آغاز پیش ثبت‌نام سفرهای عتبات نوروزی از ۳۰ بهمنرئیس سازمان حج و زیارت، از آغاز پیش ثبت نام سفرهای عتبات نوروزی از ۳۰ بهمن ۱۴۰۰ خبر داد.

به گزارش مهر، در جلسه شورای برنامه ریزی و هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت که امروز به ریاست حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت و سرپرست حجاج ایرانی تشکیل شد رئیس سازمان حج و زیارت اعلام کرد. که پیش از ثبت نام سفرهای عتبات نوروزی از ۳۰ بهمن آغاز می‌شود و تا ششم اسفند ۱۴۰۰ ادامه خواهد داشت.

علی رضا رشیدیان با اشاره به اطلاع رسانی در این خصوص 25 بهمن ماه صورت خواهد گرفت، اظهار داشت: با توجه به شرایط پیش بینی شده روزهای 11 و 12 اسفند 1400 ثبت نام قطعی انجام خواهد شد و از 25 اسفند نیز اعزامهای نوروزی به عتبات انجام می شود. عالیات آغاز خواهد شد و تا هشتم فرودین ۱۴۰۱ ادامه خواهد یافت.

در این جلسه نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت نیز آغاز خواهد شد به ثبت نام سفرهای عتبات دانشجویی اشاره کرد و عدم تعادل مناسب برای بهره مندی عاشقان اهل بیت از سفرهای ساخت زیارتی اعتاب مقدسه و ارائه خدمات بهتر به زائران را به خاطر نشان می دهد.

حجت الاسلام والمسلمین نواب همچنین لزوم پایبندی به تصمیمات ستاد مبارزه با مبارزه با اقدامات و رفتار یکسان با زائران در سفرهای زیارتی را یادآور شد و خواستار پیگیری سرگیری سفرهای زمینی کاروانهای زیارتی به عراق شد و این اقدام را در پاسخگویی به قشر کثیری از زائران و کاهش داد. هزینه های سفر ارزیابی کرد.

این جلسه با گزارش آقایان اکبر رضایی معاون حج و عمره سازمان حج و زیارت و محمد حسین خوشنویس معاون توسعه مدیریت و منابع بعثه مقام معظم رهبری در خصوص خصوصی صورت گرفته در حوزه خدمات هوشمند حج ادامه یافت.

همچنین حجت الاسلام والمسلمین حمید احمدی رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین و داود باقری مسئول هماهنگی دبیرخانه کارگروه بازنگری فرآیندهای اجرایی در حوزه حج و زیارت درباره بررسی های انجام شده در حوزه مسئولیت های سازمان حج و زیارت و بعثه مقام معظم رهبری در اربعین و آسیب شناسی انجام شده است. در خصوص کمیته های مختلف از جمله ثبت نام، اعزام، اسکان، تغذیه و تدارکات، بیمه، پزشکی و گمشدگان گزارش داده و لزوم هدایت و راهبری واحد آنها را برای انتخاب بهتر در ارائه خدمات به زائران اربعین حسینی ضروری توصیف کردند.
بر پایه این گزارش، در ابتدای این جلسه نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت به روزهای تلخ و شیرین ماههای پیروزی انقلاب در سال 1357 اشاره کرد و از 19 بهمن روز بیعت تاریخی و اعلام همبستگی همافران با امام امت (قدس سره) و 22 بهمن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی به عنوان ایام الله و روزهای شیرین در اذهان مردم یاد کرد.

حجت الاسلام والمسلمین نواب افزود: ایام دهه فجر روزهای پرالتهاب برای افرادی بود که آن روزها را درک کرده و در قبال فداکاریها، ایثارها و از خود گذشتگیهای شهدا و خون پاکشان سنگینی به دوش دارند.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم