۶ توصیه مهم برای سلامت پاها

[ad_1]

پا به عنوان یکی از اعضای مهم بدن که آن را کمتر مورد توجه قرار می دهد به راحتی مستعد تماس با انواع نکات و عوامل آزمایشگاهی است و به همین دلیل دانستن بهداشتی برای مراقبت از پاها حائز اهمیت است.

به گزارش ایسنا، پایگاه خبری “چیانگ ری تایمز” در مطلبی تخصصی به برخی نکات مهم برای حفظ سلارک پاها کههارک هارکا

۱- پاهای خود را تمیز و خشک نگه دارید

همه موارد از شرایط و زمان کافی برای پاکسازی ناخن ها باید رعایت شود بنابراین باید به طور منظم رعایت شود که سلامت پاها حفظ شود. ابتدا با تمیز و خشک نگه داشتن پاهای خود شروع کنید. خیس و سالم بودن پاها، شرایط برای جذب قارچ در ناخن و پاشنه پا می‌کند. هنگام ورود به خانه پاهای خود را با آب و صابون شسته و با حوله خشک کنید. همچنین با توجه به شرایط و فعالیت های روزانه، جوراب مناسب و باکیفیت پوشید.

۲- ناخن های پا را به درستی کوتاه کنید

ناخن‌های نامناسب، کثیف و بلند علاوه بر این که ظاهری ندارند، همچنین مکان مناسبی برای تجمع قهسرنا. تجمع قارچ ها در طولانی مدت ممکن است از داروهای ضد قارچ استفاده شود. به همین دلیل بهتر است همیشه ناخن های خود را کوتاه کنید و نگه دارید.

۳- از پوشیدن کفش دیگران خودداری کنید

شما نمی‌دانید چه مقدار و در داخل کفش‌هایی وجود دارد که روزانه می‌شوند. این‌ها می‌توانند به پاهای شما نفوذ کنند و باعث ایجاد پوستی شوند. بنابراین از پوشیدن کفش دیگران و قرض دادن کفش خودداری کنید.

۴- کفشهای تنگ را انتخاب کنید

اکثر افراد در حفظ سلامت پای خود به جزئیات کوچک توجهی ندارند.

۵- سلامت پاهای خود را بررسی کنید

هر هفته وضعیت ظاهری پاهای خود را کنترل کنید. تغییر رنگ ناخن، پوسته شدن کف پا یا کثیفی بین ناخن ها را مورد توجه قرار دهید. می‌توانم به راحتی و قبل از تشدید علائم از رعایت بهداشت و مصرف دارو استفاده کنم.

۶- سطح قند خون خود را کنترل کنید

نتایج مطالعات نشان می‌دهد میزان قند خون رابطه مستقیم با سلامت پا‌ها دارد. بنابراین، با انجام فعالیت بدنی بیشتر و رعایت یک رژیم غذایی غذایی، عادات خوب رنا در زندگی خود ایجاد می شود. این نه تنها به پاها بلکه به سلامت کل بدن کمک می‌کند.

[ad_2]

Serena Wells

معتاد عمومی رسانه های اجتماعی. متعصب افراطی سفر. فریلنسر متعصب وب. مستعد حملات بی تفاوتی. زیاد می افتد

تماس با ما