آپدیت های جدید و هیجان انگیز تلگرام


ارو- روز چهارشنبه 8 دسامبر (17 آذر) تلگرام در وب سایت رسمی خود از آپدیت جدید اپلیکیشن چت خود خبر داد که ویژگی های جدید و جذابی مانند محتوای محافظت شده، حذف پیام ها بر اساس تاریخ و بسیاری ویژگی های دیگر را ارائه می دهد.

به گزارش فرارو تلگرام در یک پست وبلاگی اعلام کرد که به روز رسانی جدید شامل ابزارهایی برای جلوگیری از ذخیره محتوا در گروه ها و کانال ها، امکان حذف پیام ها در تاریخ های خاص، روش های جدید مدیریت دستگاه های متصل و گزینه ارسال ناشناس به گروه های عمومی از طریق کانال و حتی بیشتر را برای شما به ارمغان می آورد. بنابراین بیایید نگاهی دقیق تر به این ویژگی های جدید بیندازیم.

محتوا در گروه ها و کانال ها محافظت می شود

با این به روز رسانی، تلگرام به کاربران کمک می کند از محتوایی که پست می کنند محافظت کنند و اطمینان حاصل کنند که محتوایی که ایجاد می کنند فقط در دسترس مخاطبان هدفشان است. با این ویژگی جدید، صاحبان گروه و کانالی که می‌خواهند محتوای خود را فقط برای اعضا نگه دارند، می‌توانند پیام‌رسانی را در چت‌های خود محدود کنند، از گرفتن اسکرین شات جلوگیری کنند و توانایی ذخیره رسانه از پست‌ها را محدود کنند.

حذف پیام ها بر اساس تاریخ

کاربران تلگرام می‌توانند هر پیامی را از یک مکالمه در هر زمانی حذف کنند، و با این به‌روزرسانی این کار حتی آسان‌تر می‌شود، زیرا اکنون می‌توانید تاریخچه چت خود را از یک روز یا یک محدوده تاریخی خاص در هر چت، یک به یک پاک کنید. می توانید با ضربه زدن روی نوار تاریخ که در چت ظاهر می شود از این ویژگی جدید استفاده کنید. با این کار تقویمی باز می شود که از آن می توانید انتخاب کنید چه روزی می خواهید چت ها را حذف کنید.

دستگاه های متصل را مدیریت کنید

تلگرام به شما این امکان را می‌دهد که از حساب خود در تمام دستگاه‌های دیگر به طور همزمان استفاده کنید و منوی دستگاه به شما کمک می‌کند تا کنترل کنید که حسابتان کجا وارد شده است. این شرکت دکمه جدیدی اضافه کرده است که به شما امکان می دهد با اسکن یک کد QR و تنظیم آن برای خروج خودکار از یک سیستم غیرفعال، به سرعت یک دستگاه دسکتاپ را متصل کنید. اکنون، به‌روزرسانی جدید به شما کنترل بیشتری بر دستگاه‌های متصل خود می‌دهد، زیرا اکنون می‌توانید روی هر دستگاهی در لیست ضربه بزنید تا اطلاعات بیشتری را مشاهده کنید و تغییر دهید که آیا می‌تواند تماس‌ها یا چت‌های مخفی جدید را بپذیرد.

ارسال محتوا به صورت ناشناس برای گروه های عمومی

گروه‌های عمومی و کانال‌های نظر به شما امکان می‌دهند در مورد هر موضوعی در جوامع بزرگ با هزاران عضو بحث کنید. اکنون می توانید فید خود را در این گفتگوهای گروهی با ویژگی جدید “مشاهده به عنوان کانال” هنگام ارسال پیام در این چت ها نمایش دهید. برای دسترسی به این ویژگی، می توانید روی عکس نمایه خود در کنار نوار پیام ضربه بزنید و یکی از فیدهای خود را انتخاب کنید. پیام‌هایی که بعداً ارسال می‌کنید با نام و عکس کانال به جای حساب شخصی شما ظاهر می‌شوند.

علاوه بر این ویژگی‌ها، این به‌روزرسانی شامل بسیاری از ویژگی‌های دیگر از جمله ورود به تلفن، تم‌های جدید گپ جهانی برای اندروید و تشخیص متن زنده چند زبانه برای iOS 13+ است. گنجاندن این ویژگی‌های جدید، تلگرام را جذاب‌تر می‌کند و می‌تواند از سرویس چت غالب جهان، واتس‌اپ، که فاقد بسیاری از ویژگی‌های حریم خصوصی و راحتی است، متمایز شود.

منبع: gizmochina

ترجمه: مصطفی جرفی فرارو


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم