واکسن نوترکیب به زودی وارد فاز انسانی می شود

[ad_1]

خبرگزاری ایرنا: رئیس دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله اشاره به اینکه واکسن نوترکیب ایرانی تا ماه سال جاری وارد مرحله انسانی می شود، گفت: این محصول فناورانه در حال انجام مراحل ساخت حیوانی است و توفیقات خوبی هم داشته است.

واکسن‌های نوترکیب، نسل سوم واکسن‌ها می‌شوند. یعنی پس از واکسن های ساخته شده از ویروس کشته شده یا تضعیف شده و واکسن های ساخته شده از ده ها از معلمان.

دکتر حسن ابوالقاسمی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش ایرنا در این خصوص اظهار داشت: پزشکان بقیه الله هم وارد عرصه تولید واکسن شدند و به موفقیت هایی هم دست یافتند. واکسن نوترکیب ما در مرحله حیوانی قرار دارد و خیلی طول نمی کشد که وارد فاز انسانی شود، به عبارتی به احتمال زیاد زودتر از اسفند وارد فاز انسانی واکسن می شود.

ابوالقاسمی در پاسخ به این که آیا مجموعه ای از فعالیت های متعدد برای ساختن و اکسن به سؤالی از موازی کاری نمی شود، گفت: این کار اصلاً موازی کاری نمی شود، بلکه این موضوع یک فرصت بسیار مفید است تا دانش آموزان ایرانی از توان و دانش. خود، بهره کافی برند. حضور متخصص ما در این گونه فعالیت های علمی، بسیار ارزشمند است.

وی ادامه داد: مهم این نیست که چه تعداد از این مجموعه ها به واکسن دست پیدا می کنند، مهم این است که ما به خودباوری دست پیدا کنیم و در این حوزه کار کنیم، زیرساخت های لازم برای پیشرفت های آینده را فراهم می کنند.

مرجع دانشگاه پزشکی بقیه الله بیان داشت: باوری ما با علوم خود تر از تولید واکسن است. یعنی وقتی محقق ما جرات و جسارت ورود به این عرصه ها را پیدا می کند، در آینده امکان تولید بسیاری از داروهای بیولوژیک داروهای سرطانی که برای کشور حیاتی هستند، فراهم می شود.

سعیده فخرزاده رئیس اداره بیولوژیک سازمان غذا و دارو نیز روز یازدهم دی ماه در رویداد بررسی وضعیت تولید و اکسن 1 در کشور و ارائه توانمندی ایران، از ارسال2 استفاده جدی در خصوص تولید واکسن از داروها از سوی پزشکان کشور به سازمان غذا و خبر داد.

وی اظهار داشت 12 استفاده از جنس انواع نوترکیب، DNA، mRNA و In Active به سازمان غذا و دارو ارسال شده است که از این تعداد، هشت پیشنهاد فعال دارند، یکی از پرونده ها در سطح بالینی و سه مورد نزدیک به فاز بالینی هستند. همچنین پنج مورد فقط پرونده نیز به سازمان غذا و دارو ارائه کرده اند.

فخرزاده یادآور شد: این موضوع نشان می دهد که در کشور ما بسیار زیاد است برای تولید واکسن وجود دارد که باید از آنها بهره برداری کرد و در این خصوص که ما به عنوان سازمان نظارتی دادیم، کار رجیستری برای تولید واکسن انجام شده است.

[ad_2]

Noe Gilbert

علاقه مندان به شبکه های اجتماعی. طرفدار الکل علاقه مند به فرهنگ پاپ مادام العمر. یک آدم فداکار قهوه

سایت dancebet: رقص کنید، پیش بیایید، برنده شوید!
تجربه جذاب بازی انفجار: آشنایی با پدیده‌ای پرطرفدار
دفتر کار درسی: راهنمای کامل برای سازماندهی و مدیریت بهتر تحصیلات
کتاب کار ریاضی: ابزاری جذاب برای تقویت مهارت‌های ریاضی
Welcome to Real Estate Canada: A Guide to Buying, Selling, and Investing
Discover Your Dream Home: House for Sale Canada
تماس با ما