به اشتراک گذاری اطلاعات شخصی کاربران در برخی از نسخه های سیستم عامل Android – Zomit ثابت شده است

[ad_1]

گزارش جدید محققان کالج ترینیتی دوبلین نسخه های سیستم عامل Google Android را که توسط فروشندگان مانند سامسونگ ، هواوی و شیائومی توسعه یافته است ، تجزیه و تحلیل می کند. محققان دریافتند که حتی زمانی که دستگاه در حالت “حداقل پیکربندی” بود و تلفن هوشمند روی دسکتاپ بود ، این نسخه های اندروید اطلاعات “قابل توجهی” را در اختیار توسعه دهندگان و سایر شرکت هایی با برنامه های از پیش نصب شده مانند فیس بوک قرار می دادند. گوگل ، لینکدین و مایکروسافت.

به گفته VonArn ، برنامه های “از پیش نصب شده” در سیستم عناصری هستند که از لحظه خرید در تلفن هوشمند وجود دارند و قابل حذف نیستند. واقعیت ترسناک در مورد این برنامه ها این است که حتی اگر هیچ یک از آنها را اجرا نکرده اید ، آنها همچنان می توانند داده های شما را به شرکت مادر و بسیاری از اشخاص ثالث ارسال کنند. متأسفانه هیچ راهی برای متوقف کردن انتشار این اطلاعات وجود ندارد.

مقالات مرتبط:

تحقیقات دانشمندان نشان می دهد که چگونه تلفن های Android می توانند اطلاعات شخصی خود را منتشر کنند. این افراد داده های ارسال شده توسط سیستم عامل Android ، از جمله برنامه های از پیش نصب شده روی سیستم را مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند. این تحقیق وضعیتی را فرض می کند که صاحب دستگاه به تلفن خود اجازه نمی دهد داده ها را به اشتراک بگذارد ، اما تلفن هوشمند از تنظیمات پیش فرض برای موارد دیگر استفاده می کند. این گروه یک نمودار منتشر کرده است که داده های جمع آوری شده توسط هر نوع سیستم عامل Android را نشان می دهد.

در زیر می توانید یک نمودار منتشر شده را مشاهده کنید که مقدار داده های جمع آوری شده توسط هر نسخه از سیستم عامل Android را خلاصه می کند:

اطلاعات ثبت شده در مورد میزان داده های جمع آوری شده توسط هر سیستم عامل

همه شرکت هایی که سیستم عامل اندروید آنها آزمایش شده است ، اطلاعاتی را به اشتراک گذاشته اند که می تواند برای شناسایی یک تلفن هوشمند خاص مورد استفاده قرار گیرد. از این داده ها می توان به شماره IMEI منحصر به فرد تلفن اشاره کرد.

گوگل حجم زیادی از داده ها را از دستگاه های مختلف جمع آوری می کند. در تلفن سامسونگ مورد استفاده در این مطالعه ، شماره تبلیغات Google به سرورهای سامسونگ ارسال شد و چندین برنامه سیستم سامسونگ از Google Analytics برای جمع آوری داده ها استفاده کردند. سرانجام ، اطلاعات دستگاه در طول این فرآیند به سرورهای مایکروسافت ارسال شد. به همین ترتیب ، تلفن شیائومی مورد استفاده در این مطالعه شناسه گوگل خود را به سرورهای شیائومی ارسال کرد.

این گزارش همچنین اشاره می کند که چگونه برنامه های سیستم می توانند به اطلاعات خاصی در مورد نحوه استفاده از برنامه ها ، از جمله برنامه های مورد استفاده و مدت زمان اجرای آنها دسترسی داشته باشند. به عنوان مثال ، صفحه کلید پیش فرض مورد استفاده در گوشی هواوی Microsoft Swiftkey است. اطلاعاتی مانند مدت زمان باز بودن صفحه کلید در یک برنامه خاص یا تعداد دفعات استفاده از آن به سرورهای مایکروسافت ارسال می شود.

برخی از انواع سیستم عامل های اندروید نیز لیستی از برنامه های نصب شده بر روی تلفن را تهیه می کنند. اگرچه به اندازه ردیابی استفاده از هرگونه برنامه توهین آمیز م effectiveثر نیست ، اما این داده ها برای یافتن علایق کاربر که برای شرکت های تبلیغاتی بسیار مفید است مفید است. اگر چندین لیست ورزشی ، سهام یا برنامه های آشپزی در لیست وجود دارد ، تبلیغ کنندگان می دانند چه تبلیغاتی را برای تأثیرگذاری بیشتر کاربر نشان دهند.

مشکل امنیتی اندروید

اخیراً Google محدودیت های جمع آوری داده ها را اضافه کرده است ، اما این محدودیت ها فقط به برنامه های موجود در فروشگاه Play اعمال می شود ، به استثنای برنامه های پیش فرض سیستم. این گزارش اشاره می کند:

هنگامی که داده های جمع آوری شده با داده های شخصی وی مرتبط باشد ، هویت صاحب دستگاه مشخص یا حدس زده می شود. یکی از راه هایی که می تواند اتفاق بیفتد استفاده از اطلاعات مربوط به سابقه موقعیت مکانی دستگاه است. بسیاری از مطالعات نشان داده اند که داده های مکان ثبت شده در طول زمان می تواند برای شناسایی کاربران استفاده شود.

برخی از سیستم عامل های اندروید و برنامه های سیستم شخص ثالث توسعه یافته توسط Google و Microsoft تعاملات کاربران را ثبت می کنند. برخی از این ثبت ها برای توسعه دهندگان ضروری است تا به سرعت مشکلات برنامه های خود را شناسایی کنند. با این حال ، جمع آوری این داده ها می تواند یک نگرانی مهم امنیتی باشد.

نظر شما در مورد جمع آوری اطلاعات کاربران توسط شرکت های مختلف چیست؟

[ad_2]

Todd Holland

متفکر. معتاد رسانه های اجتماعی متعصب الکل استاد وب. مبشر قهوه معمولی.

Sidebar Backlink Tips: Boost Your Website’s Visibility and Authority
Sidebar Backlink Packages: Boost Your Website’s SEO and Traffic
Sidebar Backlink SEO: Unlocking the Power of Sidebars for Enhanced Website Ranking
مقدمه‌ای بر فالوور اینستاگرام ارتباطی قدرتمند با جامعه اینستاگرام شما
سایت شرط بندی بهینه سازی شده
تعمیرات پرینتر
Digital currencyبهترین مشاور کنکوربهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی تبریزخبرdigital currency tutorialبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency channelدانشگاهGuide to buying household appliances
تماس با ما