بازار مسکن در قیمت تهران

[ad_1]

احیای برخی اخراج ها تاثیری بر بازار مسکن نداشته است و بر خلاف بازار خودرو و ارز که رکود داشته اند، مالکان مسکن قیمت مسکن را کاهش نداده اند، اما با توجه به ثبات این بازار که از حدود یک سال پیش به وجود آمد، واحدهای زیر قیمت می توانند خریداری شود.

به گزارش ایسنا، بازار مسکن در ایران هنوز به اعلام تصمیم دولت بایدن برای بازگرداندن برخی از معافیت های تحریمی اعمال شده توسط ترامپ واکنش نشان نداده است. در حالی که قیمت ارز و خودرو کاهش یافته است، فعالان بازار مسکن می گویند اخبار امیدوارکننده از روند مذاکرات هسته ای به دلیل رکود در بازار تاثیر چندانی بر قیمت مسکن نداشته است. همچنین متغیرهای موثر بر بازار املاک مانند قیمت مصالح ساختمانی، نرخ دستمزد، نرخ آب و برق، مالیات و غیره نه تنها کاهش نیافته اند، بلکه طی سال گذشته روندی صعودی از خود نشان داده اند.

قیمت نه افزایش یافت و نه کاهش یافت

در حالی که بازارهای عمده ارز، طلا، سهام و خودرو در هفته‌های اخیر به دلیل مذاکرات با رکود مواجه شده‌اند، بازار مسکن در تهران اندکی گرم شده است، بنابراین قدرت فروشندگان تا حدودی تقویت شده است. آژانس‌های املاک از کمبود پرونده‌های کوچک زیر پنج سال خبر می‌دهند. قیمت ها افزایش نیافته، اما کاهش نیافته است.

با این حال، همچنان امکان خرید مسکن ارزان در بازار نیمه رکود فعلی وجود دارد. برخی از فروشندگان، به هر دلیلی، خانه های خود را کمتر از عادات محلی عرضه می کنند، که مشاوران املاک می گویند تمایل دارند برای فایل هایی با قیمت های پایین تر مشتری پیدا کنند و گاهی کمتر از یک هفته می فروشند.

به عنوان مثال در منطقه غرب تهرانپارس که میانگین قیمت پیشنهادی 35.5 میلیون تومان است، 10 سال پیش یک آپارتمان 54 متری با آسانسور و انباری به متری 25.3 میلیون تومان با قیمت کل 1370 میلیارد ساخته شد. ، یک میلیون تومان برای فروش گذاشته شد. البته علیرغم اینکه میانگین قیمت مزایده در غرب تهرانپارس 35.5 میلیون تومان برای هر متر مربع است، در دی ماه 1400 طبق اعلام بانک مرکزی متوسط ​​قیمت یک خانه در منطقه 8 که بخشی از منطقه تهرانپارس را نیز شامل می شود. ، 29 میلیون تومان است.

در آگهی دیگری آپارتمان 65 متری 9 ساله در محله پونک در غرب تهران با امکانات کامل اعم از آسانسور، پارکینگ و انباری متری 28.4 میلیون تومان به فروش می رسد. قیمت کل این خانه 850 میلیون تومان تعیین شده است. میانگین قیمت درخواستی آپارتمان در منطقه پونک 44.5 میلیون تومان و میانگین معاملات در این منطقه بر اساس آمار دی ماه امسال، متری 40.7 میلیون تومان است.

آپارتمان 79 متری با آسانسور و پارکینگ و بالکن در منطقه نیاوران واقع در منطقه یک در مدت 5 سال به قیمت 48 میلیون تومان و قیمت کل 3 میلیارد و 800 میلیون تومان به فروش می رسد. این در حالی است که متوسط ​​نرخ هر مترمربع خانه در منطقه نیاوران متری ۷۶ میلیون تومان در تبلیغات است. طبق آمار دی ماه امسال. میانگین قیمت نهایی در منطقه 70 میلیون جلد اعلام شد. با این اوصاف نسخه 22 میلیون تومان کمتر از میانگین منطقه و متری 28 میلیون تومان کمتر از میانگین قیمت های ارائه شده به فروش می رسد.

بازار مسکن در قیمت تهران

بازار مسکن تهران از آذرماه سال گذشته تا کنون در آرامش نسبی بوده و در دی ماه 1400 افزایش قیمت سالانه 20 درصد اعلام شد. ثبات قیمت ها در این بازار مسکن زمانی ایجاد شد که معاملات در دو ماه گذشته اندکی افزایش یافت. به نظر می رسد بخشی از تقاضا برای حفظ سرمایه در برابر تورم احتمالی آتی وارد بازار مسکن شده است.

با توجه به تورم کلی دی ماه 1400 که 42 درصد اعلام شد، افزایش 20 درصدی قیمت مسکن به معنای کاهش 22 درصدی قیمت واقعی مسکن است و در سال 1401 این احتمال وجود دارد که بازار تورم غیر معمولی بیشتری داشته باشد. با چنین فرضی، البته بهتر است در زمانی وارد بازار مسکن شویم که پویایی قیمت سالانه آن با تورم عمومی همخوانی دارد. البته فعالان بازار از جمله مصطفی قلی خسروی، رئیس اتحادیه مشاوران املاک معتقدند مسکن دارایی مطمئنی است که به عنوان سپری در برابر تورم عمل می کند.

وضعیت بهتر برای معاملات ملکی نسبت به رقبا

در هر صورت، در 15 روز اول بهمن 1400، بازار املاک و مستغلات وضعیت بهتری نسبت به ارز، طلا و خودرو داشت. با این حال، تفاوت چندانی نسبت به ژانویه وجود ندارد. تعداد معاملات مسکن در پایتخت نسبت به نیمه اول سال افزایش یافت و به حدود 10 هزار فقره رسید. محل در هر ماه، اما هنوز هم از هنجار فاصله دارد. مشاوران املاک این تعداد معاملات را راضی کننده نمی دانند.

بررسی دو منطقه غرب و شرق تهران به‌عنوان مناطق پرتقاضا در بازار مسکن تهران، مقاومت قیمت‌ها را در برابر کاهش نشان می‌دهد. حتی برخی از مشاوران املاک از افزایش جزئی نسبت به هفته های قبل صحبت می کنند. یکی از دلایل قیمت پایین نبود فایل های با کیفیت است. مشاوران املاک می گویند اکثر پرونده های دفاتر املاک قدیمی، غیر کاربردی و نوساز فروش بهتری دارند.

یکی از مشاوران املاک در منطقه تهرانپارس با بیان اینکه بازار تا حدودی گرم شده است، گفت: تفکر سنتی در مورد ارزش ملک و ساختمان منجر به افزایش نسبی معاملات شده است. اما قیمت ارز و طلا ثابت ماند و به همین دلیل عده ای با سرمایه های سرگردان که به اعتقاد من کمتر از 10 درصد است، برای حفظ ارزش دارایی خود به بازار مسکن آمده اند.

کاهش قابل توجه رشد قیمت مسکن

از سوی دیگر، گزارش ها نشان می دهد که رشد قیمت مسکن به میزان قابل توجهی کاهش یافته است. رشد ماهانه قیمت مسکن تهران طی سه ماه گذشته به تدریج با 1.2 درصد افزایش 1.8 درصدی همراه بوده است. و 1.1% و رشد سالانه آن به 20% رسید. از سوی دیگر نرخ رشد سالانه قیمت ها در دی ماه در سه سال اخیر به ترتیب 91، 41 و 99 درصد بوده است. این در حالی است که با وجود اینکه سودآوری بازار مسکن در سال گذشته حدود 20 درصد بود، برای بازار ارز این ارزش 8 درصد و برای سکه 4.2 درصد بود. این عاملی بود برای متقاعد کردن برخی افراد برای خرید ملک.

متوسط ​​قیمت مسکن در تهران 32.9 میلیون تومان است

بنابراین طبق اعلام بانک مرکزی در دی ماه 1400 متوسط ​​قیمت هر مترمربع آپارتمان در تهران 32 میلیون و 940 هزار بوده است. tomanów که نسبت به ماه قبل و مدت مشابه سال قبل 1.1 و 20.3 درصد افزایش داشته است. ، به طور مناسب تعداد معاملات در این ماه بالغ بر 9816 معامله بوده که به ترتیب 0.5 و 179 درصد افزایش داشته است. نسبت به ماه قبل و نسبت به ماه مشابه سال قبل.

[ad_2]

Howard Gaines

مزاحم عمومی کافه قهوه. موسیقی نینجا. طرفدار فرهنگ پاپ

Sidebar Backlink Tips: Boost Your Website’s Visibility and Authority
Sidebar Backlink Packages: Boost Your Website’s SEO and Traffic
Sidebar Backlink SEO: Unlocking the Power of Sidebars for Enhanced Website Ranking
مقدمه‌ای بر فالوور اینستاگرام ارتباطی قدرتمند با جامعه اینستاگرام شما
سایت شرط بندی بهینه سازی شده
تعمیرات پرینتر
Digital currencyبهترین مشاور کنکوربهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی تبریزخبرdigital currency tutorialبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency channelدانشگاهGuide to buying household appliances
تماس با ما