بولتون: تهدید آمریکا علیه ایران تو خالی است«جان بولتون»، مشاور امنیت ملی سابق آمریکا در دوران ریاست جمهوری «دونالد ترامپ» از سیاست دولت فعلی این کشور علیه ایران انتقاد کرده و تهدیدهای نظامی علیه تهران را «تو خالی» توصیف کرده است.

به گزارش فارس، بولتون در مصاحبه‌ای با مجله «نیوزویک» که روز سه‌شنبه (19 بهمن / 8 فوریه) منتشر شده است گفته است که تلاش جو بایدن برای ورود مجدد به توافق وجود دارد برجام برداشت‌ها در دنیا از قاطعیت آمریکا را تضعیف می‌کنند.

بولتون که یکی از براندازی نظام جمهوری اسلامی ایران است و چند سال پیش پیشبینی کرده انقلاب ایران 40 را نمی بیند دولت باید مدعی شود به دلیل شهوتی که برای موفقیت در نهایت بر سر ورود به برجام به توافق دست پیدا خواهد کرد.

او گفت: «دولت بایدن طی یک سال گذشته برای اینکه این توافق را احیا کند خودش را ذلیل کرده و برای پشت هازماد. این عصرار برای دوباره سرپا کردن این توافق، وسواس‌گونه بوده است و من فکر می‌کنم از این جهت می‌توانم زنتارهارنارار کنم.

( این سیاست به گفته‌های بسیاری از تحلیلگران و مقام‌های دولت فعلی آمریکا را شکست داده و در هدف اصلی‌اش برای مقابله با ایران به غیر از توافق برجام ناکام مانده است.

دولت فعلی آمریکا به ریاست «جو بایدن» مدعی است قصد دارد از طریق مذاکره و آمریکا را به برجام برگرداند اما عملا هنوز از اجرای سیاست عقب‌نشینی بر آمریکای نشینی نیست. دولت آمریکا بارها هم در حین مذاکره و گفته در صورت عدم توافق در گفت‌وگوها، «همه گزینه‌ها» هموامار است.

باید از تهدید نظامی آمریکا انتقاد کرد. او گفت: «فکر نمی‌کنم این موضوع [گزینه نظامی] واقعاً روی صفحه رادار آنها باشند. به نظرم، این [تهدید نظامی] یک تهدید توخالی دیگر است … گمان نمی‌کنم اثری بر ارزیابی ایرانی‌ها از وضعیت امور داشته باشید. فکر نمیکنم آنها ترسی از این خطر داشته باشند.»

یک وزارت خارجه آمریکا با نیوزویک در واکنش به اظهارات بولتون شکارات بولتون از شکمریکا سیاست فشارقاکثرپ یتراپرپ سیاست فشارحاکثکث او گفت: «هر چیزی که راهبرد فشاری و حامیان سطح پایین آنها به مردم آمریکا داده اند نه تنها محققککار فادنند نه تنها محققحققکار فادنند نه تنها محققهار.

ت: «به ما گفتیم که فشاری بر برنامه هسته‌ای ایران را می‌کند، اما در واقع ترمزهار نوارکشی. شنیدیم که فشاری باعث تسلیم ایران و نایبانش شد. در واقع، هر دوی آنها جسورتر شده‌اند. قبل از فشاری که در منطقه هدف است، نمی‌دیدید. بعد از سال ۲۰۱۸ شاهد این اتفاق هستیم. »

او گفت: “شنیدیم که توافق بهتری در کار خواهد بود، اما دولت قبل نه تنها به توافق بهتر نزدیک نشد اما ایالات متحده را از بقیه دنیا جدا کرد و توافق بهتر را عملا غیرممکن کرد.”


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم