشته باشند.»

معتقد است که ایجاد رسانه ای برای حاکمیت قانون، بیان دیدگاه ها و انتقادات را برای مردم آسان می کند تا هرگونه کاستی اصلاح شود. سلیمی ابراز امیدواری کرد که ایجاد این سامانه گامی در جهت شفافیت باشد.

سیستم اطلاعات حقوق بشر

فاطمه محمدبیگی نایب رئیس کمیته حمایت از جوانان و خانواده نیز با اشاره به تصویب قانون حمایت از جوانان و خانواده گفت:

این قانون در 74 ماده و حداقل 240 حکم برای اولویت دادن به موضوع خانواده و پیشگیری، حمایت و حمایت از خانواده به تصویب رسیده است. این حق برای حمایت از خانواده هایی است که در ازدواج، فرزندآوری و ایفای نقش پدری خود با موانعی روبرو هستند. بیشتر آنها متعلق به 24 چالش اصلی شناسایی شده در ابتدای قانون هستند.»

وی با تاکید بر اینکه قانون حمایت از جوانان و خانواده مردم باید به درستی در اختیار مردم قرار گیرد، گفت: در این صورت مردم از حقوق خود مطلع می شوند. بی شک رسالت دموکراتیزه سازی و جریان سازی مجلس، اطلاع رسانی دقیق حقوقی است.

محمدبیگی با بیان اینکه از ابتدای ایجاد قانون همواره در معرض سوالات خانواده ها بوده است، گفت:

خانواده‌هایی که می‌خواهند آینده خود را در زمینه زایمان و مدیریت زندگی برنامه‌ریزی کنند، باید از حقوق و مزایای خود آگاه باشند تا بر اساس آن برنامه‌ریزی کنند، بنابراین دولت متعهد است از روز ابلاغ این لایحه، همه مواد را به درستی اجرا کند. برخی از بندهای آن نیز در بودجه امسال گنجانده شده است. به عنوان مثال وام بانکی و تایید درمان ناباروری توسط هیات عالی بیمه سلامت.

وی با تاکید بر اینکه قانون قابل اعمال است، افزود: هرچه بیشتر حقوق خود را بشناسید و حقوق خود را مطالبه کنید، دولت تلاش بیشتری برای پاسخگویی و اجرای سریعتر قانون خواهد کرد. از سوی دیگر دولت موظف است هر 6 ماه یکبار گزارش نحوه و میزان اجرای این قانون را به مجلس ارائه دهد».

زهره سادات لاجوردی، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس نیز نظارت را یکی از وظایف قانونی مجلس شورای اسلامی خواند و گفت: از این سامانه برای نظارت دقیق بر اجرای قانون استفاده می شود.

«امیرحسین یزدان پناه» سردبیر خبرگزاری خانه ملت یکی از مهمترین شعارهای مجلس یازدهم را «شفافیت و مردمی‌سازی» خواند و گفت:

وی افزود: یکی از مشکلاتی که ما با آن مواجه بودیم عدم اطلاع مردم از قوانین مصوب مجلس بود، یعنی پس از تصویب هر قانونی، مردم نمی دانستند مشمول چه بند قانونی هستند یا از چه تسهیلات قانونی می توان استفاده کرد. بنابراین این پیوست رسانه ای “ما آن را طراحی کردیم تا مردم بتوانند دانش لازم را در این زمینه کسب کنند.”

[ad_2]

Kendrick Patel

پیشگام مادام العمر الکل. پزشک بیکن. گورو معمولی تلویزیون نرد قهوه. عاشق توییتر. کاوشگر آماتور

سایت dancebet: رقص کنید، پیش بیایید، برنده شوید!
تجربه جذاب بازی انفجار: آشنایی با پدیده‌ای پرطرفدار
دفتر کار درسی: راهنمای کامل برای سازماندهی و مدیریت بهتر تحصیلات
کتاب کار ریاضی: ابزاری جذاب برای تقویت مهارت‌های ریاضی
Welcome to Real Estate Canada: A Guide to Buying, Selling, and Investing
Discover Your Dream Home: House for Sale Canada
تماس با ما