پس از یک ماه فوران بی‌وقفه اکنون شراره‌های خورشیدی شدید در راه هستند – زومیت

[ad_1]

در چند هفته گذشته، ستاره‌ای منظومه‌مان به‌شدت کار می‌کرد و در این مدت، مجموعه‌ای از زرار فضوران‌های عمرا ییارار یوران‌های زیمارپ بود. شاید چشمگیرترین فوران خروج جرمی قدرتمند تاج خورشیدی و شراره‌ای عظیم بود که ۱۵ فوریه درود که ۱۵ فوریه درست قبل از یوامبفضبتت احتمالاً این رویداد قدرتمندترین فوران خورشیدی است که در دسته‌های شراره‌های کلاس Xرار است.

ازآن‌جاکه شراره و خروج جرم تاج خورشیدی (CME) به‌سمت زمین منتشر نشدند، بعید است آثار مررانرنطیمانطی موانیم مرانینطیبانطیطیبانطی به کار بیاید. این طوفان زمانی رخ می دهد که فوران خورشیدی با جوّ زمین برخورد کند. یکی از پیام‌های چنین طوفانی در برخورد با جوّ زمین، تداخل در ارتباطات و نوسان‌های شبکه‌ای ییهاو وب. اما شدت گرفتن این فعالیت‌ها نشان می‌دهد چنین طوفان‌هایی در آینده هم رخ می‌دهند. جونوی ژائو از گروه هلیوسیزمولوژی دانشگاه صنعت می‌گوید:

این طوفان دومین منطقه فعال آن‌سوی خورشید از طوفان سپتامبر ۲۰۱۷ است. اگر شدت این منطقه حین چرخش حفظ شود و به‌سمت زمین قرار گیرد، می‌توانیم شراره‌های هیجان‌انگیزی را شاهد باشیم.

انتشار زبانهای خورشیدی

بهنقل از SpaceWeatherlive که فعالیت خورشیدی را ردیابی می کند، خورشید در ماه فوریه به صورت روزانه فوران کرده است و این فورانها در روزها با شراره هایی همراه بودند. یراره‌ها درجه‌ی قدرت در رتبه‌ی دوم و در گروه M قرار می‌گیرند: یک شراره M1.4 در ۱۲ فوریه و هورارا. همچنین پنج شراره هم از کلاس M در ماه ژانویه منتشر شدند.

۲۹ ژانویه، طوفان ژئومغناطیسی متوسطی با ۴۰ ماهواره‌ای استارلینکی که تازه پرتاب شده بودند، در مدارپ اینرن کدر. این طوفان با شراره‌های از نوع M همراه بود. سرعت سرعت مواد، معمولاً چند روز طول می‌کشد تا مواد دفع شده از فوران خورشیدی به زمین برسند. شراره های دیگری که از آغاز فوریه منتشر می شوند، در کلاس C قرار می گیرند.

مقالات مرتبط:

با این ترسناک به نظر می‌رسد، افزایش فعالیت خورشیدی در بازه‌های خورشیدی کاملاً عادی است. این بازه فعال‌ترین زمان چرخه‌ی خورشیدی است. خورشید اصلی چرخه های فعالیت یازدهساله دارد. هر چرخه دارای بیشترین و کمترین تعریف شده است. چرخه‌های خورشیدی میدان مغناطیسی خورشید تعریف می‌شوند که هرزده سال یک بار می‌چرخد و جای قطبار می‌چرخد و جای قطبا.

کمترین خورشیدی که در خود کمترین سطح لکه ها و فعالیت های گدازهای خورشیدی تعریف می شود، انتهای یک چرخه و آغاز چرخه های دیگر را تعیین می کند و زمانی رخ می دهد که میدان مغناسی خورشید در ضعیف ترین حالت قرار دارد. به‌همین‌دلیل، میدان مغناطیسی خورشید فعالیت‌های آن را کنترل می‌کند. لکه های خورشیدی به مناطق موقت با میدان مغناطیسی قوی گفته می شود. دلیل خروج جرم تاج خورشیدی از شراره‌ها، جدا شدن و اتصال به میدان مغناطیسی است. جدیدترین ماه خورشیدی ۱۹ دسامبر به‌وقوع پیوست. به نقل از اکانت توییتری Hello CME:

دو شراره خورشیدی ۱۲ فوریه ۲۰۲۲ به‌قدری چشمگیر بودند که انیمیشن زیر را ساختند. گرچه موقعیت اولیه‌ی غربی آن‌ها از اثر جلوگیری از می‌کند. در رویداد بعدی، تنها بخش دوم از جنوب‌ترین منطقه فورانی بود و شراره‌ای اثر شمالی سراسری نداشت.

لکه‌های خورشیدی معمولاً زمانی شکل می‌گیرند که میدان مغناطیسی خورشیدی پیچ خورده شود. این اتفاق بدین‌دلیل رخ می‌دهد که استوای خورشیدی سریع‌تر از دیگر مناطق جغرافیایی آن می‌چرخد. درحال‌حاضر، ۱۱۱ لکه‌ی خورشیدی روی سطح خورشید وجود دارند. همه آن ها از انواع فعال فورانی‌ها.

ماشین خورشیدی حوالی جولای ۲۰۲۵ رخ خواهد داد. بهسختی می‌توان میزان فعالیت هر چرخه را پیش‌بینی کرد. زیرا این عوامل فعالیت‌ها هنوز مشخص نیست. گرچه گزارش پژوهشی جدید میزان فعالیت به تراز 11. 07 سیاره ها مربوط به سال 2020 است که به شواهدی دست یافته است که نشان می دهد خورشید احتمالاً قوی ترین چرخه های ثبت شده است. درهرصورت، باید روند فعلی چرخه خورشیدی ادامه پیدا کند یا خیر.

[ad_2]

Fletcher Hobbs

نینجا آبجو عمومی. محقق اینترنت. معتاد وب هیپستر پسند. خواننده مغرور. زیاد می افتد

سایت dancebet: رقص کنید، پیش بیایید، برنده شوید!
تجربه جذاب بازی انفجار: آشنایی با پدیده‌ای پرطرفدار
دفتر کار درسی: راهنمای کامل برای سازماندهی و مدیریت بهتر تحصیلات
کتاب کار ریاضی: ابزاری جذاب برای تقویت مهارت‌های ریاضی
Welcome to Real Estate Canada: A Guide to Buying, Selling, and Investing
Discover Your Dream Home: House for Sale Canada
تماس با ما