گوگل اولین پیشنمایش اندروید ۱۳ را برای توسعه دهندگان منتشر کرد – زومیت

[ad_1]

باید توجه داشته باشید که این نسخه تنها پیش‌نمایش و نگاه اولیه به آینده‌ی سیستم‌عامل سوبکا باشد. اولین نسخه بتا از اندروید ۱۳ که در ماه آوریل (فروردین ۱۴۰۱) تصمیم گرفته شد. آخرین نسخه این به‌روزرسانی اندروید برای بعد از ژوئیه (تیر ۱۴۰۱) برنامه‌ریزی شده است.

طبق جدول منتشر شده توسط گوگل، باید منتظر دومین پیشنمایش توسعهدهندگان در ماه بعدی باشند، سپس نسخه بتا در ماه آوریل و مه (فروردین و اردیبهشت 1401) و بعد از دو نسخه «پایداری پلتفرم» در خرداد و تیر همان سال منتشر خواهد شد.

جدول زمانی انتشار اندروید ۱۳

حالا بیایید نگاهی به ویژگی های جدید این نسخه اندروید بیندازیم. گوگل در اندروید 13 با سیستم بر حریم خصوصی و امنیت، جدید انتخابگر عکس را بهعنوان روشی بهینه شده و امن برای اشتراک گذاری عکس های حافظه داخلی و حافظه کلاد تدارک دیده شده است. این برنامه کاری مشابه انتخاب‌گر سند اندروید انجام می‌دهد. یعنی به شما امکان می دهد که بدون نیاز به مجوز برای مشاهده همه رسانه های دستگاه، فایل ها را به اشتراک بگذارید و این عمل را به انتخاب عکس ها و ویدئوها نیز بسط می دهد. این گوگل در نهایت باید از طریق به روز رسانی های پلی برای همه دستگاه های دارای اندروید 11 و بالاتر عرضه شود تاتر اندرزهار بیشتر اندروید بیشتر قرار گیرد.

ویژگی بعدی این است که برنامه‌ها می‌توانند بدون نیاز به مجوز دسترسی به لوکیشن، دستگاه‌های اطراف یتسوازز. پروسه‌های اضافه کردن تایل‌های شخصی‌سازی‌شده به تنظیمات بهتر، با API جدید ساده‌سازی خواهد شد. همچنین سازوکار جدید به کاربر اجازه خواهد داد تا یک تایل را از داخل یک برنامه دیگر اضافه کند.

ویژگی جدید اندروید ۱۳

“متریال یو” نیز به شکل پویا رنگ آیکنها را مدیریت خواهد کرد که در اندریود 13 سیستم تنظیم رنگ تنها به برنامه های گوگل خلاصه نمی شود و تمام آیکن ها را در بر می گیرد; برنامه‌های توسعه‌یافته‌های مختلف نیز باید آیکن‌های سازگاری با این رویه داشته باشند. آیکن‌های سفارشی ابتدا روی گوشی‌های پیکسل می‌توانند باشند و سپس در اختیار سایر سازندگان گوشی هوشمن قرندگانگ باشند.

متریال یو در اندروید ۱۳

امکان تنظیم اندرویدی هر برنامه در ۱۳ زبان ممکن است که اجازه دهد سیستم‌عامل‌تروانا بدهد.

اگر شما از توسعه دهندگان علاقه مند به آزمودن این ساخت از اندروید 13 هستید، می توانید با فلش کردن یکی از گوشی های پیکسل 6 پیکسل 6 پرو، پیکسل 5a فایوجی، پیکسل 5 پیکسل، 4a فایوجی، پیکسل 4a، پیکسل 4 یا پیکسل 4 XL، بیلد. TPP1.220114.001 را روی آن نصب کنید. البته این موضوع را باید در نظر بگیرید که قیمت گوشی پیکسل در ایران بسیار بالاتر از قیمت جهانی آنها است، ولی در بازارهای دیگر مانند هند، بسیار زیاد، از میان رده های گوگل استقبال می کنند.

[ad_2]

Makayla Massey

کاشف برنده جایزه کل معتاد زامبی. متعصب فرهنگ پاپ بی عذرخواهی. تواهولیک.

سایت dancebet: رقص کنید، پیش بیایید، برنده شوید!
تجربه جذاب بازی انفجار: آشنایی با پدیده‌ای پرطرفدار
دفتر کار درسی: راهنمای کامل برای سازماندهی و مدیریت بهتر تحصیلات
کتاب کار ریاضی: ابزاری جذاب برای تقویت مهارت‌های ریاضی
Welcome to Real Estate Canada: A Guide to Buying, Selling, and Investing
Discover Your Dream Home: House for Sale Canada
تماس با ما