عملیات وقایع‌نگاری با قیمت «برنج ایرانی»

[ad_1]

فرارو- قیمت برنج به صد هزار تومان رسید. این تک‌جمله کوتاه را در هفته‌های اخیر بارها و بارها در پیشانی اخبار رسانه‌های رسمی و پیام‌های کانال‌های سحری می‌گذراند. بعد لب‌ها به نشانه تاسف‌هایشان را گزیده‌اند و دیگر سرشان را تکان داده‌اند و آه کشیده‌اند. آن‌هایی که حواسشان جمع‌آوری می‌شود حتماً به‌خاطر می‌آورند که وضعیتی مشابه را در آذرماه امسال آذرماه امسال آذرماه امسال آذرماه امسال، آذرماه امسال تجرب یدبد. وقتی رسانه ها تیتر قیمت برنج به 80 هزار تومان رسید را انتخاب کردند و منتشر کردند، اما انگار کسی گوشش به این حرفها بدهکار نبود تا بالاخره در ابتدای بهمن قیمت برنج دوباره مانند اسبی رم کرده، افسار پاره کرد.

به گزارش فرارو، با این حال خبرگزاری ایرنا بهعنوان رسانه رسمی دولتی، در 13 آبان اخبار منتشر شده درباره قیمت برنج را کار «برخی رسانه های حامی دولت» خواند و نوشت: «در حالی که نرخ تورم پس از روی کار آمدن سیزدهم روند. نزولی به خود گرفته و امید برای اصلاح اقتصادی و بهبود معیشت با تصمیمات دولت شکل گرفته است، برخی از رسانه های حامی دولت قبل در تلاش برای نشان دادن وضعیت آشفته و ناامید مردم با وارونه جلوه دادن وجود دارند.

به نوشته ایرنا “برخی رسانه ها قیمت برنج را کیلویی 92 هزار تومان و هر کیلو گوشت قرمز را 230 الی 300 هزار تومان اعلام می کنند، اما گزارش میدانی خبرنگار اقتصادی ایرنا حاکی از این است که قیمت برنج ایرانی هماکنون در سطح خرده فروشان 63 هزار تا 90 است. هزار تومان بر اساس نوع آن به فروش می رسد که برنج 90 هزار تومان به صورت خیلی محدود وجود دارد، اما این رسانه ها با حذف دیگر قیمت های برنج برای تشویش ذهن مردم نرخ 92 هزار تومان را درج می کنند. در واقع این رسانه‌ها در حال تعمیم جزء به کل هستند و قیمت یک کالای محدودی است که سهام آن عنردار نمرار لارج است.

دو روز بعد خبرگزاری فارس، یکی از رسانه های حامی دولت، درخواست مخاطبان خود را برای کنترل قیمت دیگر برنج در بازار منتشر کرد و از قول مشاور وزیر جهاد کشاورزی نوشتار امنیت امنیت برای کاهش قیمت برنج و سیب زمینی در کشور 200 هزار تصویب کرد. تن برنج تا عید در بازار عرضه شود.

قیمت و شیوه ارائه برنج در سامانه بازرگام

توزیع برنج تنظیم بازار توسط سامانه بازرگام انجام می‌شود. سامانهای که با همکاری وزارت جهاد کشاورزی طراحی شده و وظیفه دارد اقلامی از جمله های اساسی، میوه و سبزی، ماسک و … را با نرخ کالای دولتی به دست مردم در شهر کشور بسیار 18. دو محصول تازه اضافه شده به سامانه بازرگام، برنج و سیبزمینی هستند. چهار نوع برنج امروز روی سامانه بازرگام عرضه شده است. برنج تایلندی، برنج هندی، برنج پاکستانی و یک نوع برنج ایرانی با نام برنج شیرودی. مردم باید هر چهار نوع برنج را در کیسه‌های کیلویی و پنج کیلویی سفارش دهند.

قیمت کیسه ۱۰ کیلویی برنج تایلندی در سامانه بازرگان به ۱۲۵ هزار تومان می‌رسد که معادل کیلویی ۱۲ هزار و مومان است. کیسه ۱۰ کیلویی برنج هندی در سامانه بازرگام به ۱۸ هزار تومان می‌رسد که معادل کیلویی ۱۸ هزار و ۵۰۰ تومان ووا است. قیمت کیسه 10 کیلویی برنج پاکستانی هم روی سامانه بازرگام 205 هزار تومان است که باعث می شود قیمت هر کیلو برنج پاکستانی با نرخ دولتی 20 هزار و 500 تومان در نظر بگیریم. برنج ایرانی شیرودی جدیدترین محصول اضافه شده به دسته بندی برنج در سامانه بازگرگام است، ولی یک ظترال به عنوان مثال هنوز در تمام ۱۸ شهریور که بازرگام در آن‌ها فعالیت می‌کند، نمی‌توانم برنج ایرانی را با قیمت دولشی صفا انجام دهم. همچنین برنج ایرانی شیرودی در کیسه پنج کیلویی با قیسه پنج کیلویی با قیمت ۲۱۰ هزار تومان عرضه می‌شود و قیمان هر کیلویی آن را همارن ک.

قیمت برنج در بازار آزاد

قیمت برنج ایرانی در آخرین گزارش مرکز آمار ایران کیلویی 56 هزار و 930 تومان ذکر شده است و متوسط ​​قیمت برنج خارجی را در ایران گزارش کیلویی 28 هزار و 900 تومان در نظر گرفته شده است. هیچ‌کدام از این تعداد اشتباه، اما بعداً توضیح می‌دهیم چرا شما به‌سختی می‌توانید آن‌ها را بانرر کن‌ها را بانر کنید. پس تا اینجا سه ​​تا داریم که باید بینشان ارتباطی پیدا کرد. اولی برنج کیلویی صد هزار تومان است که در خبرها دست به دست می شود. دومی برنج 42 هزار تومانی است که سامانه بازرگام در کیسه های پنج کیلویی و با قیمت 210 هزار تومان و سومی هم برنج ایرانی مدنظر مرکز آمار ایران است که قیمت متوسط ​​(به این کلمه خوب دقت کنید) در حدود 57 هزار تومان است. هر کیلو اعلام شده است. به نظر شما کدام عدد درست است؟ بله! هیچکدام.

اگر فقط یک مرتبه سری به بازار برنج زده باشید، متوجه می‌شوید برنج انواع و اقسام دارد. در مورد برنج ایرانی واقعاً می‌توان دشوار و گمراه‌کننده باشد. برنج طارم، برنج هاشمی، برنج فجر، برنج صدری و … اسامی هستند که با کمک آنها نوع برنج را در بازار می دهد و بهشکل کاملا طبیعی اسم و شهرت و برند برنج هم می تواند روی قیمت تمام شده آن تاثیر بگذارد.

«قیمت برنج صد هزار تومان شد» تا حدودی تیتر درست است، اما پیام را به‌درستی منتقل نمی‌کند. به‌عنوان به‌عنوان مثال در بازار می‌توان انواع برنج را با نام و برند برنج صدری دودی پیدا کرد که با قیمدی پیدا کرد که با قیمار ارنر هار۱۱۸. برنج ۱۱۵ هزار تومانی، برنج ۱۰۱ هزار تومانی، برنج ۹۴ هزار تومانی، برنج ۹۰ هزار تومانی ت برنج ۸۰ ومامار تتومامار یشتومامار یشتومامار ی‌ش برنج نیم‌دانه و برنج شکسته که مصارف متفاوتی دارند، ارزان‌ترین نوع برنج ایرانی هوستند و حداقانی هوستند و حداقانی هوستند و حداقانر هوستند و حداقانر هومخانر هومخانر.

قیمت انواع برنج ایرانی در بسته بندی و برندهای مختلف

نوع برنج برند برنج مقدار در هر بسته قیمت هر بسته قیمت هر کیلو
صدری دودی گیلان کشت ۱۰ کیلو یک میلیون و ۱۸۰ هزار تومان هی، هی
دودی هاشمی خمام تیتی ۱۰ کیلو یک میلیون و 150 هزار تومان هی، هی
هاشمی عطری گیلان کشت ۱۰ کیلو هی هی هی هی هی هی هی هی هی هی هی هی هی هی
طارم ممت گلستان ۱۰ کیلو هی هی هی هی هی هی هی هی هی هی هی هی هی هی
طارم محلی دشتویل پنج کیلو هی هی هی هی هی هی هی هی هی هی هی هی هی هی
دمسیاه محلی دشتویل یک کیلو هی هی هی هی هی هی هی
طارم ممت گلستان ۲.۲۶ کیلو هی هی هی هی هی هی هی هی هی هی هی هی هی هی

قیمت برنج در سال ۱۴۰۰ به گواهی گزارش مرکز آمار

قیمت برنج ایرانی درجه یک در آخرین گزارش مرکز آمار کیلویی 57 هزار تومان در نظر گرفته شده است. الان می‌دانید این عدد را از جمع‌آوری انواع برنج به دست می‌آورد و تنها کاربرد آماری دارد. برای من و شما که باید با قیمت بازار خرید کنیم، نهایتا کارکرد «آه کشیدن» دارند.

به عنوان مثال در گزارش‌های مرکز قدیمی آمار در چهار سال پیش در بهمن ۱۳۹۶، متوسط ​​قیمت یک کیلو برنج ایرانی درجه ورنج ایرانی درجه ورو ۱۳. این عدد در بهمن سال ۱۳۹۷ به کیلویی ۱۶ هزار و ۲۰۰ تومان افزایش یافت. مرکز آمار متوسط ​​قیمت برنج را در بهمن ماه سال ۱۳۹۸، کیلویی ۲۳ هزار و ۳۰۰ تومان ذکر کرده است. قیمت متوسط ​​یک کیلو برنج در بهمن ماه پارسال به 34 هزار و 500 تومان رسید. اردیبهشت رکورد ۳۶ هزار تومان را ثبت می‌کنیم و قیمت متوسط ​​خرداد را به ۳۶ هزار و ۸۰۰ تومان می‌رسیم. تیر، ماهی است که برنج تعارف را کنار می‌گذارد و رسما روی پله ۳۷ هزار تومان می‌دهد. دقیق می‌شود ۳۷ هزار و ۴۰۰ تومان. قیمت برنج در نیمه تابستان با همین سرعت رشد می‌کند و به کیلویی ۳۸ هزار و ۶۵۰ تومان در هر کیلو می‌رسد. آن‌هایی که غر می‌زنند، زود قضاوت کرده‌اند، چون در شهریور ماه خود مرکز آمار متروسط قیود یک کیلو می‌زنند قیمود قضاوت کرده‌اند، چون در شهریور ماه خود مرکز آمار متروسط قیمود یک کیلو برانی زمین متیک است. این عدد چهار هزار و 250 تومان در مقایسه با یک ماه افزایش پیدا کرده و در مقایسه با مقایسه ابتدایی با مقایسه ابتدایی هزار و 250 تومان

رشد قیمت برنج در پاییز ادامه پیدا می‌کند اما این‌بار با گام‌های سریع‌تر. مرکز آمار متوسط ​​قیمت برنج در ماه‌های مهر، آبان و آذر را به‌ترتیب 47 هزار و 200 تومان هزار و 200 تومان مومار ومتوان تومان ومار ازتاوا. نهایتا در اولین ماه از زمستان 1400 مرکز آمار تایید می کند که قیمت متوسط ​​یک کیلو برنج ایرانی به 56 هزار و 913 تومان رسیده است که اگر اجازه بدهید آن را 57 هزار تومان در هر کیلو فرض کنیم.

تغییرات قیمت برنج در گزارش مرکز آمار – سال ۱۴۰۰

مادر قیمت متوسط ​​مرکز آمار
فروردین هی هی هی هی هی هی هی
اردیبهشت هی هی هی هی هی هی هی
خرداد هی هی هی هی هی هی هی
تیر هی هی هی هی هی هی هی
مادر خانه هی هی هی هی هی هی هی
شهریور هی هی هی هی هی هی هی
مادر هی هی هی هی هی هی هی
آبان هی هی هی هی هی هی هی
آذر هی هی هی هی هی هی هی
دی هی هی هی هی هی هی هی

خرید از سامانه بازرگام بهصرفه است؟

برنج شیرودی یکی از انواع ارزان برنج ایرانی است. این محصول را در کیسه‌های ۱۰ کیلویی و پنج کیلویی عرضه می‌کنند و در بازار آزاد باید برای یک کیسه ۱۰ کیلویی حهحنر ۵۹۰ لور ۵۹۰ قیمت بسته پنج کیلویی برنج شیرودی در بازار آزاد به حدود ۲۷۰ هزار تومان می‌رسد. در سایتی مثل باسلام که تولیدکنندگان می‌توان محصولاتشان را مستقیماً مصرف کننده برسانند، حرساوام شیهرسانندزه‌رساننده‌رساند. چندها هم کیسه های پنج کیلویی را 290 هزار تومان عرضه کرده اند و تنها یک فروشنده حاضر است برنج شیرودی را به صورت فله ای و با قیمت کیلویی 47 هزار تومان برای خریدار ارسال کند.

قیمت برنج شیرودی در سامانه بازرگام کیلویی 42 هزار تومان است که از نظر ارزش فاصله های چشمگیر با بازار آزاد است، اما به هرحال نمی توانم آن را با کمتر از 210 هزار تومان سفارش داد، زیرا این مقدار کمتر در سایت بازرگام عرضه می شود. مشتریان بازرگام همچنین باید سیب‌زمینی را در کیسه دو کیلویی با قیمت ۱۹ هزار و ۶۰۰ تومانی (کیلویی ۹ هزاردا ش) کره حیوانی ۱۰۰ گرمی و کره ای حیوانی ۵۰ گرمی تنظیم بازاری هم در بسته‌های پنج و ۱۰ عددی ارسال می‌شوند. برای خرید مرغ با قیمت تنظیم بازاری از سایت بازارگام باید دست کم پنج کیلو مرغ منجمد سفارش دهید زهار نمد ضمن اینکه پولی هم باید به‌عنوان هزینه ارسال شود. به این ترتیب خودتان باید تصمیم بگیرید که فاصله 70-80 هزار تومان کیسه پنج کیلویی برنج شیرودی تنظیمبازاری را بهصرفه میدانید یا آن را از بازار تهیه کنید.

[ad_2]

Kelvin Ashley

حل کننده مشکل متعصب سفر مادام العمر. بت نوجوان آینده. علاقه مندان به اینترنت آماتور.

جذابیت و اهمیت خرید پلی استیشن پلاس اکسترا
سایت نات کوین: راهنمای کاملی برای ارز دیجیتال جدید
با سئو گروه تلگرام @SEOPREM به بالاترین سطوح ممکن در معرفی و تبلیغ محتوایتان برسید!
سایت نات کوین: راهنمای کاملی برای ارز دیجیتال جدید
نات کوین را چگونه نقد کنیم: راهنمای جامع برای تحلیل این ارز دیجیتال
معرفی شرط بندی انفجار در بازی های آنلاین
تماس با ما