تغییراتی که در مغز ایجاد می‌کند


فرارو- در پژوهشی تازه مغزهای پیش و اسکن از کووید در افراد نشان می دهند که از دادن ماده خاکستری و آسیب بافتی بیشتر در نواحی مرتبط با بویایی در مبتلایان به کووید نسبت به بیماران مبتلا به کووید بیشتر بوده اند.

به گزارش فرارو به نقل از نیویورک تایمز، یک مدل دیجیتالی از مغز انسان بخش هایی از مغز را که بیشترین ماده خاکستری را در 401 شرکت عامل آلوده به کووید در این مطالعه از دست داده به رنگ قرمز و زرد نشان می دهد.

در این مطالعه که روز دوشنبه در مجله «نیچر» منتشر شد، افرادی که پیش از سفر به کووید و ماه‌ها بنتنراز و ماه‌ها بنتنراز و ماه‌ها بنتنراز بودند، منتشر شد. متخصصان و اعصاب که در انجام این پژوهش شرکتی نمی‌گویند که این ارزیابی ارزش دارد و به فرد می‌رسد، اما هشدار می‌دهد که پیامدهای این تغییرات نامشخص هستند و لزوماً نشان نمی‌دهند که افراد مبتلا به کووید ممکن است آسیب ببینند و دائمی باشند یا این. تغییرات لزوما تأثیری بر کارکرد تفکر، حافظه یا سایر موارد خواهند گذاشت.

– به گفته‌های پژوهشگران، برخی از این نواحی در سایر عملکردهای مغز نیز نقش دارند.

«سرنا اسپودیچ» رئیس بخش آسیب های عصبی و عصب شناسی جهانی در دانشکده پزشکی ییل که در انجام این پژوهش نقشی را بدون میگوید انجام داد: «از من این پژوهش شواهد کاملاً قانع کننده ها را ارائه می دهد مبنی بر آن که چیزی در افراد مبتلا به مغز به کووید تغییر می کند. می‌کند.»

با این وجود، او هشدار داد: «به برای نتیجه گیری در این مورد که این امر پیامدهای بالینی بلند مدتی برای بیمارانی که در پیش است و نتیجه قطعی در این باره کار خواهد بود. ما نمی‌خواهیم مردم را بترسانیم و آنها را وادار کنیم که فکر کنند، این مدرکی است که نشان می‌دهد همه افراد مبتلا به کووید دچار آسیب مغزی می‌شوند و نمی‌توانند درست کار کنند».

– شرکت کنندگان هر یک تحت دو اسکن مغزی به فاصله سه سال به علاوه برخی آزمایشار شناختی اولیه قرنر گ.

در بین دو اسکن ، آزمایش 401 شرکت کننده برای یک نتیجه درمانی مثبت شد که همگی بین مارس 2020 تا آوریل اینتیجه مارس 2020 تا آوریل ایننده شد. 384 شرکت کننده دیگر یک گروه کنترل را تشکیل دادند، زیرا آنها به ویروس های ویروسی مبتلا نشده بودند و ویژگی های مشابهی با بیماران در زمینه هایی مانند سن، جنس، پزشکی و وضعیت اجتماعی – اقتصادی داشتند.

با افزایش طبیعی افراد هر سال بخش کوچکی از ماده خاکستری خود را از دست می‌دهند. به عنوان مثال، پژوهشگران می‌گویند که در مناطق مهربوط به حافظه از دست دادن معمول سالانه بین 0.2 سدا 0.3.

با این وجود، بیماران خود را به کووید مبتلا می کنند در این مطالعه که به طور متوسط ​​چهار ماه و نیم پس از آن تحت تأثیر اسکن مغزی دوم قرار می گیرند از مواد غیرمضر ماده خاکستری از دست داده و از دست دادن مواد غذایی خاکستری در میزان بین، قرار می گیرند. ۰.۲ تا ۲ درصد را در مناطق مختلف مغز در طول سه سال تجربه کردند. بین اسکن‌ها آنها هم چنین حجمی از مغز را بیشتر از دست داده و آسیب بافتی را در مناطقی خاص نشان می‌دهند.

یکی از پژوهشگران این مطالعه که استاد بخش علوم اعصاب بالینی در دانشگاه آکسفورد است میگوید که تعداد بیماران مبتلا به بیماران در این مطالعه 15 نفر بود و تعداد کمی برای ارائه نتیجه نتیجه می شود، اما نتایج نشان می دهد که مغز آنها از پس رفتن به آنها می رسد. کووید دچار آتروفی (از بین رفتن سلول‌های مغزی به نام نورون ها) شد و وضعیت بدتر از بیماران کموالا بود.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم