انحصار وارد نهاده‌ها در چه کسانی است؟روزنامه اعتماد: «سپاه كربلاي مازندران». «اين شركت با نگاهداري و دپوي نهادها در گمرك به دلايل واهي ازجمله عدم تخصيص آرزو و بروكراسي اداري در ترخيص كالا بود تا از اين طريق در حال ايجاد كمبود تصنعي نهاده در بازار باشد، ايجاد تنش در صنعت دام و طيور و ضرر و زيان به اين توليد شود. مصرف‌كنندگان نهايي در زنجيره توليد مرغ را بايد به تامين نهاده‌ها از طريق بازار غيررسمي كند.

چندين شركت شركت كننده كه براي ارزيابي دولتي خريداري شده اما محصولي را در بازار آزاتهم ده كه بازار آزاردات همارد ارزيابي مي كند. خبرگزاري مهر نيز در اين باره مي‌گويد: «پس از ارسال گزارش‌ها در مورد وجود فساد در بازار نهادهاي دامي كم شديد دان و خوراك مرغ، اطلاعات سپاه مازندران موضوع راگيري و فرد دسته‌بندي شده را به عنوان يكي از عوامل اصلي رشد نهاده‌ها تشكيل مي‌دهد. طيور شناسايي كردن. »

در هفته گذشته، قیمت مرغ در عمده‌فروشی‌ها تا سقف هر كیلو ۲۶ هزار تومان هم بالو چند قیمت مرغ در عمده‌فروشی‌ها تا سقف هر كیلو ۲۶ هزار تومان هم بالا ته متنمن مرن. تا اينكه پس از فروكش كردن بازار، قيمت‌ها اندكي كنترل شد و به 20 هزار تومان رسيد. در حال حاضر، قیمت هر كيلو گوشت قرمز از 110 هزار تا 160 هزار تومان در نوسان است و گاه بسته به كيمتقمو. اين در حالي است كه با افزايش گوشت قرمز، گوشت گوشت به عنوان مهمترين منبع پروتئيني سفره اقشار متوسط ​​و كمدرآمد به حساب ميآيد و نوسان قيمتي آن به سرعت ديده شده و رسانه اي مي شود. در آخرين مصوبه ستاد تنظيم بازار، قيمت هر كيلوگرم مرغ زنده 14 هزار و 400 تومان و قيمت هر كمارن و يمور هر كيمار مننرنرنغير هر كمارن اما با همین قیمت نیز باید هزار گفت مصرف کننده گوشت مرغ، طی 6 ماه گذشته چیزي در حدود 5 تومان بیشتر برای خرید هر كیلو گوشت مرغ باید بپردازد و این قیمت را در این بازه كوتاهی بسیار بالا و پرفشار داشته باشد.

سود دلالی

فعالان صنعت دام و طيور، علت بالا بودن قيمت گوشت مرغ در بازار را ناشي از كمبود نهاده هاي دامي عنوان ميكنند. سال گذشته ارزش واردات نهاده هاي دامي بيش از 4.1 ميليارد دلار بود كه در مقايسه با ارزش 3.3 ميليارد دلاري واردات نهاده هاي دام و طيور در سال 97 رشد 23 درصدي را نشان مي داد. سال 98 بيش از 2.2 ميليون تن كنجاله سويا به ارزش 958 ميليون دلار وارد كشور شده است كه اين رقم در مقايسه با حدود 1.5 ميليون تني كنجاله سويا به ارزش 665 ميليون دلار در سال 97 رشد 50 درصدي به وزن و رشد 44 درصدي به نظر مي رسد. ارزشي را نشان مي دهد. قیمت مصوب هر کیلو سویا از سوی ستاد تنظیم ۲۷۰۰ و ذرت ۱۶۵۰ تومان است و باید با این نرخ به دست مرغارن به دست مرغارن. اين در حالي است كه سويا در حال حاضر با نرخ ۱۲ تا ۲۰ هزار تومان و ذرت با قيمان و ذرت با قيمور ۳۲۰۰ تا ۶ هزار تموران فمور دار است.

اگر نيمي از واردات سويا در مسير درست توزيع قرار گرفته و به دست توليدكننده ميرسد، اما كمتر از آن در بازار آزاد فروخته ميشود اين عدد 500 ميليون دلار خواهد بود كه با پرداخت بابت هر دلار 4200 تومان به دولت و فروش با قيمت بيش خواهد بود. از 4 برابر سويا در بازار آزاد در مجموع تنها در سال جاري دلالان سويا حدود 10 هزار ميليارد تومان. این رتبه برای سود ناشی از رانت واردات ذرت با ارز دولتی و فروش در بازار آزاد میرنر ۴مروار ۴میرنر ۴یروار ۴میررمنا

مافیای نهاده‌ها

پیش از این برخی نمایندگان مجلس نسبت به “انحصار” به وجود آمده در واردات نهاده های دامی با ارز 4200 تومانی و فروش آن به قیمت آزاد و شكل گیری یك چرخه معیوب از دلالی و واسطه گری تا فساد مالی هشدار داده بودند. جعفر راستي، نماينده مجلس در اين باره سيام شهريور ماه سال جاري در تذكري خطاب به ريسجمهور گفته بود: «چرا واردات نهاده هاي دامي تنها به چند نفر مافيا ارائه شده است؟

<> آیا این نظام آنقدر ضعیف شده است که چند نفر از افراد ثروتمند برایش خط و نشان می‌کشند؟ » حسين سالورزي، نايبرييس اتاق بازرگاني ايران هم نوشته بود: «برخي مرغداري ها جوجه ها را از بين ميبرند چون از فروش نهاده ها در بازار سودي ميبرند.»

نامی که مطرح است

نام و مشخصات «شركت واردكننده بزرگ نهاده هاي دام و طيور» در خبري اطلاعات سپاه مازنداران منتشر شد و تنها گفته شد كه «مدير اصلي اين شركت در اسپانيا ساكن است.» اما پيش از اين، فعالان صنعت مرغداري و حتي نمايندگان مجلس، از يك «نام» به عنوان هره پشتنمروار نورواو هره پشتنمروان چهره پشتنمرزبان چهره پشتنمرزبان. جواد كريمي قدوسي، نماينده مشهد در دوره قبلي مجلس يك بار در طرح سوالي از وزير وقت جهاد كشاورزي با نام بردن از فردي با عنوان “م” عنوان كرد: «دريايي كه پيرامون اين عشق انجام مي شود با سه زمينه كاري متفاوت مخالف خواهيد شد. ؛ آن گونه که در معرفي اين افراد آمده است آنها همگي از يک خانواده هستند که در بخش‌هاي مختلفي از موار خوهاي مختلف انوار خهاي مختلف موار خانوار متلفي و نوارهاي مختلفي از نواوار خوهاي مختلف مواد هستند. در سال 92 نیز احمد توکلی در نامه‌ای به ریس مجلس از «رانت‌خواری 650 میلیون یورویی یک تاجر واوورنرویی یک تامه‌وای. توكلي در اين نامه با اشاره به افزايش تدريجي سهم اين تاجر «خاص» از بازار خوراك دام گفته بود: «اين تاجر در سال 1391 20 درصد از بازار خوراك دام كشور را در اختيار داشت اين رقم در سال 1392 40 درصد و اين رقم. وضعيت نشان‌دهنده انحصار است.»

در رسانه ها این گونه مطرح می شود که “این فرد یعنی مسعود مدلل از طریق” شرکت بازرگانی سپیداستوار آسیا »به عنوان وارد کننده و به نمایندگی از شرکت های« اشکان طیور غرب “,” مجتمع کارخانجات کشت و صنعت شمال “و” شرکت کشت و صنعت روغن نباتي ماهيدشت »توانسته رانت ويژه 650 ميليون يورويي را براي مصرف روغن و مواد »روغني به دور. همین سه ماه پیش هم نام «مدلل» به رسانه‌ها راه یافت. زماني ذبيحالله اعظمي، عضو كميسيون كشاورزي مجلس در يك برنامه راديويي به صراحت عنوان كرد كه “آقاي مدلل كشتي خوراك دام و طيور را مي آورد و در آبهاي بين المللي نگه ميدارد و اعلام ميكند كه با فلان قيمت اگر ميخواهيد بخريد والا به كشور ديگري ميفروشم. این ناشی از عدم نظارت است. »

سرنوشت این سلطان چیست؟

پس از سلطان آرزو، سلطان قیر، سلطان سكه، سلطان لوازم خانگي، سلطان لاستيك و خودرو، اين بار نوبت به سلطان «نهادهاي سلطان و طيور» رسيده تا بازار نهاده هاي دامي با شوك جديدي روبرو شود. تجربه پيشين نشان داده كه دستگيري و حتي اعدام «سلاطين اقتصادي» تاثير زيادي بر كنترل قيادي بر كنترل قيمت يا تهوابان باید دید تازه‌ترین مورد از دستیابی یک «سلطان» این بار در بخش نهاده‌های دام و طيور به كجا ميانجان

Jamiya Calhoun

دوستدار فرهنگ پاپ به طرز خشمگینانه ای فروتن. نینجاهای شبکه های اجتماعی بی عذرخواهی طرفدار الکل دردسر ساز.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی اصفهانGuide to buying household appliancesدانشگاهdigital currency tutorialdigital currency channel