حاشیه جدید حسن یزدانی; 10 یا 300 میلیون واقعیت چیست؟حسن یزدانی چهره شاخص کشتی آزاد ایران و جهان با وجود حضور مستمر در لیگ برتر باشگاه های کشور در سال های گذشته، امسال یکی از بزرگ ترین غیبت های این رقابت ها بود. البته با توجه به المپیک فشرده و جام جهانی که به دست آورده بود، می توان تصور کرد که نابغه رودخانه با اکراه در لیگ 1400 می جنگد.

به گزارش شرق، یزدانی با اینکه بعد از این دو اتفاق مهم اندکی مصدوم شد، اما آنقدر درگیر مراسم اهدای جوایز در شهرهای مختلف شد که فرصت تمرین نداشت. این در حالی بود که مرحله مقدماتی لیگ به پایان رسیده بود تا اینکه گفته شد قهرمان المپیک 2016 ریودوژانیرو برای مرحله پایانی لیگ به تشک خواهد رفت. بر اساس قوانین سازمان لیگ کشتی، تیم های راه یافته به مرحله نیمه نهایی می توانند برای کشتی گیران جدید اقدام کنند.

اینجا بود که باشگاه فولاد آمل اعلام کرد یزدانی را به خدمت گرفته و با وی در این مرحله مبارزه کرد و خبری از حضور نایب قهرمان المپیک در توکیو نشد. در حالی که علاقه مندان به کشتی جلوی تلویزیون نشسته بودند تا بار دیگر کشتی گیران دوست داشتنی و جذاب این کشتی گیر دوست داشتنی را ببینند، او در آخرین لحظات تصمیم گرفت در مراسم وزن کشی شرکت نکند.

پژمان درستکار سرمربی تیم ملی کشتی آزاد با حضور در سالن مسابقات، علت این حادثه را خستگی و مصدومیت یزدانی عنوان کرد: می‌کرد; – به همین دلیل بهتر بود در آخرین مرحله لیگ شرکت نکند. اینکه قرارداد ستاره کشتی آزاد ایران با نایب قهرمان لیگ فقط یک نمایش بود و هیچ پولی از آنها نگرفت.

بابک بهمنی در این رابطه می گوید: «از حسن یزدانی به خاطر جوانمردی تشکر می کنم، او کوچکترین پولی دریافت نکرد و گفت اگر جراحتم خوب شود، مبارزه می کنم. او گفت من با سفید قرارداد می گیرم اما در کنار تیم بود، تمرین کرد و نکات فنی لازم را به کشتی گیران داد. روحیه بچه های یزدانی را مدیونیم». بهمنی مدعی عدم حضور حسن یزدانی در لیگ است در حالی که قرارداد نمایشی ستاره کشتی ایران با این تیم غیرقابل قبول است. چرا که تاکنون شایعات و روتینی که در سازمان لیگ کشتی پیش آمده بود این بود که علاوه بر قراردادهای کاغذی، قراردادهای دیگری نیز پشت صحنه بسته می شد. مثل خیلی از قراردادهای حرفه ای در ورزش ایران!

نکته دیگر این است که وقتی ورزشکاری با دو مدال المپیک و پنج مدال جهانی به بالاترین سطح ورزش حرفه ای دنیا می رسد، بعید است که بدون در نظر گرفتن هیچ امتیازی و صرفا برای تشویق، از بحث مالی بازی لیگ صرف نظر کند. سایر کشتی گیران تیم نکته سوال برانگیز دیگری که باورش را سخت می کند این است که کامران قاسم پور کشتی گیر که از نظر عملکرد بسیار پایین تر از حسن یزدانی است بابت عدم حضور در لیگ 400 میلیون تومان از تیم صنایع مازندران دریافت می کند اما کشتی گیر معروف مازنی نه. برخی رسانه ها روز گذشته اعلام کردند که قرارداد سازمان لیگ قهرمان جهان در کشتی آزاد با مبلغ ناچیز 10 میلیونی محقق شد.

اما اکنون بر اساس اطلاعات موثقی که به «شرق» رسیده است، مشخص شده است که حسن یزدانی در ازای دریافت 300 میلیون تومان از فولاد آمل در مرحله نیمه نهایی و فینال لیگ با این تیم حضور دارد. کشتی گیر برای تشویق آنها.با شرکت در نیمه نهایی لیگ، باید با آرتور نایفونوف روسی که مدال برنز المپیک توکیو و مدال برنز جهان (2021) را کسب کرد، مبارزه می کرد. ).

او در ماه های اخیر دو بار نایفونوف را در نیمه نهایی المپیک و مسابقات جهانی شکست داده و پیش از این نیز یک کشتی گیر را شکست داده است. جانشین یزدانی در وزن 86 کیلوگرم دیدار فینال هادی وفایی پور بود که در یک مبارزه یک طرفه با نتیجه سنگین 11 بر صفر مقابل احمد بذری شکست خورد و با این پیروزی قهرمان صنایع مازندران در لیگ شد.

بدون شک حضور یزدانی در دیدار فینال می تواند کمک زیادی به این تیم در دیدار مقابل صنایع مازندران در افزایش شانس قهرمانی تیم آمله کند. حسن یزدانی به احتمال زیاد باید خود را برای نبرد دیگری آماده کند. با توجه به دعوت فدراسیون کشتی آمریکا از تیم ملی سبک آزاد ایران، قرار است تیم های ملی دو کشور در دیداری دوستانه در تگزاس برگزار کنند.

آمریکایی ها تاریخ برگزاری این مسابقه را بهمن ماه اعلام کردند. کادر فنی تیم ملی کشتی آزاد هنوز چیزی درباره ترکیب تیم اعزامی به تگزاس اعلام نکرده است اما شنیده ها حاکی از آن است که ایران با تیم اصلی خود که در دنیای نروژ به میدان رفته است روی تشک بازی می کند. جام. در این صورت دوستداران کشتی باید منتظر دیدار جذاب دیوید تیلور و حسن یزدانی دو چهره شاخص وزن 86 کیلوگرم جهان باشند.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم