آیا واقعا مگس ها روی غذای شما استفراغ می کنند؟ – میت

[ad_1]

تصور کنید که به پیک نیک می روید و می خواهید یک ساندویچ گاز بگیرید. ناگهان مگسی را می بینید که در کنار شما پرواز می کند. شما می خواهید او را بزنید؛ اما او موفق می شود از دست شما فرار کند. او روی ساندویچ شما می نشیند و به نظر می رسد روی آن استفراغ می کند. این ممکن است چند وجهی به نظر برسد. اما مگس ها می توانند غذای هضم شده را بگیرند یا روی غذا تف کنند.

بسیاری از بیش از 110000 گونه مگس شناخته شده بدون دندان هستند. بنابراین نمی توانند غذای جامد را بجوند. لب هایشان مثل اسفنج است. وقتی روی غذای شما می نشینند، باید شیره گوارشی را آزاد کنند تا غذا تبدیل به مایعی شود که می توانند آن را ببلعند.

برخی از مگس ها به رژیم غذایی مایع متکی هستند. برخی از مگس‌ها نیز سعی می‌کنند مقدار مایع موجود در آنچه قبلاً خورده‌اند را کاهش دهند تا غذای بیشتری را در معده جای دهند و غذا را به شکل حباب‌های استفراغ جمع کنند تا کمی خشک شود. وقتی مقداری از آب تبخیر می شود، می توانند این غذای غلیظ تر را بخورند.

مقالات مرتبط:

انسان برای دریافت مواد مغذی به این بالابر نیاز ندارد. اما در بزاق خود شیره های گوارشی تولید می کنند که حاوی آنزیمی به نام آمیلاز است و مقداری از نان ساندویچ در ابتدا هنگام جویدن هضم می شود. آمیلاز نشاسته ای که برای شما طعمی ندارد، به قندهای کوچکی مانند گلوکز تجزیه می شود که می توانید طعم آنها را بچشید. به همین دلیل هر چه بیشتر نان را بجوید شیرین تر می شود.

آیا می‌دانستید مگس‌ها بدون استفاده از دهان می‌توانند طعم غذا را بچشند؟ به محض اینکه برای غذا می نشینند، از گیرنده هایی روی پاهای خود استفاده می کنند تا بفهمند غذا می خورند یا خیر. ممکن است متوجه مالیدن مگس به پاهایش شده باشید. مثل یک مشتری گرسنه که آماده غذا خوردن است. به این کار تمیز کردن گفته می‌شود، جایی که مگس اساساً خودش را تمیز می‌کند و همچنین می‌تواند حسگرهای روی موهای ریز پا را تمیز کند تا تصور بهتری از غذایی که روی آن نشسته است داشته باشد.

آیا باید هر غذایی را که روی آن پرواز می کند دور بریزید؟

وقتی مگسی روی ساندویچ شما نشسته است، احتمالاً این تنها چیزی نیست که مگس در آن روز نشسته است. مگس ها اغلب روی مواد کثیف مانند زباله یا مواد غذایی پوسیده که مملو از میکروب هستند می نشینند. میکروب ها می توانند در حال پرواز باشند و اگر مگس برای مدت طولانی روی غذای شما بماند، میکروب ها به غذای شما منتقل می شوند.

این چیزی بسیار خطرناک تر از بزاق است. زیرا برخی از میکروب ها می توانند باعث بیماری هایی مانند وبا و تیفوس شوند. با این حال، اگر مگس بیش از چند ثانیه نماند، احتمال انتقال میکروب کم است و احتمالاً خوردن مشکلی ایجاد نخواهد کرد.

همیشه روی حشرات را بپوشانید تا از نشستن روی غذا جلوگیری کنید. اگر خانه شما پر از مگس است، می توانید از تله های ساده برای خلاص شدن از شر آنها استفاده کنید. گیاهان گوشتخوار همچنین می توانند مگس ها را بخورند و به کنترل جمعیت آنها کمک کنند.

از لارو مگس برای از بین بردن عفونت ها / حشره ها استفاده کنید

پزشکی از کرم های استریل (لارو مگس) برای تمیز کردن پای بیمار استفاده می کند.

آیا مگس ها هم از آن سود می برند؟

تف بر روی غذا و شیوع بیماری مشمئز کننده به نظر می رسد. اما مگس ها اصلا بد نیستند. آنها گروه مهمی از گرده افشان ها هستند و بسیاری از گیاهان برای تولید مثل به کمک آنها نیاز دارند. علاوه بر این، مگس ها منبع غذایی خوبی برای قورباغه ها، مارمولک ها، عنکبوت ها و پرندگان هستند. بنابراین، آنها بخش ارزشمندی از اکوسیستم هستند.

برخی مگس ها کاربرد پزشکی نیز دارند. برای مثال، پزشکان از لاشه مگس (شکل جوان و نابالغ مگس) برای برداشتن بافت پوسیده از زخم ها استفاده می کنند. این کرم ها آب میوه های ضد ویروسی و ضد میکروبی را آزاد می کنند و این روش به دانشمندان کمک کرد تا درمان های جدیدی برای عفونت ایجاد کنند.

مهمتر از آن، مگس‌های میوه‌ای که ممکن است دیده باشید در حال پرواز در اطراف موز رسیده در آشپزخانه‌تان در تحقیقات بیولوژیکی بسیار ارزشمند بوده‌اند. دانشمندان زیست پزشکی مگس های میوه را در سراسر جهان مطالعه می کنند تا علت و درمان بیماری ها و اختلالات ژنتیکی را بیابند.

دانشمندان دپارتمان زیست شناسی دانشگاه بین المللی فلوریدا نیز در آزمایشگاه خود مطالعه می کنند که چگونه حشرات جهان را می بینند و چگونه از بینایی خود برای پرواز استفاده می کنند. این دانش می تواند به مهندسان کمک کند تا ربات های بهتری بسازند.

[ad_2]

Braylon Mccoy

محقق حرفه ای وب. پیشگام الکل متعصب تلویزیون دوست حیوانات در همه جا.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین مشاور کنکورخبربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانdigital currency tutorialGuide to buying household appliancesبهترین سالن زیبایی اصفهاندانشگاهdigital currency channel