مُهره کلیدی ایران در مذاکرات وین

[ad_1]

«بروکراتی برای تمام فصول»، این لقب را می توان به مهدی صفری، معاونت دیپلماسی اقتصادی وزارت اقتصاد خار. کسی که در کارنامه کاری خود با همه دولت‌ها از جناح چپ تا راست کار کرده است.

به گزارش اکو ایران، مهدی صفری، در هر چهار دولت هاشمی رفسنجانی و محمد خاتمی، سمتهای دیپلماتیک مهمی داشت، از جمله 2 سال به عنوان کاردار سفارت ایران در آلمان (1989-1991)، 3 سال به عنوان سفیر ایران در اتریش (1992) -1995) و 6 سال به عنوان سفیر ایران در روسیه (1995-2001) خدمت کرده است.

وی در دولت خاتمی، به عنوان رئیس جمهور دوم در قانون رژیم حقوق دریای خزر حضور یافت. عملکرد وی در این زمینه مدافعان و جدیان جدی دارد. او در آن سال ها مدافع از روش های ریاضی برای تقسیم دریا استفاده کرد. ظاهرا در این روش سهم ایران 20 درصد عنوان می شود اما بر اساس یک گزارش تحلیلی این مدل در اجلاس عشقآباد دردسر ساخته شده است زیرا وقتی محمد خاتمی رئیس جمهور وقت به آن می رسد در محاسبات طرف مقابل سهم ایران به چیزی در حدود 11 می باشد. مشاهده کنید. روایت‌هایی که از سوی مدافعان صفری تکذیب می‌شود و صحت آن مشخص نیست.

مهدی صفری، معاون وزیر خارجه

ین دیپلمات سپس در وزارت خارجه دولت احمدی‌نژاد ابتدا معاون وزیر امور خارجه در امور آسیار، اقیانوسیه (2005-2007). صفری در سال 2009 به عنوان سفیر در انگلیس معرفی شد، اما یک سال بعد و پس از بدتر شدن رواب دیپلماتیک ایران و انگلیس، به عنوان سفیر ایران در چین (2010-2014) عازم پکن شد. در سال 2014 علی اصغر خاجی ، جانشین وی شد.

صفری در بخش خصوصی دارای تجارب خاص بوده است ؛ و هم چون سمت های دولتی با خصوصی یسترده یگار کراهالاشه.

و رئیس هیئت مدیره شرکت مخابرات ایران و رئیس کمیته امور خارجه در ستاد اجرایی فرمان حضرور ستاد اجرایی فرمان ستاد اجرایی فرمان. گفته می‌شود صفری در سال‌های حضور در ستاد اجرایی فرمان امام نقش مهمی در جذب فاینانس‌های چینی داشته است.

هیئت مدیره و مدیر صنایع الکترونیک شیهراز و مدیر عاملی شرکت توسعه اعتماد مبین بخشی دیگر نامار مبین بخشی دیگاناماو صفری در کنار مخابرات تجربه حضور در صنایع فولادی را دارد و از سال 1394 عضو هیئت مدیره شرکت فولاد سیرجان ایرانیان نیز در سمتی بوده که هنوز در سایت شرکت با وجو برگشت صفری به دولت وجود دارد.

از جمله سایر سوابق اجرایی مهدی صفری می‌توانم به معاون استانداری بوشهر و معاونت بوشهر و عاونت وزارار ارتباطاب وزارار ارتباطار وزارار برسم.

در حادثه تلخ منا در سال 1394، مهدی صفری جزء مفقودین حادثه بود، اما مشکلی برای ایجاد نشد.

صفری دارای دکترای الکترونیکی و مخابراتی است که اکثر اعضای تیم انتخاب کننده تیم سابق و اکثر اعضای تیم فعلی ایران، در دانشگاه جورج واشنگتن در رشته علوم سیاسی تحصیل کرده اند.

از سوی دیگر تجربه دیپلماتیک صفری در سفارت‌های مختلف ایران، به طور خاص در مذاکرار جنونی می‌تهوان جنونی می‌تهوان. صفری در آلمان -عضو مجلس شورای اسلامی- کاردار سفیر ایران بوده است، در اتریش -جایی که مذاکرات در آن جریان دارد- و در چین و روسیه -دو کشوری که در میان طرف های مذاکرات هستند، موضع نزدیکتری به ایران دارند- سالها به عنوان سفیر کشور فعالیت کرده است.

مهدی صفری در تاریخ 23 شهریور ماه سال 1400 از سوی حسین امیرعبدالهیان وزیر امور خارجه دولور رئیسی ب عنواساس مهریور ماه سال 1400 از سوی حسین امیرعبدالهیان وزیر امور خارجه دولور رئیسی با عنوان مولت رئیسی به عنواسان مهریور ئیسیی ب عنواسان مسی

مُهره کلیدی ایران در مذاکرات وین

وی از دور هفتم مذاکرات استهای وین که به تغییر دولت در ایران پس از چند ماه وقفه از سر گرفته شد، در تیم جدید ایران به سرپرستی علی باقری کنی، حاضر بوده و به عنوان دیپلماتی با زمینه های اقتصادی، نقش ویژهای هم در رایزنی های و هم در جلسات کارشناسی مربوط به تحریم‌ها است.

صفری که اکنون به عنوان مغز متفکر بخش عملیاتی تیم دیپلماتیک ایران در حوزه اقتصاد برای مذاکرات احیای برجام در وین بود، حضور در کنگره‌های دولت احمدین‌ژاد را در کارنامه‌ای دارد که تیم ایران را بر سعید جلیلی هدایت می‌کند.

[ad_2]

Kendrick Patel

پیشگام مادام العمر الکل. پزشک بیکن. گورو معمولی تلویزیون نرد قهوه. عاشق توییتر. کاوشگر آماتور

سایت dancebet: رقص کنید، پیش بیایید، برنده شوید!
تجربه جذاب بازی انفجار: آشنایی با پدیده‌ای پرطرفدار
دفتر کار درسی: راهنمای کامل برای سازماندهی و مدیریت بهتر تحصیلات
کتاب کار ریاضی: ابزاری جذاب برای تقویت مهارت‌های ریاضی
Welcome to Real Estate Canada: A Guide to Buying, Selling, and Investing
Discover Your Dream Home: House for Sale Canada
تماس با ما