تاکسی هوایی عمودی هیوندای سوپرنال – زومیت نام دارد


سوپرنال نامی است که هیوندای برای تاکسی هوایی عمودی خود انتخاب کرده است و کلمه لاتین به معنای کیفیت بهشتی یا بی نظیر است. این هواپیمای الکتریکی قرار است در سال 2028 (1407) به فضا پرتاب شود. به گفته هیوندای، سوپرنال فقط یک هواپیمای الکتریکی نیست. چشم انداز گروه هیوندای ساخت اکوسیستمی برای حمل و نقل است که از طریق برنامه هماهنگی و رزرو تاکسی قابل دسترسی باشد.

به گزارش اطلس خبر، این اکوسیستم می تواند شامل اسکوترهای برقی، تاکسی های هوایی عمودی یا خودروهای سواری باشد. هیوندای قصد دارد پس از تولید هر قطعه، قطعات جداگانه را با استفاده از نرم افزار هوشمند متصل کند.

اکوسیستم هواوی ممکن است مانعی برای توسعه خودروهای خودران باشد. زیرا در این اکوسیستم دیگر داشتن خودرو معنا ندارد و خودروها تنها وسیله خدمات هستند.

دفاتر سوپرنال در قلب ترافیک هوایی در ایالات متحده، در واشنگتن و در سرتاسر کالیفرنیا قرار دارند و این شرکت در حال حاضر بر کار حقوقی و سیاسی ترافیک هوایی در ایالات متحده متمرکز است. فرآیند صدور گواهینامه برای تاکسی های برقی جدید Supernal در سال 2024 (1403) آغاز می شود. شرکت های پیشرفته ای مانند Joby Aviation در حال برنامه ریزی برای راه اندازی این سرویس هستند.

اگرچه هواپیماهای برقی سوپرنال تا سال 2028 (1407) نمی توانند به مشتریان خود خدمات ارائه دهند، به نظر می رسد فناوری های کاملاً جدیدی که در محصولات سوپرنال گنجانده شده اند ارزش صبر کردن را داشته باشند.

مقاله مرتبط:

یکی از عواملی که تولید انبوه تاکسی های هوایی بهشتی را به تاخیر انداخته است، استقرار این سرویس مستقل از راننده است. سوپرنال قصد دارد تاکسی های هوایی خود را از روز اول به صورت خودکار و بدون نیاز به راننده راه اندازی کند.

عامل دیگر ممکن است زمان کارکرد سیستم های پیل سوختی هیدروژنی باشد. پیل سوختی هیدروژنی تبدیل کننده بسیار کارآمد انرژی شیمیایی به الکتریسیته است.

کره جنوبی و ژاپن به ایجاد اقتصادی مبتنی بر این مبدل بسیار خوش بین هستند و سوپرنال قصد دارد از متخصصان نیروگاه های هیدروژنی HTWO برای استفاده از این سیستم ها استفاده کند.

سوپرنال قصد دارد از شهرت هیوندای حداکثر استفاده را ببرد. این شرکت همچنین با Boston Dynamics همکاری می کند تا تمام جنبه های زنجیره تامین و عملیات خود را با هدف تولید پروازهای عمودی بی سابقه برای صنعت هوافضا ساده کند.

ویدیوی سوپرنال را در زیر تماشا کنید:


نظر شما در مورد تاکسی هوایی عمودی سوپرنال چیست؟ آیا واقعاً داشتن ماشین در آینده منطقی خواهد بود؟


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم