افراد مبتلا به شلوار 21 ساله کمتر احتمال دارد به دیابت مبتلا شوند-روزیاتو


طبق مطالعات انجام شده ، دیابت نوع 2 برگشت پذیر است و کاهش وزن حتی در افراد با وزن طبیعی می تواند منجر به این تغییر شود. به گزارش دیلی میل ، محققان می گویند چاقی لزوماً منجر به دیابت نوع 2 نمی شود ، بلکه از “آستانه چربی خاص” فراتر می رود. و به عنوان یک قاعده کلی برای اجتناب از دیابت نوع 2 ، دانشمندان می گویند دور کمرتان باید همانند 21 سالگی باشد.

پروفسور روی تیلور از دانشگاه نیوکاسل می گوید: “اگر نمی توانید شلوارهایی را که در 21 سالگی می پوشیدید بپوشید ، بدن شما بیش از حد چاق است و حتی اگر اضافه وزن ندارید ، در خطر ابتلا به دیابت نوع 2 هستید.” استاد ، “تو هستی”

متخصصان 12 فرد مبتلا به دیابت نوع 2 را که BMI طبیعی داشتند مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند. سپس آنها به مدت 2 هفته از رژیم غذایی 800 کالری در روز تغذیه کردند. رژیم غذایی متشکل از سوپ و شیک. و به آنها کمک کرد تا 4 تا 6 هفته دیگر وزن کم کنند. این کار به مدت 3 دور تکرار شد تا اینکه آنها 10 تا 15 درصد وزن اولیه خود را از دست دادند.

هشت نفر از این افراد بهبود یافته اند. بنابراین ، سطح قند خون آنها متعادل بود و از داروهای دیابت استفاده نمی کردند. در نتیجه این رژیم ، میزان چربی در کبد و لوزالمعده آنها به میزان قابل توجهی کاهش یافت و توانایی لوزالمعده در تولید انسولین بازیابی شد. دانشمندان می گویند یافته ها نشان می دهد که هر فرد “آستانه چربی خاصی” دارد و در صورت فراتر رفتن از این آستانه به دیابت نوع 2 مبتلا می شود.

پروفسور تیلور می گوید: “این مطالعه که در کنفرانس دیابت نیز ارائه شد ، برای افراد مبتلا به دیابت نوع 2 و درمان آنها معکوس است.” “این نتایج اولیه به وضوح نشان می دهد که دیابت ناشی از چاقی نیست ، بلکه ناشی از اضافه وزن است. دلیل آن وجود چربی زیاد در کبد و لوزالمعده است. “

دیابت نوع 2

پروفسور تیلور می گوید: “پزشکان اغلب معتقدند که افزایش وزن در افرادی که جزو افراد چاق طبقه بندی نمی شوند ، عامل م inثری در دیابت نوع 2 نیست.” “این بدان معناست که پزشکان اغلب کاهش وزن را به افراد با وزن طبیعی توصیه نمی کنند. “و ابتدا به آنها دیابت و انسولین تجویز می کنند.”

با این حال ، 4.5 میلیون انگلیسی مبتلا به دیابت نوع 2 هستند و از هر 10 نفر یک نفر هنگام تشخیص دیابت دارای وزن طبیعی است.

بیشتر بخوانید:

نکاتی در مورد دیابت نوع 2 که ممکن است از آنها اطلاع نداشته باشید

تفاوتهای اصلی بین دیابت نوع 1 و نوع 2 چیست؟تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم