جستجو برای ساخت کپی دیجیتال از مغز انسان – زومیت

[ad_1]

جفت های دیجیتال (بازنمایی دیجیتال از پدیده های دنیای واقعی) در حال حاضر یکی از پایه های اصلی در عرصه هایی مانند ساخت و ساز، صنعت و هوافضا هستند: نمونه های مشابه دیجیتالی شهرها، بنادر و نیروگاه های دنیا هماکنون وجود دارند. اصطلاح جفت دیجیتالی یا digital twin اولین بار در سال ۲۰۱۰ توسط در اینجا چیست محقق ناسا در گزارشی پیرامون نقشه راه فناوری این آژانس فضایی به کار رفت. تحلیلگران صنعتی تخمین می‌زنند که ارزش کلی بازار جفت‌های دیجیتال تا سال ۲۰۲۶ به ۵۰ میلیارد دلار می‌رسد.

در سال ۲۰۱۰ و ایده‌های ویکرز، طول نکشید که جفت‌های دیجیتال وارد دنیای زیست‌شناسی شدند. در سال ۲۰۱۶، بیل رو، زمان GE Digital ، چنین پیش بینی کرد:

ما در بدو تولدمان، جفت (همزاد) یک دیجیتال را می دید و این همزاد، داده های موجود را ازطریق حسگرهایی که در بدنمان در حال کار هستند برگرفته و پیش بینی هایی درمورد بیماری ها، سرطان و سایر موارد برای ما انجام خواهند داد.

یک جفت‌ دیجیتالی می‌تواند درمان‌های مناسبی را پیش‌تر روی بدن بیمار بگذارد و چگونه بیماری را در او را ن بن کند. پاسخ دهید ج می‌دانیم که آزمایش‌های درمان‌های مختلف روی روندهای بیماری است که همیشه می‌تواند از خطرات مختلف باشد.

اجرای این پروژه ها به طور عمده در مراحل اولیه خود بوده است. یک برنامه تحقیقاتی به نام پژواک که شامل اطلاعاتی از اروپا، بریتانیا و ایالات متحده آمریکا است، در حال حاضر کار روی پروژه ساخت قلب دیجیتال هساخت قلب دیجیتال هساخت قلب دیجیتال هساخت قلب دیجیتال است. زیمنس هلثینرز (Siemens Healthineers) ، یک شرکت آلمانی فعال در زمینه‌ها تجهیزات پزشکی نیز قصد انجام همین کار را دارد. داسو سیستم، یک شرکت نرم افزاری فرانسوی (شرکت سازنده نرم افزار مهندسی معروف کتیا) در پی گرفتن تصمیم از سازمان غذا و داروی ایالات متحده آمریکا FDA برای چیزی است که از آن بهعنوان “قلب زنده” یاد می کند.

مقاله مرتبط:

شرکت تریشی گولم در حال ایجاد جفت‌های دیجیتالی از افراد آسیب پذیر است که تنها زندگی می‌کنند. ایده پشتیبان این است که جفت های دیجیتالی به طور مداوم سلامت افراد را کنترل خواهند کرد و در صورت بیماری و نیاز به کمک به مراقبان و پرستاران، هشدار داد.

اکنون پژوهشگران به‌دنبال عالی‌ترین هدفی هستند که احتمالاً در این مسیر وجود داشته باشد: ایجاد داشته باشد: ایجاد د جفلاسیجیاله. نوروتوئین (نوروتوین)، پروژه های با کمک مالی از سوی اتحادیه اروپا است و دستاندرکاران آن میخواهند مدلی کامپیواهند مدرنر کامپیواهند مدلی کامپیواهند مدلی کامپیوان مدلی کامپیوان از یکبلحی.

مدیران پروژه نوروتوئین امیدوار هستند که مدل دیجیتالی مد نظرشان از مغز انسان است، از جمله صرع و بیماری آلزایمر استفاده می شود. آن‌ها در حال حاضر برنامه‌ریزی یک کارآزمایی بالینی هستند که سال آینده آغاز خواهند شد. در طی این کارآزمایی بالینی، جفت های دیجیتالی از حدود 60 بیمار مبتلا به آلزایمر ایجاد می شود و هر بیمار تحت درمان حرکت مغزی را دریافت می کند که به طور خاص برای مغز بهینه شده است. در دومین کارآزمایی بالینی نیز که در سال ۲۰۲۳ برنامه ریزی شده است، قصد پژوهشگران همین است. اما این بار هدف آن‌ها بیماران به صرع کانونی مقاوم به درمان خواهد بود. هر دوی این کارآزمایی‌ها به‌عنوان اثبات‌های مفهومی برای تعیین معین بودن یا نبودن واقعیت‌های اخیر و امکان‌مارانیجنروارنیجاروانیجاروانیجاروانیجاروان است این تیم قصد دارد در صورت موفقیت، فناوری را برای مطالعه سایر بخشهای مغز انسان، از جمله بخشهای درگیر و مرتبط با بیماری MS فرایدهای سکتهی مغزی، افسردگی و مخرب داروهای روانگردان، گسترش دهنده.

مقاله مرتبط:

برای حدود یک‌سوم بیماران مبتلا به داروها، داروهای موجود در بازار کمک نمی‌کنند. نشان داده شده است که حرکت‌های الکتریکی غیرتهاجمی است که در آن جریان‌های الکتریکی بدون درد به مغز منتقل می‌شود. اما این فناوری در حال حاضر کاملاً جدید است و نیاز به اصلاح و بررسی بیشتر دارد. اینجا دقیقاً همان شهرسازی است که یک مغز مجازی یا دیجیتال می‌تواند به بشر بیاید کمک کند.

جولیو روفینی، هماهنگ کننده پروژه نوروتوئین و مدیر علمی ارشد و یکی از بنیانگذاران استارتاپ فناوری سلامت اسپانیایی نور الکتریکس که توسعه می‌یابد، درمان‌های غیرتهاجمی برای اختلالات عصبی از جمله صرع هستند، قاراردارد که آواتاوارارارد. تیم نوروتوئین بهمنظور ساختن جفت دیجیتال برای یک بیمار بیمار به صرع، از داده های به دست آمده از حدود نیم ساعت MRI و 10 دقیقه EEG (الکترونسفالوگرافی) استفاده کرده و در ادامه آنها برای ایجاد یک مدل کامپیوتری ثبت کننده فعالیت های مغز و همچنین شبیه سازی واقعی بافت های اصلی استفاده می شود. مغز از جمله پوست، جمجمه، مایع سر مغزی نخاعی و ماده خاکستری و سفید بهره می‌.

رافینی می‌گوید این جفت شامل شبکه‌های از مدلهای توده عصبی تعبیه شده خواهد بود. به‌گفته‌ای وی، اینها اساساً مدل‌های محاسباتی رفتار بسیار زیادی از نورون‌هایی هستند که نورون‌هایی هستند که با استفانیا با اسزتچیزیانیا هستند. کانکتوم بیمار یاد می‌کند، به هم متصل شده‌اند. کانکتوم در واقع نقشه‌ای از ارتباطات عصبی در مغز است. در مورد صرع، ممکن است برخی از نواحی اتصال، بیش از حد برانگیخته شوند. یا برای مثال درمورد سکته‌ مغزی، کانکتوم‌ها ممکن است بعد از سکته دستخوش تغییر کنند. به‌باور روفینی پس از ساخته شدن یک جفت یا کپی مناسب از مغز انسان، تیم پژوهشی می‌تواند از آن استفاده کند تا بتواند زن نرا کند.

زیرا می‌توانیم شبیه‌سازی‌های بی‌پایانی را روی کامپیوتر اجرا کنیم تا درنهایت به آنچه نیاز داریم دکن کنیم. از این نظر، سیستم ما شبیه یک مدل محاسباتی پیش بینی آب‌وهوا است.

بهعنوان نمونه، در مسیر درمان درمان برای یک بیمار صرعی، فرد هر روز به مدت 20 دقیقه از یک کلاه مخصوص استفاده می کند و این کلاه پوششی ویژه، حرکت الکتریکی بین جمجمه ها را به مغز میرساند. روفینی و تیمش می توانند با استفاده از جفت دیجیهال، عوامل الکترودهای تحریک کننده و همچنین جریان وبانرنرنرنرنر.

مغز

چالش های اخلاقی در ساخت کپی مغز انسان

ایجاد جفت‌ دیجیتالی برای هر ارگانی مجموعه سوالات اخلاقی را پیش روی بشر می‌گذارد. به‌عنوان مثال، آیا بیمار حق دانستن همه‌ی جزییات یا پیش‌بینی‌ها را دارد یا خیر؟ اگر برای مثال، جفت‌های دیجیتالی ارگان‌های بدن او پیش‌بینی می‌کنند که فرد در دو هفته آینده دچار دمیلی چهاب دهالشچ شود. یا اینکه بعد از مرگ بیمار چه اتفاقی برای جفت دیجیتالی می‌افتد؟ آیا جفت دیجیتالی ایجاد شده، حقوق قانونی یا اخلاقی خود را خواهید داشت؟

ماتیاس براونمتخصص اخلاق در دانشگاه ارلانگن-نورنبرگ آلمان، که درمورد اخلاقیات مربوط به استفاده از جفت های دیجیتال در حوزه مراقبت های بهداشتی نوشته شده است، معتقد است:

… از یک طرف، جفت دیجیتالی از بدن انسان، مسیرهای هیجان انگیز و انقلابی را برای توسعه درمان های توسعه درمان های تمرا یبان یبان. اما، از سوی دیگر، چالش هایی را برای ما ایجاد می کنند. – شرکت سازنده آن؟

… یا حق دارید که من میخواهم از کاردهای اطلاعاتی خاص یا پیش بینی هایی خاص به مسائل مربوط به بیمه درمانی به مسائل مربوط به زمینه های دیگر خودداری کنم؟ برای این که در استقلال یا حریم خصوصی فرد رخ ندهد، مهم است که آن فرد، استفاده از [جفت‌های دیجیتالی خود] بذار ببینمت

از دست دادن این کنترل به چیزی می‌شود که براون از آن با تعبیر بردگی دیجیتال یاد می کند.

به گفته‌ای آنا مایکز، مدیر عامل شرکت نور الکتریکس، این شرکت در حال حاضر دست‌وپنجه نرم‌افزار را انجام می‌دهد مادر:

وقتی این نوع شخصی سازی ها انجام می دهند، باید سوالات سختی را انجام دهند، درست می شوند؟ هی قرار است صاحب آن داده‌ها باشد؟ با آن داده ها چه کار کرد؟

این پروژه از پژوهشی برای تشریح مولفه های اخلاقی و فلسفی این فرآیند بهره برداری میبرد. از جمله مانوئل گوئررو، متخصص اخلاق اعصاب در دانشگاه اوپسالا سوئد. برای نوروتوئینی که پروژه ای خارج از اروپا محهوب می شود، جمع آوری شده توسط حفاظت زهیاواداوات. به‌گفته‌ی گوئررو اعمال این مقررات است که باید از داده‌ها مستلزم رضایت مالک آن مستلزم رضایت مالک آن مستلزم رضایت مالک آن باشد.

مقاله مرتبط:

گوئررو و تیمش همچنین در حال بررسی این موضوع هستند که اصطلاحاتی دارند جفت دیجیتال که برای اولین بار برای ساخت‌تولید صنعتی ابداع شد، هنوز مناسب‌ترین واژه مناسب‌ترین واژه براو کپی کرس‌ن چیزی ناس پیچین یکناس پیچین است. آیا ممکن است از سوء تفاهم یا افزایش انتظارات در جامعه استفاده کند؟

[مغز] بسیار پیچیده تر از انواع دیگر جفت‌ها است که از سیستم تولید می‌آیند، یعنی مفهوم جفت برای مغز انواع یگت‌ردار.

چیره شدن بر چالش‌های مغز هم از سویی بسیار پیچیده‌تر از مدل‌سازی قلب یا کلیه است. نیازی به گفتن نیست که چالش‌های بالقوه‌ی مغز از نظر اخلاقی هم پیچیده‌تر است. روفینی اظهار می‌کند:

ما در حال ایجاد مدل‌های محاسباتی نسبتاً پیچیده‌ای از مغز هستیم. فکر می کنم در مرحله‌ای از کار، این ابهام پیش خواهد آمد که نمونه ساخته شده است، فقط یک جفت دیجیتال حاساجی است.

به‌باور براون وقت آن رسیده است که به این سؤالات فکر کنیم.

از نظر من این چالش‌ها واقعاً مهم هستند که اکنون باید با آن‌ها روبه‌رو شوند.

او درمورد خطر موکول کردن پاسخ پرسش‌های موجود درباره پیامدهای اخلاقی به هشدار می‌دهد و می‌افزاید:

ما به‌خوبی می‌دانیم که وقتی افراد می‌گویند «فعلا فناوری را توسعه می‌دهند و در ادامه می‌بینند چه هری‌ش می‌کنند».

بااینحال تیم نوروتوئین بر این باورند که اگر پروژه بهدرستی انجام شود، جفت دیجیتالی می تواند به طور چشمگیری هم به نتایج درمان بیمار و هم به افزایش دانش بشر در مورد مشکلات مغزی کمک کند. مادر:

در تلاش واقعاً به افرادی که از بیماری‌های مغزی رنج می‌برند از دیدگاه کاملاً متفاوت کمک می‌کنند. دیدی از درمان‌ها قرار گرفته؛ جایی که انسان واقعاً از قدرت فیزیک و ریاضی برای رمزگشایی مغز استفاده می‌کند.

[ad_2]

Gabriel Osborne

شیطان متعصب توییتر. حشره پرشور اینترنت. مبشر وب. ماون آبجو. پیشگام موسیقی.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین مشاور کنکورخبربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانdigital currency tutorialGuide to buying household appliancesبهترین سالن زیبایی اصفهاندانشگاهdigital currency channel