اولین تصاویر تلسکوپ فضایی جیمز وب منتشر شد – زومیت

[ad_1]

انتظار سرانجام به پایان رسید. مسئول تیم تلسکوپ فضایی جیمز وب در ناسا جمعه شب به وقت ایران اولین تصاویر به‌شدت موراد انتظار یینت شنراد انتظار یینترصن. تصویر اصلی که به هیچوجه نشانگر قدرت جیمز وب هنگام عملیاتیشدن کامل نیست، ستارهای به نام HD 84406 را نشان میدهد و تنها بخشی از موکی است که درجریان در حال پیشرفت تراز بخشهای آینه ای تلسکوپ درطول 25 ساعت گرفته شده است.

مادر لطفا، اخترشناس در دانشگاه آریزونا و پژوهشگر ارشد ابزاری که جیمز وب برای تراز به آن متکی است، در بیانیه ای ناسا گفت: «کل تیم وب از این اولین مراحل عکسبرداری و تراز آینه به این خوبی پیش میرود، خوشحالم».

جیمز وب اکنون در ۴۸ امین روز پس از پرتاب و در میانه‌ی فرآیند راه‌اندازی به‌سر می‌برد. انتظار می‌رود این مرحله تقریباً ۶ ماه به‌طول انجام شده است. تلسکوپ در اولین ماه حضور در فضای بازکردن خود و پیشروی به سمت نقطه‌ای مقصد در فاصله ۱ و ۵ میلی‌وتی کیلوب روز نومنی.

در بخش عمده‌ای زمان باقی مانده تا شروع فعالیت‌های جیمز وب، ساختن بر کالیبره‌ ابزارها و تنظیم خشتنوار. تراز دقیق آینه شرط برای ثبت تصاویر شفاف و واضح از اعماق کیهان است. به‌گفته‌ی ناسا، این مرحله هماکنون به‌خوبی پیش می‌رود.

۱۸ نمای مختلف جیمز وب از ستاره HD 84406

اولین تصویر تلسکوپ فضایی جیمز وب که ستاره HD84406 را نشان می دهد. نام هر بخش از آینه‌ای تلسکوپ که تصویر ستاره را از نماهای مختلف ثبت کرده است، در کنار آن نوشته شده است.

بااین‌حال، همان‌طور که تصویر ستاره‌ای HD 84406 نشان می‌دهد، تلسکوپ هنوز مسیر درازی در پیش دارد. جین ریگبی، دانشمند پروژه‌ای عروژه‌ای عملیات‌های جیمز وب در جریان کنفرانس خبری که همزمان با آغاز فرآیند بازشدن این‌تورنرن ما ۱۸ تصویر کوچک از سرتاسر آسمان فکر می کند.

عکس جدید نیز در واقع یک نمونه از HD 84406 را نشان می‌دهد . ستاره‌ای که اعلام کرد به‌عنوان اولین هدف جیمز وب به آن نگاه خواهد کرد. به‌نقل از مقام‌های ناسا «نخستین ستاره‌ای که جیمز وب خواهد دید، HD84406 است، ستاره‌ار ورشیدماننقنفمار ًورشیدماننقنفنار ًنفنار ًورشیدماننقنفنفار ًورشیدماننقنفنفار این ستاره در صورت فلکی دب اکبر یا خرس بزرگ قرار دارد. اما از روی زمین بدون تلسکوپ مشاهده‌پذیر نیست.

مقالات مرتبط:

به‌طرز عجیب، جیمز بعداً در فعالیت‌های خود قادر به رصد دوباره HD84406 نخواهد بود. زیرا وقتی تلسکوپ کانون‌یابی را به پایان ببرد، نور این ستاره برای رصد بیش از زیاد خواهد بود. پیش‌تر تیم جیمز وب اعلام کرده بود که تلسکوپ تا پایان ماه آوریل (اوایل اردیبهشت) دید واضح تساور

حتی زمانی که تلسکوپ فضایی جیمز وب دید خود را تقویت می کند، دومین فرآیند کلیدی در پسزمینه در حال انجام است: تلسکوپ گرمای باقیمانده از زمان حضورش روی زمین را از خود دور می کند. ازآنجا که جیمز وب برای رصد جهان در فروسرخ طهراحی شده است، باید در دمایی فوق سرن فعارنقیقد کنوری. دانشمندان ناسا انتظار دارند که آینه اصلی به کمتر از ۲۲۳ درجه سانتی‌گراد یا ۵۰ درجه‌ای کلوین برسد. به‌نقل از ناسا، ابزارها باید به مراتب سردتر باشند.

عکس سلفی تلسکوپ فضایی جیمز وب

تصویر سلفی از ۱۸ بخش آینه‌ای اصلی تلسکوپ فضایی جیمز وب از نگاه دوربین ویژه درون دوربین دوربین فروسرخ نزدیک.

علاوه‌بر تصویر ستاره‌ی HD 84406، ناسا عکس سلفی نیز به اشتراک گذاشته شده است که با استفاده از لنزی مخصوص گرفاره. این لنز، آینه‌ای اصلی رصدخانه را هدف می‌گیرد تا درجریان فرآیند تراز به تیم تلسکوپ کمک کند.

درمجموع از پیشرفت جیمز وب‌زده هستند. مایکل مکالوینپروژه دانش‌آموزی جیمز وب در مرکز پرواز فضای گادرد ناسا در بیانیه‌ی ماشین‌خانه‌ای مشابه گفت: «پرتاب وب به فضای هاواد رتاب به فضا هواد». اما برای دانشمندان و مهندسان اپتیکال، این لحظه اوج است. وقتی نور تابیده از ستاره با موفقیت رسید. »

[ad_2]

Shirley Bond

خواننده Wannabe. ماون غذا. طرفدار فرهنگ پاپ علاقه مندان به تلویزیون درونگرا. تنظیم کننده. پیشگام موسیقی. متفکر معتبر.

بهترین سایت انفجار با ضریب بالا: معرفی، اهمیت و کاربردها
Sidebar Backlink Tips: Boost Your Website’s Visibility and Authority
Sidebar Backlink Packages: Boost Your Website’s SEO and Traffic
Sidebar Backlink SEO: Unlocking the Power of Sidebars for Enhanced Website Ranking
مقدمه‌ای بر فالوور اینستاگرام ارتباطی قدرتمند با جامعه اینستاگرام شما
سایت شرط بندی بهینه سازی شده
Digital currencyبهترین مشاور کنکوربهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی تبریزخبرdigital currency tutorialبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency channelدانشگاهGuide to buying household appliances
تماس با ما