کانال‌شکنی مهم دلار

[ad_1]

روز گذشته دلار پس از 5 ماه و نیم به کانال 26 هزار برگشتی و از سختی ماه‌های ماه‌های برگشت. کانال ۲۷ هزار تومانی برای دلار به یک سخت تبدیل شد که برای عبور از آن به خنتر زج بود به نظر میرسد که انتشار خبر بازگشت یک معافیت هستهای ایران و حرکت به سمت فینال مذاکرات هستهای خبری بود که این فشار را ایجاد کرد تا دلار از سختی قیمتی خود عبور کند و درنهایت به کانال 26 هزار تومانی برسد.

به گزارش دنیای اقتصاد، دلار در روز آغازین هفته جدید، کانال‌شکنی مهم داشت. شاخص بازار ارز پس از 5 ماه به کانال 26 هزار تومانی بازگشت و از کانال سخت 27 هزار تومانی عبور کرد. بررسی‌های میدانی از بازار ارز روز شنبه خبر از کاهش حجم چشمگیر برای اسکناس آمریکایی می‌دهد. عمده مشارکت‌های ارزی بازار تهران نیز برای جلوگیری از آسیب‌های ناشی از این کانال‌شکنی، با هدف تخلیناداری.

کانال شکنی مهم دلار

اخبار مثبت حول محور احیای برجام را می‌توانم مهم‌ترین عامل کانال‌شکنی دلار در روز گذشته دانست. فضای سیاسی‌های روز شنبه خبر از حذف برخی تحریم‌های هسته‌ای ایران می‌دهد. از سوی دیگر نیز دیروز میخائیل اولیانوف، نماینده کشور روسیه در مذاکرات هست وین با اشاره به لغو تحریم های وجود دارد اذعان کرد که مذاکره وین وارد مرحله نهایی خود شده است. قیمت دلار در عصر روز شنبه با اختلاف 200 تومان نسبت به نرخ شروع بازار در این روز به رقم 26 هزار در 700 وروما.

دیروز شنبه 16 بهمن ماه بازار آزاد ارز تهران با شوک کاهشی کار خود را آغاز کرد. نرخ شاخص بازار ارزی است که در سه هفته گذشته بارها تلاش هایی در جهت عبور از کانال سخت هسته ای 27 هزار تومانی انجام شده است با شروع اولین ساعات کاری روز شنبه نه تنها از مرز حمایت 27 هزار و 500 تومانی خود، بلکه با 600 تومان کاهش قیمت. نسبت به نرخ روز پنج شنبه 14 بهمن ماه در سطح قیمتی 26 هزار و 900 تومان پرداخت شد.

بازار ارز نیز خواهد بود که در دی ماه سال جاری با تجربه های مشابه، ضررهای نسبتاً هنگفتی وجود دارد، از روند کاهشی در تهران جلوگیری می کند و با ارائه منابع دلاری خود در بازار سعی می کند همراهی با روند کاهشی داشته باشد. اما مشاهدات به‌عمل‌آمده از هسته مرکزی بازار ارز خبر از عدم وجود خریدار برای سطح قیمتی کانال 26 هزانر مت. طبق گزارش خبرنگار «دنیایاقتصاد» اندک موجود در بازار روز شنبه، کانال قیمت‌هایی حوالی 25 هزار تومانی را با چاشنی شیطنت برای خرید اسکناس آمریکایی پیشنهاد می‌داد که خب به تبعیت فروشندگان حداقل فعلا از پاسخگویی به این پیشنهادها خودداری می‌کردند. برخی از تحلیلگران بازار می خواهند با بررسی منطقه مرکزی بازار بر این باورند که انتظاراد وامعه و معاملارآیارا دارند.

درنهایت قیمت اسکناس آمریکایی در پایان ساعت کاری رایان ساعات کاری روز شنبه با 900 تومان کاهش به نورخ روز پنج‌شنطحه یمراطح. اما سطح فردایی، سطح پایین‌تر را نیز هدف قرار داده بود.

خبر منتشر شده سیاسی در روز شنبه به نظر عده زیادی از تحلیلگران و بازارهای ارشناسان بازار اروک ک مهم‌ترین رارکنارارکناارکنارارکن در بامداد روز شنبه بود که رسانه‌های خبر خارجی حذف برخی از تحریم‌های هسته‌ای آمریکا علیه ایران رندش .ارجی به نظر تحلیلگران سیاسی داخلی و خارجی لغو این سری از تحریم ها که مهم است در مقابل راستیآزمایی هستند ایران در جوامع جهانی، می توانند خبر از نزدیک شدن بیش از پیش به حصول توافق جدید بین ایران و قدرت های جهانی داشته باشند.

تحلیلگران بازار تهران نیز با اشاره به نظرات پیشین خود مبنی بر اینکه دلار برای عبور از کانال 27 هزار تومانی نیاز به اخبار قطعیتری از مذاکرات وین دارد، اذعان کردند که خبر دیروز را می توان در مجموعه اخبار کانال برای بازار ارز دانست. سکه امامی نیز در روز کانال‌شکنی دلار با عبور از مرز حمایت 12 میلیون تومانی کانال 11 میلیون تومانی وارد شد. روز شنبه قیمت هر قطعه سکه امامی با 345 هزار تومان کاهش به میزان روز پنج شنبه به رقم 11 میلیون و 900 همسار میلیون و 900 همار میلیون و 900 هزار میلیون و 900 هزار تومان

[ad_2]

Olive Herman

سفر نینجا. زامبی نرد. متخصص فرهنگ پاپ معتاد آبجو ماون وب کارشناس مغرور غذا تنظیم کننده. دردسر ساز. خالق مشتاق

تجربه جذاب بازی انفجار: آشنایی با پدیده‌ای پرطرفدار
دفتر کار درسی: راهنمای کامل برای سازماندهی و مدیریت بهتر تحصیلات
کتاب کار ریاضی: ابزاری جذاب برای تقویت مهارت‌های ریاضی
Welcome to Real Estate Canada: A Guide to Buying, Selling, and Investing
Discover Your Dream Home: House for Sale Canada
Exploring the World of Realtor Canada
تماس با ما