آیا به لطف کرم ها و روغن ها سلولیت از بین می رود؟سلولیت چیزی است که اکثر پزشکان آن را “بیماری شغلی” می نامند.

سلولیت در واقع یک سلول کلاژن کروی بزرگ شده بین پوست و عضلات است. به گفته هاف پست، بیش از 90 درصد زنان سلولیت دارند. سلولیت نوعی چاقی ناپایدار است که علاوه بر خطرات سلامتی، عزت نفس را نیز کاهش می دهد.

سلولیت اغلب در پشت ران ها و پاها ایجاد می شود. بسیاری از افرادی که به دنبال درمان سلولیت هستند از انواع کرم ها و روغن ها استفاده می کنند که رایج ترین آنها کره کاکائو است. اما آیا آنها کمترین میزان کمکی به خلاص شدن از شر سلولیت می کنند؟

پزشکان رژیم غذایی و کاهش وزن می گویند: در 2 ماه اول بیماری به دلیل عادت های بد ایجاد می شود و در ماه های بعد تغذیه و سلولیت افزایش می یابد. حالا عادت های بد یعنی چه؟ دقیقا عادات کارمند. به همین دلیل است که به آن “بیماری شغلی” می گویند. سبک زندگی کم تحرک و عدم پیاده روی کافی از عوامل اصلی این بیماری است.

نیویورک تایمز می گوید: «حتی وقتی در خانه هستید، باید 4000 قدم در روز راه بروید. برای سلامتی خود باید سعی کنید آن را حفظ کنید. حال بیایید به این سوال پاسخ دهیم که آیا کرم ها و روغن ها موثر هستند؟ دکتر زکیه رحمان، متخصص پوست در دانشگاه استنفورد، می گوید: «کرم ها و روغن هایی که در برابر سلولیت تولید می کنند، واقعاً عجیب هستند. زیرا این صنعت چند میلیارد دلاری است که هرگز قادر به درمان سلولیت نبوده است.

اکثر پزشکان برای بیماران سلولیتی خود رتینول و ویتامین A تجویز می کنند که به تنظیم سلول های سلولیت کمک می کند و می تواند از طریق پوست جذب شود. حقیقت این است که تا زمانی که عادات بد را کنار نگذارید و غذاهای چرب نخورید، متوجه بهبودی نخواهید شد. راه حل مناسب چیست؟

با روش های زیر سلولیت را از بین ببرید

تنها راه خلاصی از شر سلولیت ورزش منظم و دوری از عادات بد است.

1. ورزش صبحگاهی را جدی بگیرید.

. در طول روز تمرینات کششی انجام دهید.

3. هر 45 دقیقه یکبار برخیزید و تقریباً 60 تا 100 قدم راه بروید.

4. از مصرف غذاهای چرب و پرکالری خودداری کنید.

5. از مصرف زیاد نوشابه خودداری کنید.

6. گاهی بسیاری از بیماری ها مانند یوگا عصبی هستند.

7. از پوشیدن شلوارهای تنگ خودداری کنید. زیرا جریان خون را مختل می کنند.

8. نواحی سلولیت را به مدت 5 دقیقه در روز ماساژ دهید.

9. سلولیت را در حین ایروبیک دور نایلون بپیچید. این باعث افزایش دما و حرکت مولکولی می شود که به ذوب سریع سلولیت کمک می کند.

10. آب و مایعات فراوان بنوشید.

. احساس بدی نداشته باشید و مطمئن شوید که سلولیت قابل درمان است، فقط کمی برای خودتان وقت بگذارید.

منابع: نیویورک تایمز، هاف پست

ترجمه: ایرنا

Noe Gilbert

علاقه مندان به شبکه های اجتماعی. طرفدار الکل علاقه مند به فرهنگ پاپ مادام العمر. یک آدم فداکار قهوه

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین مشاور کنکورخبربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانdigital currency tutorialGuide to buying household appliancesبهترین سالن زیبایی اصفهاندانشگاهdigital currency channel