اگر دیلوفسور در دو صد متر با یوسین بولت مسابقه دهد، چه کسی برنده خواهد شد؟ – زومیت

[ad_1]

دایناسورهای دوره های ژوراسیک اولیه که با عنوان دیلوفسور شناخته می‌شوند، در فیلم محبوب پارک ژوراسیک محصول ۱۹۹۳ ثابت شد که می‌توان از بازیگر اصلی لبکه ج. در صحنه‌ای از این فیلم، یک دیلوفوسور بر سر راه مرد بالغی قرار می‌گیرد که فکر می‌کند آن‌ها فقط موجوداتی بامزه و بی‌آزار هستند.

اما اگر دیلوفوسور در مسابقه‌ی دو صد متر در مقابل یوسین بولت، هشت مدال طلای المپیک قرار گیرد، المپیک قرار گیرد، هرد، دارند. تصور احتمالی، در این مسابقه رقابتی شبیه به نزدیکی به شکلی که می‌تواند گرفت و بولار به‌رادار ه‌روادار ه‌روارا

به گزارش آرست‌کنیکا، پیروزی قطعی بولت بر دیلوفوسور، نتیجه‌ای است که اسکات لی، فیزیکدان دانشگاه تولید و تمرین ساختاری که برای دانشجویان کارشناسی خود در فیزیک مقدماتی طراحی کرده است، هس‌س. لی از زمان کودکی عاشق دایناسورها بود. وقتی به همراه خانواده‌اش به جست‌وجوی فسیل‌ها می‌پرداخت و این علاقه‌اش را به کلاس‌های درسش برد ناس. او می‌گوید «یکی از مسائل مهم در آموزش فیزیک، ایجاد آشتیاق در دانشجویان برای مطالب درسی است. این مسائل دیناسوری واقعاً علاقه‌مندی‌های زیادی را در بین دانشجویان ایجاد می‌کنند.» آموزش سبک خود را در مقاله های جدید که در نشریه فیزیک تیچر منتشر شده، توصیف کرده است.

یوسین بولت در المپیک تابستانی ۲۰۰۸ پکن، بزرگش را رقم زد. وقتی رکورد جهانی خودش در فینال دو صد متر را شکست و با عبور از خط پایان در زمان ۹، ۶۹، ماورن طبرنط. او چنان از سایر دوندگان جلوتر بود (برنده‌ی مدال نقره زمان ۹ و ۸۹ ثانیه را ثبرت کرد رردرد. امتیاز مربی بولت، اگر با سرعت کامل می‌دوید، می‌توانم در زمان ۹ و ۵۲ ثانیه مربقه برا بن ه مسابقه برا ب. این نتیجه‌گیری در تجزیه‌وتحلیل فیزیکدانان دانشگاه اسلو که در محاسباتشان زمان تقریبی ۹، ۵۵ ثانیه را پیش‌بین کندشنی.

یوسین بولت در المپیک تابستانی ۲۰۰۸ پکن

یوسین بولت پس از پیروزی و شکستن رکورد جهانی یکصد متر در المپیک تابستانی ۲۰۰۸ پکن.

بولت در مسابقات قهرمانی جهان 2009، با ثبت زمان 9، 58 رکورد دوباره خودش را شکارد خودش رهرمانی جهان 2009، با ثبت زمان 9، 58 ثانیه دوباره رکورد خود را راسارد خودش رهرمانپیش هان 2009، با بت زمان 9، 58 رکورد دوباره. خودش را شکسارد ودش رهرمانپیش نرم افزار مطالعاتی در سال 2013 بهدست فیزیکدانان دانشگاه مستقل ملی مکزیک، شتاب بولت نقطه از شروع 9. 5 متر بر مجذور ثانیه بود و او در کمتر از یک ثانیه بعد 2. 6 کیلووات (3. 5 اسب بخار) توان تولید میکرد.

بولت با قد 195 سانتی‌متر بلندتر از متوسط ​​دوندگان است. بدین معنی که هنگام دویدن قدم‌های کمتری نسبت به حریفان خود برمی‌دارد. بااین‌حال او بیشتر هوا را می‌کند. نویسندگان مقاله دریافت می کنند که کمتر از 8 درصد از انرژی بولتن برای دویدن صرف می شود. 92 درصد برای غلبه بر درگ آیرودینامیکی مورد استفاده قرار می‌گیرد. آن‌ها همچنین اشاره کردند که در مسابقه سال ۲۰۰۹ از مزیت باد موافق خفیف بهره بردند. بدون این باد، عبور از بولت از خط پایان ۹، ۶۸ ثهانیه طول می‌کشید که چندین بار کمتر از تاریخ ثبت شده است. بولت با وجود باد موافق قوی‌تر می‌توانست مسابقه را در زمان شگفت‌انگیز ۹، ۴۶ ثانیه به پایان ببرد.

تحقیقات به همان اندازه مجذوب این پرسش است که سرعت دویدن دایناسورهای مختلف به‌ویژه است تیرانوسوروس رکس چقدر است. به‌عنوان به‌عنوان مثال در سال 2002 پژوهشگران مدلی ریاضی برای اندازه‌گیری‌های عضلانی عضلانی مورد نیاز دعرر برخی از این مطالعات در زمینه روش شناسی بسیار متفاوت بوده اند و بسیار عالی از سرعت سرعت های ممکن را از 24-16 کیلومتر بر ساعت تا حدود 72 کیلومتر بر ساعت برای تیرکس به دست آورده اند. نتایج این نتایج، متوسط ​​​​سرعت ۳۲ کیلومتر بر ساعت می‌شود.

نمونه هولوتیپ تیرانوسوروس رکس

نمونه‌ی هولوتیپ تیرانوسوروس رکس در موزه‌ی تاریخ طبیعی کارنگی در پیتسبرگ.

یک مطالعه در سال 2017 با محاسبه حداکثر سرعت 27 کیلومتر بر ساعت برای تیرکس، نتیجه گرفت که یوان مدت ها پیش از رسیدن به حداکثر سرعت، انرژی خود را به پایان می رساند. مطالعه‌های دیگر در همان سال نتیجه گرفت که تی‌رکس احتمالاً نمی‌توانست زیاد بدود. زیرا هر سرعتی بالاتر از ۱۸ کیلومتر بر ساعت باعث شکستگی استخوان‌های پایش می‌شد. این تجزیه‌وتحلیل همچنین دویدن دیگر تروپودهای غول‌پیکر را نیز دارد جیگانوتوسور و ماپوسور را رد کرد (هیچ ردراهه فسیلی‌ای نیز وجود ندارد که شواهدی از دویدن تروپودهای بزرگ را نشان دهد).

بااین‌حال به‌نقل از مطالعه‌ای در سال ۲۰۱۹، تی‌رکس با نظر گرفتن‌اش احتمالاً به طرز شگفاانگیزی چتملاً به طرز شگفاانگیزی چامالاً به طرز شگفاانگیزی چمالا می‌شود. این دایناسور بهلطف اینرسی دورانی پایین و بزرگ پا را برای چرخیدن سریع داشت و شاید حتی میتوانست با زمین یک پای چسبیده به چرخش روی پاشنه انجام دهد.

تجزیه و تحلیل تجزیه و تحلیل حلیلی در سال ۲۰۲۰ درباره نسبت های پا، بدنی و راهرفتن ۷۰ گونه تروپود، ایهرنوراری مطالعه‌ای در سال ۲۰۲۱ سرعت راه‌رفتن این حیوان را ۴ و ۶ کیلومتر بر ساعت انجام داد. نویسندگان همچنین اشاره می کنند که مصرف انرژی را با چرخش جزئی دم در هر گام کاهش می دهند. زیرا رباط‌های دم با کشیده‌ شدن انرژی ذخیره می‌کردند.

رندر سه‌بعدی از دیلوفسور

رندر سه‌بعدی از دیلوفسور، یک دایناسور تروپود از دوره‌های ژوراسیک اولیه.

بااینحال دویدن برای تی‌رکس نیرومند مشکلساز بود. حداکثر سرعت دویدن این جانور (18 کیلومتر در ساعت) کمتر از نصف سرعتی است (43 کیلومتر بعرنرسار تساعت) که بولمردر بولاعت. به‌همین‌دلیل، لی برای دو سرعت تخیلی‌اش دیلوفوسور را انتخاب کرد. بهگفته ای متوسط ​​لی، سرعت دویدن دایناسورهای دیگر با سرعت بولت بهطرز چشمگیری متفاوت بود و از این رو، آنها را انتخاب کنید بهعنوان رقیب مسابقهای هیجانانگیز بهوجودآور نمید.

نسخه‌ی پارک ژوراسیک دیلوفسور در طراحی خود برخی تفاوت‌های اساسی با دیلوفسور اصلی داشت. مایکل کرایتون، رمان اصلی برای توضیح اینکه چرا دایهاسور با وجود آرواره های نویسنده ضعیفش نمی تواند طعمه را بکشد طعمه را بکشد، هرانب. در فیلم دیلوفسور فقط ۱ و ۲ متر قد دارد. این دایناسور تقریباً به ۳ متر می‌رسید. ظاهراً سازندگان برای جلوگیری از اشتباه گرفتن دیلوفوسور با ولاسیرپترهای همقامت در فیلم، قد این دایناسور را کوتاه کردند.

واحد مسئول طراحی های هنری فیلم، ایده ای مارمولک پردهگردنی را ارائه داد و به نسخه خود از دیلوفوسور، پردهای گردنی بخشید که هر زمان حیوان حمله میکرد، گشوده میشد و میلرزید. این گردن زائده‌دار در فیلم عالی به‌نظر می‌آمد، اما حیوان واقعی از این پرده‌ها بود. بااینحال دیلوفوسور دو تاج در بالای جمجمه‌اش داشت و از همین رو معنای نامش «مارمولک دو کاکلی» اسمولک دو کاکلی «اسمولک دو کاکلی» اسمولک دو کاکلی »اسولک. دیرینه‌شناسان باور دارند که دیلوفور تقریباً ۷ متر و احتمالاً نزدیک به ۴۰۰ وزن وزن دارند.

مقایسه شتاب یوسین بولت و دیلوفسور

شتاب یوسین بولت (چپ) و دیلوفوسور (راست) در طول مسابقه‌ی دو صد متر. (اندازه‌گیری برحسب مثر بر مجذور ثانیه.)

ذکر شده از بسیاری از مطالعات پیشین برای ساخت تمرینهای کلاسی خود استفاده کند. دانشجویان برای انجام محاسباتشان از صفحات اکسل استفاده کردند. زیرا بسیارشان هنوز حساب دیفرانسیل و انتگرال نیاموخته‌اند. کلاس به این نتیجه رسید که بولت با حدود دو اختلاف به آسانی دیلوفوسور را شکست داد. لی مینویسد: «این حقیقت که سرعت یوسین بولت در مسابقه ای دو 100 متری با بالاترین سرعت دیلوفوسور برابری می کند، بدین معناست که یوسین بولت پیروز رقابت خواهد کرد.»

طبق قانون دوم نیوتن، عامل مهم شتاب است. محاسبات لی (و دانشجویانش)، شتانشجویانش، شتاب اولیه‌ی ۴، ۱۹ متر بر مجدوس را برای دیلوفوسور نشان دای دیلوفوسور نشان دای کهابشر نشان دای کهابشر نشان دای کهاوبشر نشان دای کهاوبشب. ازآنجا که شتاب جرم و نیرو تعیین می شود، کوچکتر می شود از دایناسور مزیت بتدایی کافی را به بولت می دهد تا نرسیدن دیلوفوسور به او قطع شود. بیشتر شتاب بولت در چهارمین مسابقه اول و زمانی رخ می دهد که به سرعت خود نزدیک می شود. لی این شتاب‌گیری را از نظر بیومکانیکی به نحوه استفاده از شیر برای گرفتن سریع‌تر طعم‌های شبیه می‌دان.

[ad_2]

Olive Herman

سفر نینجا. زامبی نرد. متخصص فرهنگ پاپ معتاد آبجو ماون وب کارشناس مغرور غذا تنظیم کننده. دردسر ساز. خالق مشتاق

سایت dancebet: رقص کنید، پیش بیایید، برنده شوید!
تجربه جذاب بازی انفجار: آشنایی با پدیده‌ای پرطرفدار
دفتر کار درسی: راهنمای کامل برای سازماندهی و مدیریت بهتر تحصیلات
کتاب کار ریاضی: ابزاری جذاب برای تقویت مهارت‌های ریاضی
Welcome to Real Estate Canada: A Guide to Buying, Selling, and Investing
Discover Your Dream Home: House for Sale Canada
تماس با ما