نقشه کرونا چگونه قرمز شد؟

[ad_1]

جانشین ستاد کل مبارزه با کرونا استان تهران از افزایش 40 درصدی موارد و افزایش 100 درصدی مراجعات سرپایی خبر داد.

به گزارش روزنامه همشهری نوشت: پس از 48 روز، رنگ قرمز به نقشه ماسک و محدودیت های تاج به شهرهای نارنجی و قرمز بازگشت. افزایش ابتلا به بیماری های عروق کرونر قلب ادامه دارد و روز گذشته وزارت بهداشت از شناسایی ۱۱۸۵۱ بیمار جدید خبر داد.

به گفته نادر توکلی، معاون درمان کرونا در تهران، شیوع کلی تاج بیش از 40 درصد و در بیماران سرپایی 100 درصد افزایش یافته است. بر اساس آخرین اعلام ماسک، روز گذشته وضعیت اردکان یزد قرمز شد و هشت شهر کاشان، فردوس، تربت حیدریه، بستک و ابرکوه، خاتم، مهریز و میبد نیز در وضعیت نارنجی قرار گرفتند. 114 شهر دارای وضعیت زرد و 325 شهر دارای وضعیت آبی هستند. این در حالی است که موج جدیدی از بیماری در تهران و بسیاری از استان ها به راه افتاده است. به طوری که تعداد مراجعات روزانه به مراکز درمانی افزایش چشمگیری داشته است. همچنین طبق اعلام تیمور حسینی، معاون پلیس راهور ناجا، از روز گذشته جریمه خودروهای شخصی به/از شهرهای قرمز و نارنجی بدون تایید واکسن یا بدون نتیجه منفی PCR یک میلیون تومان در هر 24 ساعت یک میلیون تومان و در خودروهای شخصی به رنگ زرد خواهد بود. شهرهای فاقد PCR منفی (در قرنطینه و غیر بیمار) به میزان 500 هزار تومان هر 24 ساعت یکبار مجازات خواهند شد.

افزایش 100 درصدی مراجعات سرپایی در تهران

شهرستان‌های پردیس، پیشوا، دماوند، فیروزکوه و ورامین در تهران طبق آخرین گزارش‌ها زرد هستند، اما مراجعات و موارد سرپایی در این استان و سایر مناطق استان رو به افزایش است. همشهری نادر توکلی، معاون درمان کرونا در تهران گفت: بر اساس آخرین آمار 40 تا 50 درصد بیماران تهران آمیکرون هستند و نسبت به ماه گذشته افزایش 100 درصدی تماس‌های سرپایی داریم. آغاز یک اوج جدید بیماری. البته در این مورد دو نکته وجود دارد. اینکه این افزایش آمار بیشتر منجر به بستری شدن در بیمارستان می شود و هنوز تعداد بستری ها، مرگ و میرها و بیماری های سخت افزایش نیافته است. از طرفی در این فصل اپیدمی آنفولانزای فصلی هم داریم و الان فصل بیماری های ویروسی است.

افزایش بستری‌ها به دلیل تغییر رنگ در برخی شهرها آغاز شد و توکلی توضیح می‌دهد: «علاوه بر افزایش بستری‌ها، موارد آزمایش مثبت نیز در این زمینه در نظر گرفته می‌شود. به عنوان مثال برخی شهرستان ها از جمله ملارد بیمارستان ندارند که در این موارد بستری ثبت نمی شود اما با توجه به افزایش موارد، رنگ آن مشخص می شود.

به گفته توکلی، در حال حاضر تعداد بستری‌ها در تهران کمتر از هزار مورد است و روزانه بیش از سه هزار بیمار سرپایی به مراکز درمانی گزارش می‌شوند.

موج جدی بیماری در یزد

اوایل هفته جاری، شهر یزد در اردکان با افزایش تعداد بستری‌ها به عنوان اولین شهر نارنجی رنگ نقشه شناخته شد و اکنون در کمتر از یک هفته قرمز شد و ابرکوه، خاتم، مهریز و میبد نیز نارنجی شدند. مسعود شریفی معاون فنی مرکز بهداشت یزد در خصوص موج شدید بیماری در استان گفت: عدم رعایت پروتکل ها و افزایش موارد منجر به سیر پیش رونده بیماری شد که قابل پیش بینی بود.

به گفته شریفی، در مواجهه با موج جدید بیماری باید دوز سوم تزریق کرد و نگران آن بود. نکته مهم در بررسی وضعیت بیماران بستری در اردکان این بود که برخی از بیماران یا واکسن دریافت نکردند یا به طور کامل واکسینه نشده بودند.

وی در پاسخ به این سوال که چرا یزد در افزایش موارد و بستری شدن از سایر استان ها جلوتر است، توضیح می دهد: و هم اکنون حدود 300 نفر بستری در بخش های کووید 19 مراکز درمانی استان ها داریم که 30 درصد بیشتر از هفته گذشته است.

[ad_2]

Nick Webster

مزاحم عمومی فن غذا. حلال مشکل بدون عذرخواهی کارآفرین. خواننده.

سایت dancebet: رقص کنید، پیش بیایید، برنده شوید!
تجربه جذاب بازی انفجار: آشنایی با پدیده‌ای پرطرفدار
دفتر کار درسی: راهنمای کامل برای سازماندهی و مدیریت بهتر تحصیلات
کتاب کار ریاضی: ابزاری جذاب برای تقویت مهارت‌های ریاضی
Welcome to Real Estate Canada: A Guide to Buying, Selling, and Investing
Discover Your Dream Home: House for Sale Canada
تماس با ما