تکراری اما مهم ; کجکجاداره اداره آموزش و ارتقای سلامت وزارت بهداشت با اشاره به نحوه استفاده از ماسکهای پزشکی در پاندمی، درباره نحوه استفاده از ماسک در فضای باز و سر بسته توضیح داد.

به گزارش ایسنا، دکتر فرشید رضایی درباره نحوه استفاده از ماسک در فضاهای باز و سر بسته، گفت: در خصوص وضعیت استفاده از ماسک از نظر مکان ها، تعداد افراد و فاصله های اجتماعی باید توجه کرد که حضور بدون ماسک در فضایی مانند پارک ها و … بدون اینکه فرد غیر از اعضای خانواده در کنار فرد باشند، موردی ندارد. همچنین اگر در فضای باز هستید و افراد دیگر فاصله ۲ متری را رعایت کنید، از یک ماسک یکای استفاده کنید. این در حالی است که از دو عدد ماسک در فضای باز با جمعیت زیاد استفاده می شود.

وی افزود: حضور در فضای بسته با تهویه مناسب به شرط اینکه در 2 ساعت گذشته فرد غیر از خانواده آنجا نبوده باشد با یک ماسک کفایت می کند، اما در فضای بسته ای که بدون تهویه مناسب بوده و طی 2 ساعت گذشته فرد غیر از خانواده در آنجا بوده است. حضور داشته باشید، استفاده از دو ماسک نیاز است. همچنین در فضای بسته‌ای که با افراد غیر خانوار در آنجا هستند و تهویه هم نامناسب است، استتاسبهاست، استتاس است،

رضایی با بیان اینکه در فضای بسته با حضور اعضای خانواده و با تهویه مناسب، استفاده از یک ماسک کفایت می کند، گفت: همچنین اگر با فردی که بیمار در فضای بسته است، وجود تهویه مناسب است و از دو ماسک هم باید باشد. استفاده کنید. در عین حال اگر در بیمارستان هستید، از ماسک N 95 هم می‌توانم استفاده کنم.

مراحل استفاده از ماسک

اداره اداره آموزش و ارتقای سلامت وزارت بهداشت درباره نحوه استفاده از ماسک نیز گفت: برای استفاده بنابراین از لمس ماسک تمیز می شود، دستان خود را با آب و صابون به مدت 20 سال بشویید. از یک دستمال کاغذی برای خشک کردن دست‌های خود استفاده کنید. سپس ، با همان دستمال ، شیر آب را ببندید و آن را درون سطل زباله بیندازید. در صورت عدم دسترسی به آب و صابون از یک محلول ضدعفونی کننده برمبنای الکل ۷۰ درصد استفاده کنید.

وی افزود: بعد از این مرحله باید ماسک را بررسی کنید. یک ماسک جدید را از جعبه بیرون می‌آورد، آن را بررسی کنید و مطمئن شوید که هیچ‌گونه مانع، سوراخ و پارگی در ماسک وجود ندارد. اگر ماسک دارای سوراخ، سوراخ و شکاف است، آن را دور انداخته و ماسک جدید (استفاده نشده) دیگری را کنخیا. بعد از بررسی سالم بودن ماسک لازم است قسمت بالای ماسک را به درستی تنظیم کنید. برای اینکه ماسک تا حد ممکن به پوست شما نزدیک شود، قسمت بالای آن دارای یک لبه میده یک لبهرن میرنن کمارین است. قبل از استفاده از ماسک روی صورت خود، مطمئن شوید که این قسمت به سمت بالا قرار دارد.

رضایی ادامه داد: چهارمین مرحله استفاده از ماسک، حصول اطمینان از این است که ماسک بهرف مناسب ماسک بایمن است. قسمت داخلی بیشتر ماسکهای پزشکی به رنگ سفید است . قسمت بیرونی رنگی است. قبل از استفاده از ماسک روی صورت خود، مطمئن شوید که قسمت سفید ماسک را در سمت شما قرار دهید. سپس دو بند ماسک را پشت گوش خود قرار دهید.

بنابر اعلام وزارت بهداشت، وی تاکید کرد: تنظیم قطعی بینی بسیار مهم و ضروری است. اکنون که ماسک پزشکی روی صورت شما قرار گرفته است، از انگشت اشاره و انگشت شست خود انیدریارهماری نکته بسیار مهم دیگر در استفاده از ماسک‌ها، درآوردن ماسک است. در این مرحله باید ابتدا دست‌های خود را تمیز کنید، ماسک را با گرفتن بند کناری به دقت از صورجن بوکد ی. باید توجه کرد که قسمت جلوی ماسک آلوده است، بنابراین آن را لمس نکنید.

Marisol Snow

خیلی پایین میاد کارآفرین حرفه ای. پیشگام بیکن. ادم شبکه های اجتماعی متعصب موسیقی هاردکور. پزشک اینترنت.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین مشاور کنکورخبربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانdigital currency tutorialGuide to buying household appliancesبهترین سالن زیبایی اصفهاندانشگاهdigital currency channel