چقدر می توان در بورس خانه خرید؟

[ad_1]

ایسنا: زمزمه ها مبنی بر انتشار اوراق تحت پوشش در بورس کالا شدت گرفته است و طبق اطلاعیه های تاکنون، سازوکار این طرح به گونه ای است که از طریق اوراق تحت پوشش، هر فردی می تواند از یک متری تا یک واحد کامل را پیش فروش کند. مقدار سرمایه نگهداری شده و اگر در سررسید یک واحد اوراق بهادار داشته باشند، می تواند آن واحد را تحویل بگیرد، در غیر این صورت می تواند اوراق خود را به ارزش فعلی بفروشد و به صورت نقدی تسویه کند.

به گفته مسئولان، قرار است بازار سرمایه تضمین شود تا متقاضیان بتوانند به راحتی اقدام به خرید آپارتمان کنند. در واقع قرار است برای مردم امکان خرید خانه حتی یک متر مربع و متناسب با نقدینگی وجود داشته باشد تا قدرت خرید پس اندازشان حفظ شود. با تشکر از این، آپارتمان به قطعات کوچک تبدیل می شود و می تواند فروخته شود و همچنین معاملات ثانویه.

به عبارت دیگر، بورس در تلاش است تا امکان پیش فروش آپارتمان ها به صورت متری و در قالب قراردادهای آتی استاندارد مسکن فراهم شود و این در شرایطی است که تضمین های لازم را از سازنده و خریدار دریافت کند. می توانید با خیال راحت خرید کنید، آن را انجام دهید.

علاوه بر این، اگر سازنده در سررسید به تعهدات خود عمل نکند، ممکن است این امر توسط سازنده جبران شود و ضرر احتمالی خریدار جبران شود.

این طرح در حال حاضر در کمیته داوری سازمان بورس به تصویب رسیده و در مرحله تدوین آیین نامه است.

در بازار موازی آتی مسکن، بازار ثانویه وجود دارد. این بدان معناست که مردم می توانند خرید یا فروش مجدد کنند. بنابراین اگر افراد بتوانند در سررسید صاحب یک واحد از اوراق شوند، می‌توانند آن واحد را تحویل بگیرند و در صورت عدم تمایل به هزینه، می‌توانند به صورت نقدی تسویه حساب کنند.

مثلاً شخصی که ۱۰۰ میلیون تومان سرمایه دارد و نمی تواند آپارتمان بخرد، با استفاده از طرح متره فروشی در بورس و تعیین قیمت واحد برای هر آپارتمان توسط انبوه سازان (مثلاً ۱۰ میلیون تومان برای هر متر آپارتمان) چنین امکانی به شرط خرید پیش خرید یک آپارتمان 10 متری ریسک نوسانات قیمت را پوشش می دهد و در آینده از پس انداز خود می تواند اوراق را بازخرید کند و آپارتمان بخرد.

من باید بگویم؛ جزییات این طرح هنوز اعلام نشده و قرار است به زودی شرایط آن توافق و اعلام شود.

[ad_2]

Aron Trujillo

نرد اینترنتی. ارتباط دوستانه مبشر قهوه. متخصص موسیقی بسیار متواضعانه. مدافع تلویزیون آماتور

تجربه جذاب بازی انفجار: آشنایی با پدیده‌ای پرطرفدار
دفتر کار درسی: راهنمای کامل برای سازماندهی و مدیریت بهتر تحصیلات
کتاب کار ریاضی: ابزاری جذاب برای تقویت مهارت‌های ریاضی
Welcome to Real Estate Canada: A Guide to Buying, Selling, and Investing
Discover Your Dream Home: House for Sale Canada
Exploring the World of Realtor Canada
تماس با ما