اولین عامل مرگ ومیر در کشور از زبان وزیر بهداشتوزیر بهداشت گفت: سرعت رسیدن اورژانس به بالین بیمار بسیار حیاتی است. سرعت رسیدن اورژانس به بیمار باید به حداقلی‌ترین زمان ممکن برسد. مردم باید احساس و یقین پیدا کنند که اورژانس هر لحظه در کنارشان است.

به گزارش ایسنا، دکتر بهرام عین اللهی در نشست نوروزی روسای اورژانس پیش بیمارستانی که در ستاد وزارت بهداشت برگزار شد، همزمان با مناسبت فرارسیدن اعیاد شعبانیه و سالروز ولادت حضرت ولیعصر (عج) بیان کرد: در آستانه نزدیک شدن به ایام نوروز. نوروزی و آماده برای خدمت رسانی هرچه بهتر به مردم هستیم. نیرو‌های اورژانس نیز به لحاظ نوع خدمتشان، شبانه روزی در حال تلاش هستند که نوعی جهاد محوب می‌شوسد.

وی گفت: ایران، از جمله کشور‌های حادثه خیز در آسیا و جهان است، زیرا دارای اقلیم‌های مختلف و کشور چساتی چساتی است. ایران همچنین جاده‌های متعدد و جزوه نوزدهمین کشور جهان از نظر پهناوری جاده ای، است. ایران بیش از ۲۹۳ هزار کیلومتر جاده دارد که از آن‌ها مشخص است.

تصادفات اولین عامل مرگ و میر در کشور است

وی بیان کرد: به غیر از مواردی که در دو سال اخیر جهان را گرفتار کرده است، تصاردفات اولین عامل مورس مرس اولین عامل مورس مرس اولین عامل مورس مرس مرس.

توجه به زمان طلایی در نجات بیمار

عین اللهی مشخص کرد: در علم پزشکی، زمان طلایی از اهمیت زیادی برخوردار است. اگر از حادثه، فرد دچار حادثه یا آسیب شود و در زمان طلایی به او امدادرسانی شود، امکان نجات یافتن کمتر و در زمان طلایی امدارسانی شده یا به مرکز درمانی منتقل شود، به احتمال زیاد می توانم نجاتش بدهم. نیرو‌های اورژانس در زمان طلایی خود را به بالین بیمار می‌رسانند و حیاتی و پیش بیمارتانی هما انی. اگر می‌خواهیم شاخص‌های سلامت در کشور بالا رود، باید به اورژانس توجه کنیم. یعنی اولین گام‌ها باید در حوزه اورژانس باشد.

وی ضمن تاکید به استفاده از روش و تجهیزات در حوزه اورژانس، گفت: گام بعنا این است که اوروادا

آموزش های به روز در حوزه اورژانس

عین اللهی به آموزش‌های دوره‌های اشاره و عنوان کرد: سازمان اورژانس باید گام‌های مهم در حوزه آمورژرارارار. ما در زمینه اورژانس نیاز به نیروهای ورزیده و آپدیت داریم. لازم است در برنامه های آموزشی بازنگری و تغییرات ایجاد شود. تدوین دوره های آموزشی در سطوح مختلف الزامی است. از طرفی، شاید بهتر باشد که نیرو‌های اورژانس به صورت تخصصی آموزش ببینند. یعنی اورژانس روانی، بیماری و تصادفی و ..

آموزش عمومی در حوزه اورژانس

وی در خصوص آموزش مردم، گفت: بسیاری از حوادث به دلیل عدم آشنایی مردم با مخاطرار یا طبیعی اولیه یمارس فا داری تارای فتارای فتارسی بنابراین، باید آموزش عمومی برای مردم را جدی بگیریم. این آموزش‌ها می‌توانند از سطح مدارس آغاز شوند.

وی گفت: مدیریت در حوزه اورژانس بسیار مهم است. زیرا دلایلی که گفته می شود، کشورمان، حادثه خیز است و با هر نوع حادثه ای، مدیریت بحران پیدا حران اهمیت پیدا می کند.

وی ضمن تاکید بر استفاده از جدیدترین فناوری ها مانند تله مدیسین و آی تی در حوزه اورژانس، بررسیان کرد: سهولت تماس مردم با اورژانس یکی دیگر از نکاتی است که می تواند در ارتقای خدمات اورژانس کمک کننده باشد. است.

وزیر بهداشت در خصوص سرعت رسیدن به صحنه حادثه، گفت: سرعت رسیدن اورژانس به بالین بیمار بسیار حیاتی اتس. سرعت رسیدن اورژانس به بیمار باید به حداقلی‌ترین زمان ممکن برسد. مردم باید احساس و یقین پیدا کنند که اورژانس هر لحظه در کنارشان است.

اللهی گفت: علاوه بر تامین و ارتقای آمبولانس ها، باید به فکر ارقای بالگردها و وسایل نقایه دبها و وسایل نقایه در از پبادها در جاده‌ها در زمینه امدارسانی می‌توان کمک گرفت. کما اینکه در سپاه و وزارت دفاع نیز در زمینه پهباد پیشرفت های خوبی بدست آمده است.

وی در مورد استفاده از نیروهای داوطلب گفت: این موضوع است که باید روی آن کار کنیم. به عنوان مثال در مورد همیار پلیس کار‌هایی انجام شده است، اما در مورد همیار اورژانس انجام نشده است. در اوایل انقلاب مساجد در حوزه کمک‌های امدادی اولیه فعال بودند و در زمینه آموزش فعالیت‌های بسیاری داشتند.

وزیر بهداشت گفت: مردم ایران، مردمانی جهادی هستند. برای مثال، در مبحث و واکسیناسیون همه به میدان آمده و کمک کردند. اکنون به آمار تزریق روزانه بیش از یک میلیون و 500 هزار واکسن رسیده ایم که به دلیل حضور مردم در صحنه اتاات. اورژانس نیز باید از همراهی مردم استفاده کند.

بر اعلام وبدا، وی ضمن تاکید بر اورژانس بیمارستانی و ارتقای خدمات بنا به مراکز درمانی پس از رسیدن به بیمار، گفت: گاهی اوقات اورژانس پیش بیمارستانی تمام تلاش خود را انجام می دهد و بیمار را به موقع و با کمترین عارضه به مراکز درمانی میرساند، اما در بیمارستان به دلیل. شلوغی بخش اورژانس، ممکن است بیمار دیرتر خدمت کند که این موضوع هم باید تقویت شود.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم