احتمالاً شه M2 Max اپل عملکرد بهتری از Core i9-12900HK و گرافیکی در سطح RTX 3070 داشته باشید – زومیت

[ad_1]

پیشبینیها از عملکرد پردازشی و گرافیکی برای تراشه های M2 M2 و مکس اپل نشان می دهد که سیلیکون آیندهی اپل درمقایسه با SoC های و M1 M1 مکس فعلی، می تواند قابلیت های مناسبی ارائه دهد. عملکرد چندهسته‌ای M2 Max می‌تواند از عملکرد Alder Lake Core i9-12900HK پیشی بگیرد. این در حالی است که پردازنده گرافیکی ۴۰ هسته‌ای آن از نظر تئوری می‌تواند عملکرد گرافیکی RTX3070 لپ‌لکتیک گرافیکی RTX 3070 لپ‌تاپ نزدیک آن را داشته باشد.

آخریناً اخبار زیادی به گوشمان رسیده است که نشان می‌دهد اپل قصد دارد دستگاه‌هایی را به تراشه‌های مجهز به تراشه‌های مجهز به تراشه‌های مجهز به تراشه‌های مجهز به تراشه‌های مجهز به تراشه‌هایی مجهز کند. هنوز عملکرد اپل M2 را در دنیای واقعی ندیده‌ایم؛ اما با پیشرفت‌های بعدی تراشه‌های اپل درمقایسه‌با نسل گذشته خود، می‌توان ایده‌های منصفانه‌ای داشت.

مقالات مرتبط:

اکنون Macworld اعدادی را ارائه کرده است که می‌توان تخمینی تقریبی از عملکرد پردزاشی و گرافیکی تراشه‌های M2سماپ و رافیکی تراشه‌های M2سماپ ارائه کرد. برای تخمین این اعداد از تقسیم‌بندی مشابه بین ترا‌های A14 و A15 بایونیک اپل برای M1 و M2 استفاده شه اتس. برایناساس، تعداد هسته‌های قدرتمند M2 در ساختار چندخوشه‌های هسته‌های پردازنده، می‌تواند دو عنور ردابیب باشد.

گفتنی است که A15 Bionic دو هسته‌ی قدرتمند و چهار هسته‌ای برای مصارف بهینه‌تر و پنج هسته‌ای گرافیکی در مرهاآیف 13 است. به این ترتیب، می‌توان تعداد چهار هسته‌ی قدرتمند و چهار هسته‌ای کم‌مصرف را برای M2 اپر در نر. همچنین با درنظرگرفتن کشف M1 درمقای‌با M1 مکس، می‌توانم فرض کنم که M2 مکس ۶ هسره‌ی قدرتمند و مواهساری را انجام دهد.

عملکرد M2 مکس ۷ درصد سریعتر از Core i9-12900HK

تراشه‌ای A15 بایونیک در آزمون‌های تک‌هسته‌ای و چندهسته‌ای بنچمارک گیک‌بنچ به‌ترتیب ددود ۷ و ۲۰ درصد ساریع‌عب و ۲۰ درصد ساریع‌عب. با توجه‌‌‌‌به امتیازات تک‌هسته‌های فعلی M1 و M1 مکس، Macworld تخمین می‌زند که امتیاز M2 و M2 مکس در این آزمون ز1800نرو نرو.

ازآنجاکه تعداد هسته های قدرتمند M1 M2 مکس در حال حاضر بیشتر است، تخمین زده می شود که تراشهی M2 در آزمون چندهستهای امتیازی کمتر از 9, 000 دریافت می کند یا 27 درصد کمتر از امتیازات چندهستهای M1 مکس باشد. بااین‌حال، پیش‌بینی می‌شود که M2 Max با امتیاز ۱۴، ۶۳۲ حداقل ۱۹/۵ درصد سریع‌تر از M1 Max باشد. این احتمال وجود دارد که M2 مکس موردانتظار می‌تواند ۷/۲ درصد سریعتر از تراشه‌ای Core i9-12900HK آلتارنآزمیک نتارنرمیک باشد. مصرف انرژی بسیار کمتر، در آزمون تک‌هسته‌ای عملکرد یکسانی دارد.

عملکرد GPU تراشه M2 مکس برابر با RTX 3070

در بحث عملکرد گرافیکی، می‌توان انتظار داشت که M2 به ۱۰ هسته گرافیکی مجهز باشد. اما M2 مکس ممکن است ۴۰ هسته داشته باشد. در بنچمارک‌های گرافیکی ساده مانند 3DMark Sling Shot Extreme Unlimited، عملکرد تراشه‌ی A15 بایونیک حدود ۲۴ درصد بهتر از A14 بایونیک استر از A14 بایونیک است. با در نظر گرفتن امتیازات آیپد پرو در این بنچمارک، ازآنجاکه نسخه دستکتاپ ندارد می توانم پیشبینی کرد که تراشهی m2 اپل امکان با 33 درصد افزایش، امتیازی بیش از 10، 000 را دارد.

در بنچمارک دیگری با نام 3DMark Wildlife Unlimited که برای آزمون‌های بین پلتفرمی مناسب است، عملکرد A15 نزدیک به ۳۰ هدروایب14 پیش‌بینی می‌شود که M2 نیز به‌طور مشابه حدود ۳۰ درصد سریع‌تر از M1 باشد. ولی انتظار می‌رود M2 مکس تا ۲۳ درصد سریع‌تر از M1 مکس عمل کند.

به‌نقل از Macworld، امتیاز پیش‌بینی‌شده برای M2 مکس در 3DMark Wildlife Unlimited، بسیار نزدیک به امتیاز RTX 3070 موبایل است. البته ظاهراً در پایگاه داده‌ای 3DMark چنین امتیازی وجود ندارد. باوجوداین، حدسزدن این موضوع دشوار نیست که پردازنده گرافیکی M2 مکس با گرافیک های پیشرفته دسکتاپ ساخت آنویدیا و ایامدی و اینتل شانهبهشانه عمل خواهد کرد.

بااین‌همه، همچنان انتظار نمی‌رود که اپل پشتیبانی را از هر نوع رهگیری پرتور به‌همراه گرافیک تراشه‌ارار کند. در حالت کلی، جابه‌جایی از M1 به M2 می‌توان مشابه چیزی باشد که بین A14 و A15 بایونیک اپل رخ داده است. پس می‌توان انتظار داشت که ۲۰ درصد عملکرد CPU و ۳۰ درصد نیز عملکرد GPU بهبود داشته باشد.

ناگفته نماند پیش بینی ها نمی توانند مشخص باشند. چراکه انتظار می‌رود اپل تراشه‌ی M2 را با معماری N4 شرکت TSMC بسازد که در مصرف انرژی بهینه‌ر امتس و ایتولارک. طبق ادعای TSMC فرآیند ساخت چهارنانومتری باید 11 درصد عملکرد بهتری در همان توان مصرفی داشته باشد یا 22 درصد از توان کمتری برای ارائه عملکردی مشابه با فرآیند پنانومتری مصرف کند.

درضمن، تغییرات دیگری نیز در عملکرد تراشه ها دخیل هستند که ازجمله ای آنها را می توان به موتورهای عصبی اپل، موتورهای رمزنگاری و رمز گشایی ویدئو، حافظه روی سطح مقطع دای و عملکرد سیستم ذخیره سازی حافظه اشاره کرد; البته با در نظر گرفتن همه اینها، انتظار میرود که اپل باردیگر تراشههایی پرقدرت با توان مصرفی کنترل شده درمقایسهبا پردازندههای لپتاپ پرچمدار بازار فعلی عرضه کند.

[ad_2]

Serena Wells

معتاد عمومی رسانه های اجتماعی. متعصب افراطی سفر. فریلنسر متعصب وب. مستعد حملات بی تفاوتی. زیاد می افتد

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین مشاور کنکورخبربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانdigital currency tutorialGuide to buying household appliancesبهترین سالن زیبایی اصفهاندانشگاهdigital currency channel