اگر خریدار سهام سرخابی‌ها هستید، به این نکات توجه کنیددر نهایت پس از سالها انتظار پای دو تیم استقلال و پرسپولیس به تالار شیشه ای باز شد تا فرآیند واگذاری سهام این دو باشگاه به مردم آغاز شود، اما در فرآیند خرید سهام دو باشگاه چند نکته مهم وجود دارد که حتما باید مورد توجه قرار گیرد و مهم باشد. آن بلوکه سرمایه سهامداران برای زمان نامشخص است.

به گزارش ایسنا، از امروز پذیره نویسی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس است که نمادشان در بازار نارنجی فرابورس است و در آن قرار است 10 درصد سهام باشگاه ها به مردم عرضه شود. قاعدتا شرط اولیه و نیاز برای سهامدار شدن (مشارکت در افزایش سرمایه) دو باشگاه استقلال و پرسپولیسی از کد سهامداری است، علاقه مندان به مشارکت در افزایش سرمایه این دو باشگاه باید برای این مشارکت حتما کد سهامداری (از طریق سامانه سجام) باشند.

نکته مهم برای مشارکت در این پذیرش نویسی این است که فعالیت های بسیار زیادی در این دو باشگاه از طریق «افزایش سرمایه از محل صرف سهام» است و می پذیرد باید بدانید که در این روش سرمایه گذاران پس از پایان پذیره نویسی تا زمان مفتوح شدن دوباره نماد. به دلیل اجرای رشد سرمایه، بلوکه می‌شود. پیشبینی می‌شود این موضوع ماه به طول انجامید. به عبارت دیگر آورده‌های سرمایه‌گذاران در این مدت با پایان پذیره نویسی بلوکه می‌شورد و این موضوعیارت ونارفز یشنمافی است. پس از عرضه سهام دو باشگاه با عرضه اولیه که روش معمول و مشخص شده است، فرق دارد. بنابراین، عنوان “خصوصی دو باشگاه پرسپولیس و استقلال” اشتباه است و صرفاً قرار است به اندازه 10 تا 20 درصد ارزش این دو باشگاه از طریق افزایش سرمایه از محل صرف سرمایه گذاری و در نهایت پس از انجام این فرآیند هم مدیریت و هم مالکیت باشد. سرخآبی‌ها در اختیار دولت خواهد ماند.

افزایش سرمایه از محل صرف سهام یعنی چه؟

در این روش، شرکت سهام خود را از طریق پذیرش نویسی و با قیمتی بیش از قیمت اسمی در بازار به فروش می‌رساند. سپس تفاوت حاصل از قیمت فروش و قیمت اسمی را یا به حساب اندوخته منتقل می‌کند یا در زن، با بهامار ن،

افزایش سرمایه به روش صرف سهام به دو نوع با حفظ حق تقدم و سلب حق تقدم انجام می شود که در موضوع این رف سهام به دو نوع با حفظ تقدم و سلب حق تقدم انجام می شود که در موضوع این نورراشگا می شود. افزایش سرمایه با سلب حق تقدم به معنای افزایش سرمایه با سلب حق تقدم از سهامداراسان فعلی شرکت و عمراض عتاراب. به عبارت دیگر، در این روش اولویتی برای سهامداران فعلی برای شرکت در افزایش سرمایه وجود ندارد و سهام جدید، از طریق پذیرش در مدت کوتاهی در بازار به فروش میرسد. در توضیح افزایش سرمایه از محل صرف سهام باید گفت اگر شرکت اندوخته یا سود انباشته باشد که بخواهد از آن محل افزایش سرمایه دهد، می تواند از محل آورده نقدی سهامداران و با قیمتی بالاتر از قیمت اسمی مشارکت به افزایش سرمایه کند.

هر گونه افزایش سرمایه با صرف سهام موفق است که شرایط بازار، صنعت و شرکت از دیدگاه سرمایه گذاران مثباشت. اگر بازار دارای رکود یا روند نزولی بوده و دورنمای مثبتی برای آن متصور نباشد، متصور نباشد، برنامه هبامافقیش باشد. درنتیجه شرط موفقیت در این شیوه، وجود چشم‌انداز مثبت برای بازار و سهام شرکت است.

توصیه فرابورس به درخواستان

در این نویسی، 10 تا 12 درصد از سهامداران خرد می‌شود و هر سهامدار خرد می‌تواند دارای سهامدار خرد باشد. بنابراین اگر در این نویسی یک میلیون و 200 هزار نفر مشارکت داشته باشد و هر نفر 300 هزار نفر مسفارس ندارومن مسفارس ندار باشد. اگر ۵۰۰ هزار نفر شرکت کنند هم مابقی توسط متعهد پذیره نویس خریداری می شود.

در این راستا، میثم فدایی سرور فرابورس ایران، در شنتس خبری که روز گذشته برگزار شد، اعلام کرد: از مدیران عامل دوباشگاه، هواداران، پیشکسوتان و بازیکنان میخواهم چه در آغاز چه در نظر ثانویه از ایجاد هیجان انگیزه روی قیمت تابلو تولید کنند. زیرا هیجانی که در سال ۱۳۹۹ دیدیم بسیار ناگوار بود. شرکت فرابورس توصیه‌های برای خرید و فروش و نگه داشتن این سهام یا هیچ سهام دیگری ندارد.

وی تاکید می کند که به صورت مستمر بر روی نظارت بر نظارت می شود و اگر دستکاری قیمت مشاهده معاملال خهاطاده باشد. فضای مجازی هم رصد می‌شود و با کانال‌هایی که اغواگر قرار می‌گیرند خواهند شد.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم