آنتی بادی جدید برای درمان اومیکرون تایید شدسازمان غذا و داروی آمریکا اجازه استفاده از اضطراری برای “bebtelovimab” را صادر می کند که یک ضد بادی مونوکلونال جدید است و بستری شدن در بیمارستان و مرگ ناشی از کووید 19 را کاهش می دهد.

به گزارش مهر به از نیواطلس، تاییدیه سازمان غذا و داروی نشان دهنده آمریکا صادر می شود که چند هفته قبل این سازمان استفاده از چند درمان را تایید می کند، زیرا پژوهش ها آنها را در مقابل ویروس SARS-CoV-2 به دست آوردند. کارآمد.

شرکت فناوری زیستی «آب سل را» (AbCellera) با همکاری شرکت داروسازی «ای لای لیلی و کرپانی» داروی «bebtelovimساته. تیم تحقیقاتی توسعه دهنده این نوآوری، پیش از اولین درمان بادی مونوکلونال برای کوید 19 به نام “bamlanvimab» ساخته شد که در اواخر 2020 اجازه استفاده از آن صادر شد.

کارل هانسن مدیر ارشد اجرایی “آب سل را” در این باره میگوید: توسعه درمان مونوکلونال جدید در اوایل 2021 میلادی و قبل از آن که بعد از آن شاخه خطرناک ظهور SARS-CoV-2 آغاز شد.

عواملی که از سویه‌های آتی ضد ویروس جلوگیری می‌کنند، روی توسعه آنتی‌بادی اسپری می‌کنند که منطقه‌ای را از SARS-CoV-2 هدف قرار می‌دهد که قبلاً آن می‌شد به جهش می‌بندد.

هانسن در این باره توضیح می دهد: ما جستجوهایمان را برای کشف نسل جدید ضد بادی درمانی تغییر دادیم و این بار اولویت مان را روی بیشترین میزان قدرت و گستره خنثی سازی قرار دادیم. در نتیجه این جستجویم «bebtelovimab» را بسازیم که تمام سویه‌های شناسایی شده‌اند، ویروس‌ها را خنثی می‌کند و قوی‌ترین آنتی‌بادی در حال توسعه علیه سویه زیرمجموعه اومیکرون به نام BA.2 است.

بنابراین اجازه اضافهطراری از این استفاده از دارو دارای ویژگیهای خاصی است. این دارو فقط برای افراد بالای ۱۲ سال تجویز می‌شود که در مراحل اولیه به کووید ۱۹ هستند و علائنیماراد ماراد هستند و علانیمارادانرارانز.

این دارو برای بیمارانی که به دلیل تشخیص کووید ۱۹ در بیمارستان‌های بیمارستانی هستند، تجویز نمی‌شود. همچنین «beblovimab» فقط برای درمان دارویی می‌شود که درمان‌های تأیید شده دیگر کوید ۱۹ برای آن‌ها قابیل یابیل سسامانای است.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم