مقایسه دوربین Samsung Galaxy S21 Ultra و Apple iPhone 12 Pro Max – Zomit

[ad_1]

شرکت های پیشرو در دنیای موبایل تمام توان خود را برای بهبود عملکرد دوربین محصولات خود به کار گرفته اند تا خریداران بیشتری را جذب کنند و قدرت خود را در این زمینه به نمایش بگذارند. این رقابت آنقدر داغ شده است که هر ساله شاهد معرفی فناوری ها و ویژگی های جدید در دوربین گوشی های هوشمند هستیم. با ورود آیفون 13 و از آنجایی که هنوز چند ماه تا معرفی نسل جدید پرچمداران اندرویدی فاصله داریم. م مثل همیشه، جدیدترین پرچمداران بازار را برای انتخاب بهترین دوربین موبایل گردآوری کرده ایم.

سیب با معرفی نسل جدید آیفون، به طور سنتی از آن در دوربین و قدرت مانور آن در جدیدترین محصولات خود استفاده می شود. آیفون در طول سال‌ها همواره یکی از بهترین گزینه‌ها در بخش دوربین بوده است. گوشی های اپل به حدی تکامل یافته اند که بسیاری از کارشناسان معتقدند آیفون های جدید کامل ترین و قابل اعتمادترین گزینه برای عکس گرفتن هستند.

آن طرف میدان سامسونگ علاوه بر این، به عنوان یکی از بزرگترین بازیگران در زمینه گوشی های هوشمند، همواره محصولات خود را به دوربین های مناسب مجهز می کند. گلکسی اس 21 اولترا با وجود اینکه چندین ماه است که در بازار عرضه شده است، هنوز هم توانایی عکاسی بالایی دارد. این گوشی با ماژول دوربین چهارگانه خود یکی از قدرتمندترین نام های دنیای گوشی های هوشمند امروزی است که می تواند نیازهای کاربران را در بالاترین سطح ممکن برآورده کند.

در اینجا چند نکته وجود دارد که هنگام انتخاب باید در نظر بگیرید:

  • همه گوشی ها با آخرین پیشرفت های عملکرد دوربین به روز شده اند.
  • برای نشان دادن جزئیات تصویر، در برخی از تصاویر آن را دو یا چند بار برش داده ایم.
  • از هر شی 3 تا 6 بار با هر گوشی عکس گرفته شد و بهترین تصویر برای مقایسه انتخاب شد.
  • با توجه به استفاده از دوربین های موبایل نقطه و شات، تصویر بر روی دست گرفته شده است تا توانایی گوشی های موجود در این مقاله برای از بین بردن لرزش ها را محک بزنیم.
  • همه عکس ها به صورت خودکار گرفته می شوند.
  • در عکس ها در محیط تاریک، حالت شب در گوشی ها فعال می شود.

برای مشاهده تصاویر مقایسه در اندازه واقعی روی تصاویر کلیک کنید

مقایسه دقت ضبط رنگ و تعادل رنگ سفید

دقت رنگ یکی از مهم ترین ویژگی های دوربین ها است. شرکت های بزرگ در این زمینه سال ها است که الگوریتم های پردازش سیگنال خود را برای افزایش دقت رنگ توسعه داده اند و دائماً در حال کالیبره کردن آنها هستند. در این آزمایش، ما به دنبال گزینه هایی با نزدیک ترین رنگ ها هستیم که در شرایط نوری خوب ثبت شده اند.

مقایسه رنگ ها و جزئیات دوربین های آیفون 13، آیفون 13 پرو مکس، آیفون 12 پرو مکس و گلکسی اس 21 فوق عریض

صفحه نمایش رنگی پرچمدار سامسونگ دقیق تر است. در حالی که رنگ ها در هر سه مدل آیفون 13 پرو مکس، آیفون 13 و آیفون 12 پرو مکس مشابه و کمی متمرکز هستند.

مقایسه HDR

محدوده دینامیکی به طور مستقیم به قابلیت های سنسور دوربین مربوط می شود. دوربینی با محدوده دینامیکی بهتر می تواند جزئیات بیشتری را در قسمت های تاریک و روشن یک تصویر ثبت کند. در این آزمایش، شما باید به دنبال گزینه ای باشید که بیشترین جزئیات را در قسمت تاریک کادر (ستون ها و کف) و قسمت روشن قاب (ابرهای آسمان، برگ درختان و ساختمان های دوردست) ارائه می دهد و در عین حال کنتراست کلی را حفظ می کند. از عکس

دوربین فرابنفش

مقایسه عکاسی HDR از آیفون 13، آیفون 13 پرو مکس، آیفون 12 پرو مکس و گلکسی اس 21 اولترا


دوربین واید (اصلی)

مقایسه عکاسی HDR از آیفون 13، آیفون 13 پرو مکس، آیفون 12 پرو مکس و گلکسی اس 21 اولترا

در نگاه اول، گلکسی اس 21 اولترا عکس های بسیار روشن تری دارد. اما پس از بررسی دقیق تر از کف؛ در جایی که تاریک‌ترین قسمت تصویر اهمیت دارد، می‌توانید ببینید که آیفون جزئیات بیشتری در سایه‌ها دارد که با انتقال عکس‌ها به فتوشاپ برای روشن‌تر کردن عکس‌ها، می‌توان آن را بهتر درک کرد. در سمت دیگر میدان، وقتی به کابل‌های پل طبیعت نگاه کنید، می‌بینید که آیفون به دلیل مشکل اعوجاج رنگ، قسمت‌هایی از کابل‌ها را به بنفش تغییر داده است. تا زمانی که در عکس S21 Ultra شاهد چنین مشکلی نباشیم.

مقایسه عملکرد در شرایط نور کم

این تست عملکرد سنسور و الگوریتم پردازش تصویر را در شرایط نور تاریک و در نتیجه حساسیت ISO بالا بررسی می کند. گزینه ای که می تواند رنگ ها را به طور دقیق در کنار حفظ دقیق جزئیات و حذف موثر نویز ثبت کند، بهترین عملکرد را خواهد داشت. برای سهولت مقایسه، برش 200 درصدی از تصویر تهیه شد.

مقایسه جزئیات در دوربین های کم نور با زاویه باز آیفون 13، آیفون 13 پرو مکس، آیفون 12 پرو مکس و گلکسی اس 21 اولترا

با نگاهی به بافت عروسک‌ها، رنگ‌ها و متن روزنامه‌ها، متوجه می‌شویم که آیفون 13 پرو مکس تصویر کلی بهتری ارائه می‌دهد و پس از آن به ترتیب گلکسی اس 21 اولترا و آیفون 13 قرار دارند. در حالی که آیفون 12 پرو مکس با تصویر نرم خود بدترین عملکرد را نشان داد.

مقایسه عکاسی ماکرو

ماکرو یکی از ژانرهای محبوب در دنیای عکاسی است. در این سبک از عکاسی، ثبت جزئیات مناسب، از بین بردن لرزش دست و البته بازتولید دقیق رنگ از مهمترین عناصر است. با توجه به موارد فوق، بهترین گزینه موجود را در مقایسه با تصویر مرجع مقایسه و انتخاب کنید.

مقایسه عکاسی ماکرو آیفون 13، آیفون 13 پرو مکس، آیفون 12 پرو مکس و گلکسی اس 21 اولترا

در این آزمایش، تصاویر گرفته شده در نزدیک ترین فاصله فوکوس توسط هر یک از گوشی های هوشمند به دست آمد. همانطور که می بینید، آیفون 13 و آیفون 12 پرو مکس فاقد قابلیت عکس برداری ماکرو هستند. عکس ماکرو هر دو iPhone 13 Pro Max و Galaxy S21 Ultra جذاب به نظر می رسد. اما آیفون جزئیات کمی چشم نوازتر دارد.

مقایسه عکاسی پرتره

با توجه به علاقه زیاد کاربران به شبکه های اجتماعی و در نتیجه سبک عکاسی پرتره، دوربین های موبایل امکانات ویژه ای را در این زمینه معرفی کرده اند که می توان به زوم ۲ برابری و ایجاد افکت بوکه مصنوعی اشاره کرد. در این آزمایش مهم ترین نکته ثبت جزئیات مناسب، رنگ طبیعی پوست، ایجاد افکت بوکه طبیعی با توجه به تشخیص صحیح شی و پس زمینه و عدم اعوجاج تصویر است. برای مقایسه در نظر بگیرید

آیفون 13 به دلیل عدم وجود لنز تله فوتو با ماژول استاندارد تصویر را ثبت خواهد کرد و برای مقایسه بهتر، قاب تصویر خروجی نیز در این مقایسه قرار گرفت.

مقایسه عکاسی پرتره با زاویه باز آیفون 13، آیفون 13 پرو مکس، آیفون 12 پرو مکس و گلکسی اس 21 اولترا

با نگاهی به پیراهن و چهره صدرا مخمل متوجه می‌شویم که عکس پرتره هر سه مدل آیفون معمولا زرد است. اما Galaxy S21 Ultra رنگ های دقیق تری را نمایش می دهد. سطح جزئیات و کیفیت افکت بوکه هم در آیفون 13 پرو مکس و هم در آیفون 13 پرچمدار سامسونگ عالی به نظر می رسد، در حالی که آیفون 13 بدترین عملکرد را به دلیل عدم وجود لنز تله فوتو چه از نظر شکل چهره و چه از نظر جزئیات دارد. مرحله.

مقایسه دوربین سلفی

دوربین های سلفی یکی از مهم ترین جنبه های دوربین گوشی های هوشمند هستند. این امر منجر به نصب سنسورها و لنزهای قدرت در این منطقه شد. در همین راستا، دو مقایسه بعدی به عملکرد دوربین های سلفی اختصاص دارد. نوشتن رنگ طبیعی پوست به همراه جزئیات مناسب از معیارهای اصلی این آزمایش است که بر اساس آن باید قوی ترین گزینه را انتخاب کرد.

سلفی در نور خوب

مقایسه دوربین سلفی کم نور آیفون 13، آیفون 13 پرو مکس، آیفون 12 پرو مکس و گلکسی اس 21 اولترا


سلفی در نور کم

مقایسه سلفی گسترده با آیفون 13، آیفون 13 پرو مکس، آیفون 12 پرو مکس و گلکسی اس 21 اولترا

تمایل آیفون به عکس های زرد دوباره در سلفی دیده می شود. سطح جزئیات و کیفیت رنگ در گلکسی اس 21 اولترا سلفی بهتر از سه گوشی دیگر است، چه در نور خوب یا نه، در حالی که آیفون 12 پرو مکس در تاریکی عکس بدتری نسبت به دو برادر دیگر خود می گیرد. این تا حد زیادی به دلیل یک ISP ضعیف تر به دلیل همگن بودن سخت افزار دوربین است.

مقایسه توانایی بزرگنمایی

تلفن های هوشمند دارای یک ضریب بزرگنمایی داخلی هستند که از ماژول های دوربین متعدد استفاده می کند. در این مقایسه زوم 10 برابری دوربین ها مقایسه شده است. آیفون 13 زوم 10 برابری را در اختیار کاربر قرار نمی دهد، بنابراین در این مقایسه شاهد عکس آن با حداکثر زوم 5 برابری هستیم.

مقایسه زوم گسترده دوربین برای آیفون 13، آیفون 13 پرو مکس، آیفون 12 پرو مکس و گلکسی اس 21 اولترا

آیفون 13 پرو مکس و آیفون 12 پرو مکس به دلیل برش دادن لنزهای تله فوتو 3x و 2.5x به ترتیب با عملکرد بد آیفون 13 پرو فاصله زیادی دارند. اما واضح است که گلکسی اس 21 اولترا با لنز تله فوتو 10 برابری خود از نظر بزرگنمایی برتری دارد. برای مقایسه توصیه می کنیم به کیفیت نمایش نشان «لاکیدو» روی نوشیدنی توجه کنید.

مقالات مرتبط:

نظر شما در مورد عملکرد هر هدفون در این مقایسه چیست؟ کدام گوشی در زمینه عکاسی بهتر به نظر می رسد؟ از شما دعوت می کنیم در نظرسنجی زومیت شرکت کنید و نظرات خود را در قسمت نظرات با ما و سایر کاربران عزیز زومیت در میان بگذارید.


مقاله اصلی با همکاری محمدحسین جعفری سرابی و مهرداد عیسیلو گردآوری و ویرایش شده است.

[ad_2]

Shirley Bond

خواننده Wannabe. ماون غذا. طرفدار فرهنگ پاپ علاقه مندان به تلویزیون درونگرا. تنظیم کننده. پیشگام موسیقی. متفکر معتبر.

تجربه جذاب بازی انفجار: آشنایی با پدیده‌ای پرطرفدار
دفتر کار درسی: راهنمای کامل برای سازماندهی و مدیریت بهتر تحصیلات
کتاب کار ریاضی: ابزاری جذاب برای تقویت مهارت‌های ریاضی
Welcome to Real Estate Canada: A Guide to Buying, Selling, and Investing
Discover Your Dream Home: House for Sale Canada
Exploring the World of Realtor Canada
تماس با ما