برای خلاص شدن از شر پشه ها از این رنگ ها دوری کنید!

[ad_1]

ارو- آیا می خواهید از پشه ها دور بمانید؟ لباس قرمز نپوشید! تحقیقات اخیر نشان می دهد که پشه ها رنگ های خاصی از جمله قرمز، نارنجی و سیاه را جذب می کنند.

به گزارش فرار به نقل از دیلی میل، دانشمندان معتقدند که نتایج تحقیقات جدید به درک چگونگی یافتن میزبان پشه کمک می کند. صرف نظر از رنگدانه، پوست انسان سیگنال قرمز نارنجی را به چشم می فرستد. مطالعه اخیر توسط دانشمندان دانشگاه واشنگتن نشان داد که وقتی گازی را که بازدم می کنیم را تشخیص می دهیم، پشه ها به رنگ های خاصی از جمله قرمز، نارنجی، سیاه و فیروزه ای وارد می شوند. دانشمندان دریافته اند که برعکس، پشه ها رنگ های سبز، بنفش، آبی و سفید را نادیده می گیرند.

رابطه رنگ و محافظت در برابر پشه / برای از بین بردن پشه از این رنگ ها دوری کنید / ترجمه اعتراض /

جفری ریفل، استاد زیست‌شناسی در دانشگاه واشنگتن، گفت: «به نظر می‌رسد پشه‌ها از رایحه‌هایی استفاده می‌کنند که به آن‌ها کمک می‌کند تا آنچه را که در آن نزدیکی است، مانند میزبانی که نیش می‌زنند، شناسایی کنند».

هنگامی که ما ترکیبات خاصی مانند دی اکسید کربن را از طریق نفس خود استنشاق می کنیم، بو چشمان پشه را تحریک می کند تا به دنبال رنگ های خاص و سایر الگوهای بصری مربوط به میزبان احتمالی باشد و به سمت آن پرواز کند.

این یافته ها نشان می دهد که چگونه حس بویایی پشه بر نحوه واکنش آن به نشانه های بصری تأثیر می گذارد.

دانشمندان می گویند دانستن اینکه کدام رنگ ها پشه های گرسنه را جذب می کنند و کدام ها نه، می تواند به طراحی بهتر عوامل بازدارنده، تله ها و راه های دیگر برای دور نگه داشتن پشه ها کمک کند.

“یکی از سوالات متداول این است که “چه کاری می توانم انجام دهم تا پشه ها مرا نیش نزنند؟” – Riffle را اضافه می کند. قبلاً در پاسخ به آن اشاره کردم که سه علامت اصلی برای جذب پشه وجود دارد: نفس، عرق و دمای پوست. با این حال، در یک مطالعه جدید، علامت چهارم را پیدا کردیم: قرمز، که نه تنها روی لباس‌های ما، بلکه روی پوست همه افراد نیز دیده می‌شود. رنگ پوست شما مهم نیست. همه ما یک علامت قرمز قوی ارائه می دهیم. فیلتر کردن این رنگ جذاب و رنگ‌های مشابه روی پوست یا پوشیدن لباس‌هایی که این رنگ‌ها را ندارند، می‌تواند راه دیگری برای جلوگیری از نیش پشه باشد.

تیم تحقیقاتی در آزمایشات خود، رفتار پشه های ماده Aedes aegypti را تحت تأثیر انواع علائم بینایی و بویایی ردیابی کردند.

مانند همه گونه های پشه، فقط پشه های ماده خون می نوشند و نیش A.aegypti می تواند عفونت های ناشی از تب دنگی، تب زرد، چیکونگونیا و زیکا را منتقل کند.

در این مطالعه، پشه‌ها به‌صورت جداگانه در اتاق‌های آزمایش مینیاتوری که در آن بوهای خاص اسپری می‌شد، ردیابی شدند و انواع الگوهای بصری مانند یک نقطه رنگی یا یک دست خوش طعم انسان ارائه شد.

بدون هیچ بویی، پشه ها بدون توجه به رنگ آن، تا حد زیادی لکه پایین محفظه را نادیده گرفتند. با این حال، پس از رها شدن دی اکسید کربن در محفظه، پشه ها همچنان این نقطه را در صورتی که سبز، آبی یا بنفش بود نادیده گرفتند. با این حال، پشه ها هنگامی که نقطه قرمز، نارنجی یا سیاه شد به سمت آن پرواز کردند.

انسان نمی تواند دی اکسید کربن را حس کند، همان گازی که ما و سایر حیوانات با هر نفس بیرون می دهیم، در حالی که پشه ها می توانند. تحقیقات قبلی، از جمله پژوهشی توسط تیمی به سرپرستی ریفل، نشان داد که بوی دی اکسید کربن باعث افزایش سطح فعالیت پشه های ماده و افزایش جستجوی آنها در فضای اطراف، احتمالاً برای یافتن میزبان می شود.

آزمایش “نقطه رنگ” نشان داد که چشم های پشه پس از استشمام دی اکسید کربن، طول موج های خاصی را در طیف بینایی ترجیح می دهند.

این شبیه چیزی است که وقتی یک فرد بوی خوبی می دهد اتفاق می افتد. ریفل می گوید: «تصور کنید در پیاده رو هستید و بوی دارچین می دهید. این احتمالاً نشانه یک شیرینی فروشی نزدیک است و می توانید برای یافتن شیرینی فروشی شروع به جستجو در اطراف کنید. “در اینجا نیز ما شروع به کشف تصاویری می کنیم که پشه ها هنگام بو کردن متوجه آنها می شوند.”

[ad_2]

Alina Bentley

کاوشگر. کارشناس سفر. متخصص قهوه. طرفدار تلویزیون عمومی متخصص پرشور بیکن. برگزار کننده آماتور محقق فرهنگ پاپ.

جذابیت و اهمیت خرید پلی استیشن پلاس اکسترا
سایت نات کوین: راهنمای کاملی برای ارز دیجیتال جدید
با سئو گروه تلگرام @SEOPREM به بالاترین سطوح ممکن در معرفی و تبلیغ محتوایتان برسید!
سایت نات کوین: راهنمای کاملی برای ارز دیجیتال جدید
نات کوین را چگونه نقد کنیم: راهنمای جامع برای تحلیل این ارز دیجیتال
معرفی شرط بندی انفجار در بازی های آنلاین
تماس با ما