ایده دزدیدن کلاشینکف از یک بازی ویدیویی؟!


ارو- یکی از توسعه دهندگان بازی های ویدیویی به نام Ward B اخیرا ادعا کرده است که طراحی تفنگ شکاری MP-155 Ultima کلاشنیکف تقلیدی از یکی از سلاح هایی است که این شرکت برای تیراندازی Oceanic FPS طراحی کرده است.

به گزارش فراار، این شرکت اعلام کرد که یک پیمانکار روسی به نام «ماکسیم کوزین» که گفته می‌شود برای کلاشنیکف، بزرگترین تولیدکننده سلاح روسیه کار می‌کند، در اوایل سال ۲۰۲۰ با یک استودیوی بازی‌های ویدیویی تماس گرفت و درخواست ثبت اختراع و مالکیت کرد. این شرکت ابراز علاقه کرده است.

ظاهراً هر دو طرف به توافق شفاهی رسیده اند که این شرکت بازی های ویدیویی پروژه خود را در ازای دریافت وام به کلاشینکف قرض دهد. استودیو امیدوار بود که این معامله به شرکت کمک کند تا نام خود را گسترش دهد و سرمایه‌گذاران را برای دستیابی به هدف نهایی خود یعنی انتشار اولین بازی ویدیویی جذب کند.

با این حال، معامله هرگز نوشته نشد و کوزین به زودی ناپدید شد. تیم فکر می کرد که کلاشینکف به سادگی این طرح را رد کرده و به کار بر روی طراحی بازی ادامه می دهد. کمتر از یک سال بعد، کلاشینکف از MP-155 Ultima رونمایی کرد، تفنگی که از بازی های ویدیویی الهام گرفته شده بود. تیم Ward B بلافاصله متوجه شد که طراحی این سلاح بسیار شبیه به سلاح مفهومی طراحی شده توسط Mastodon است، اما نام این شرکت در معرفی کلاشینکف ذکر نشده است.

کلاشینکف

کلاشینکف

به گزارش راشا تودی، تیم از آن زمان در تلاش است تا ثابت کند که پروژه او توسط کلاشینکف به سرقت رفته است. این شرکت ایمیل هایی دارد که نشان می دهد Cousin با طراح سلاح های شرکت نیز تماس گرفته است. کلاشنیکف اما این ادعا را رد می کند و می گوید که این سلاح برای تقلید از دیگر خلاقیت ها طراحی نشده است.

تیم 40 نفره بازی های ویدیویی تصمیم گرفتند که علیه کلاشینکف شکایت نکنند زیرا رویارویی با یک سازنده غول پیکر سلاح مانند کلاشینکف باعث هدر رفتن منابع مالی ارزشمند شرکت بازی می شود. آنها امیدوارند که حداقل جذب مردم شود و مخاطبان به پروژه های این شرکت علاقه مند شوند.

کلاشینکف


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم