جایگزینی در کما؛ بورس چه زمانی افزایش می یابد؟


ارو- در حالی که بسیاری از سهامداران انتظار داشتند بازار سهام با افزایش قیمت دلار رشد کند، اما به دلیل مشکلات مختلف پیرامون بورس نتوانست به این مهم دست یابد، در حال حاضر ابهامات بزرگی در بورس وجود دارد. یک دوره پایدار را طی کنید

چرا بورس دیگر رشد نمی کند؟
حمید میر معینی، کارشناس بازار سهام در گفتگو با فرارو وی با اشاره به اینکه بازار سرمایه این روزها حال و روز خوشی ندارد، گفت: با توجه به عوامل اساسی و اقتصادی از جمله ادامه تحریم ها، ابهام در وضعیت برجام و احیای آن، نحوه تامین کسری بودجه کشور و فروش بازار. اوراق.” سرمایه برای تامین مالی مخارج دولت، فروش بالای اوراق قرضه و افزایش نرخ بهره بین بانکی به بیش از 20 درصد، بازار سهام همچنان رو به کاهش است. از سوی دیگر، علاوه بر این روند نزولی، حجم معاملات بورس به کمترین میزان در ۶ ماه گذشته رسید.

وی با بیان اینکه با وجود ارزش بیشتر نمادهای بورسی، همچنان بسیاری از سهامداران ترجیح می دهند معاملات را تماشا کنند، گفت: بورس در وضعیت بسیار آسیب پذیری قرار دارد در حالی که در این شرایط از حمایت مسئولان دولتی برخوردار نیستیم. مشاهده نمی کنیم که فقط در مورد ساماندهی بورس وعده و وعید داده اند و اقدام عملی نکرده اند.

میر معینی افزود: اعلام کنارگذاشتن قیمت های دستوری در صنعت خودرو و حذف آن تاثیرات بسیار منفی بر بازار داشت، از سوی دیگر نزدیک به یک ماه است که نمادهای خودرویی به دلیل این ابهام در قیمت خودرو بسته شده است. در نهایت قیمت های اجباری در صنایع مختلف از جمله خودرو از بین می رود و یا این وضعیت ادامه می یابد.

این کارشناس بورس افزود: همچنین در صورت وقفه در عرضه گاز صنعتی در زمان تولید آنها، این مورد دیگری است که ریسک معاملات بورس را افزایش می دهد، چرا که بسیاری از سهامداران ثبات را هم در تولید بورس و هم در فرابورس فرض می کنند. شرکت ها، خرید». اما وقتی گاز قطع می شود، همین که کشور دچار کمبود گاز شود، دیواری کوتاهتر از تولید و بورس نمی یابد، زیرا صنعت اولین جایی است که تصمیم قطعی گاز یا برق در آن دامنه وسیعی دارد. پیامدهای تجارت و وضعیت عمومی بورس اوراق بهادار.

وی با تاکید بر اینکه نقدینگی هوشمند اکنون تماشاگر بازار است، ادامه داد: تا زمانی که بازار جذاب و به اصطلاح بازار شود. برای انحلال مجدد بازار سهام باید روندی در بازار وجود داشته باشد.

وی گفت: واقعیت این است که قیمت ها در بورس بسیار ارزشمند است چرا که بسیاری از نمادهای بورسی و فرابورس در یک سال گذشته از سقف قیمتی خود فاصله گرفته اند اما تا زمانی که ریسک بازار و نقدینگی در بازار وجود داشته باشد.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم