حذف مالیات بر ارزش افزوده طلا؛ آیا طلا و سکه ارزان می شوند؟

[ad_1]

ارو- اتاق اصناف در اطلاعیه ای به اتحادیه های طلا، جواهر و پلاتین در خصوص قانون جدید مالیات بر ارزش افزوده اعلام کرد که در رابطه با اجرایی شدن قانون دائمی مالیات بر ارزش افزوده از 13 دی ماه، 9 درصد مالیات بر ارزش افزوده طلا، جمع آوری جواهرات و پلاتین. از مشتریان

به گزارش فرارو، بر اساس این اطلاعیه اتاق اصناف سازمان امور مالیاتی در اطلاعیه ای اعلام کرد که پیش بینی می شود مشمول قانون مالیات بر ارزش افزوده شود. “

بنابراین اکنون که همه در حال خرید طلا، جواهرات یا پلاتین هستند، 9 درصد مالیات بر ارزش افزوده ای که پرداخت می کنند، وزن این اقلام را پوشش می دهد. این بدان معناست که هرچه طلایی که او سنگین‌تر می‌خرد، مالیات آن نیز افزایش می‌یابد، اما با اجرایی شدن قانون جدید که از 13 دی ماه جاری اعمال می‌شود، دیگر مالیات بر وزن این کالاها دریافت نمی‌شود و خریدار فقط 9% مالیات بر دستمزد پرداخت می کند و به فروشنده سود می دهد که هزینه خرید این اقلام را کاهش می دهد.

حذف مالیات بر ارزش افزوده طلا؛  آیا طلا و سکه ارزان می شوند؟تاثیر مستثنی شدن مالیات بر ارزش افزوده بر بازار
محمد کشتی، آرای نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران در گفتگو با فرارو وی با اشاره به اینکه حذف مالیات بر ارزش افزوده به نفع مردم است، گفت: در حالی که قبلا 9 درصد مالیات بر ارزش افزوده روی کل مبلغ قبض می شد و مردم باید این مبلغ را پرداخت می کردند، اما اکنون این مالیات ها فقط شامل درآمد و سود می شود، بنابراین با در نظر گرفتن این موضوع، میزان مالیات پرداختی مردم برای خرید و فروش طلا کاهش خواهد یافت.

وی با اشاره به اینکه این امر به بهبود تقاضای بازار کمک می کند، گفت: این اصلاحیه قانون مالیات بر ارزش افزوده طلا، هزینه خرید طلا را برای مردم کاهش می دهد و این مصوبه باعث افزایش تقاضای بازار می شود. را باید موفق دانست.

کشتی آرای در پاسخ به سوالی مبنی بر تبعات وضع این قانون بر بازار طلا، علاوه بر کاهش کلی هزینه خرید طلا و رونق بازار، توضیح داد: در این شرایط قبل از اصلاح قانون، مالیات بر ارزش افزوده یک بار خریداری می شد. در مجموع طلا، اما الان فقط از دستمزد و سود جمع می شود، حالا در چنین شرایطی از جذابیت خرید آب و طلای دست دوم نیز کاسته می شود.

نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران افزود: در گذشته به ویژه زمانی که قیمت طلا افزایش یافته بود، خرید طلای مذاب با استقبال مردم مواجه شد زیرا برای خرید آن مالیات و کارمزدی وجود نداشت زیرا حاشیه آن بیشتر از خرید طلا.” سکه بود اما اکنون که مالیات بر ارزش افزوده از قیمت کل حذف شده، مسلم است که خرید طلای مذاب، طلای دست دوم و حتی سکه کاهش می یابد و خرید طلا و مصنوعات افزایش می یابد.

یک فعال بازار طلا با اشاره به اینکه صنعت طلا در کشوری که بر اساس این قانون اداره می شود می تواند با رونق مناسبی مواجه شود، ادامه داد: با توجه به اینکه در چند سال گذشته بسیاری از کارخانجات طلا و جواهر کشور به دلیل افزایش قیمت طلا دچار رکود شده اند. قدرت خرید مردم و رکود تورمی در کشور با تعطیلی و ورشکستگی مواجه بود، اما اکنون که هزینه خرید طلا به طور کلی کاهش یافته است، مسلم است که تقاضای طلا افزایش یافته و کارخانه‌های طلا ممکن است به چرخه بهبود تولید بازگردند.

کشتی آرای گفت: در حال حاضر دو عامل اصلی بر قیمت طلا تاثیرگذار است، اول اینکه قیمت طلا و سکه تحت تاثیر نرخ ارز داخلی است و دوم اینکه قیمت جهانی طلا تحت تاثیر دیگری است. با توجه به نوسانات بازار داخلی و خارجی، حتی برای لحظه ای نمی توان بازار را پیش بینی کرد، بنابراین با توجه به وضعیت نرخ ارز و قیمت جهانی طلا، قیمت طلا و سکه برای بازار داخلی مشخص می شود.

[ad_2]

Noe Gilbert

علاقه مندان به شبکه های اجتماعی. طرفدار الکل علاقه مند به فرهنگ پاپ مادام العمر. یک آدم فداکار قهوه

بهترین سایت انفجار با ضریب بالا: معرفی، اهمیت و کاربردها
Sidebar Backlink Tips: Boost Your Website’s Visibility and Authority
Sidebar Backlink Packages: Boost Your Website’s SEO and Traffic
Sidebar Backlink SEO: Unlocking the Power of Sidebars for Enhanced Website Ranking
مقدمه‌ای بر فالوور اینستاگرام ارتباطی قدرتمند با جامعه اینستاگرام شما
سایت شرط بندی بهینه سازی شده
Digital currencyبهترین مشاور کنکوربهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی تبریزخبرdigital currency tutorialبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency channelدانشگاهGuide to buying household appliances
تماس با ما