حسابداران؛ سالار کمانگر، مهندس مقیم آمریکا


بالاترین انتخابات: سالار کمانگر در سال 1356 در تهران به دنیا آمد، به آمریکا مهاجرت کرد و در آنجا تحصیل کرد. سالار به دلیل مهاجرت به مرسدس به دبیرستان آن شهر رفت و از شاگردان ممتاز مدرسه شد.

او در 22 سالگی در رشته زیست شناسی از دانشگاه استنفورد فارغ التحصیل شد، سپس در همان سن جوانی در سال 1999 توسط گوگل استخدام شد. این موفقیت را می توان یکی از اولین دستاوردهای «سالار کمانگر» دانست.

سالار کمانگر در دوران حضور خود در استنفورد همیشه سعی می کرد صنعت پیشرفته ای را بیابد تا پس از فارغ التحصیلی وارد آن شود و همزمان به آن علاقه مند شود، بنابراین فهرستی از علایق خود و عواملی که برای او موثر بود تهیه کرد. او تصمیم گرفت به دنبال سه شرکت مانند گوگل، Ask Gee و Direct Heath باشد و پس از ارسال رزومه و تکمیل فرم درخواست، سعی کرد راهی مشخص برای قبولی در مصاحبه بیابد و ثابت کند که می تواند فردی ارزشمند و ارزشمند باشد. کارمند نمونه

حسابداران؛  سالار کمانگر، مهندس مقیم آمریکا

سرگئی برین مشاور سابق گوگل در سال 1999 به دانشگاه استنفورد بازگشت تا سعی کند دانشجویان را راهنمایی کند و از طریق گوگل با آنها چت کند تا به آنها ملحق شود و اطلاعات تماس خود را به آنها بدهد.

پس از چند هفته و تجزیه و تحلیل فضای رقابتی، سالار کمانگر شروع به جستجو کرد و اطلاعات خود را برای سرگئی ارسال کرد و پس از چند هفته، سرگی و تیمش با او مصاحبه کردند و در نهایت او استخدام شد.

او در مصاحبه‌ای گفت: ابتدا وقتی به مدرسه رفتم، آنقدر آرزو داشتم که دکتر شوم که وقتم را صرف تماشای پزشکان می‌کردم. از آن به بعد من واقعاً دوست داشتم دانشمند شوم. بعدها، زمانی که به مدت دو هفته در گوگل به صورت پاره وقت کار می کردم، متوجه شدم که فعالیت هایی که من را با آنها درگیر می کند به من انرژی می دهد. درسی که من آموختم این بود که تصور کردن یک شغل کافی نیست و ما باید مطمئن شویم که این حرفه هیجان و انگیزه مورد نیاز هر روز را فراهم می کند.

حسابداران؛  سالار کمانگر، مهندس مقیم آمریکا

او نظارت بر طرح تجاری را آغاز کرد و اولین طرح تجاری گوگل را در سال اول 2000 راه اندازی کرد. او علاوه بر مسئولیت های قبلی، مسئولیت عملیات حقوقی و مالی را نیز بر عهده دارد.

سالار کمانگر مدیرعامل گوگل میل (جی میل) و جستجوی گوگل بود. اما شاید مهمترین کاری که سالار کمانگر و تیمش انجام دادند گوگل ادز بود. روش کار این سرویس به این صورت است که با پرداخت پول به مدیران کسب و کار می توانند وب سایت خود را در بالای نتایج جستجو به همان میزانی که پرداخت می کنند نشان دهند. طبق آمارهای موجود، 96 درصد از درآمد امروز گوگل از این سرویس است. او با همان طرز فکری که وجود داشت و رشد سریع این سرویس توانست به سرعت در بین ده مهندس جوان برتر گوگل قرار بگیرد.

حسابداران؛  سالار کمانگر، مهندس مقیم آمریکا

پس از 10 سال حضور در گوگل، در 32 سالگی، پس از اخراج چاد هورلی که دوره تقریبا ناموفقی در یوتیوب داشت، به عنوان رئیس این شرکت بزرگ منصوب شد و تا سال 2014 در این سمت باقی ماند. وی علاوه بر آنچه تاکنون گفته شد، مدیریت سیستم های جی میل، پیکاسا و گوگل تی وی را نیز بر عهده داشت. او در حال حاضر یکی از مدیران اجرایی گوگل است.

جان یوشای، نویسنده و سردبیر وب سایت فوربس، می نویسد: «این طبیعی نیست که فردی به عنوان نهمین کارمند گوگل استخدام شود و در کار خود تا این حد موفق باشد. این شرکت در حال حاضر بیش از 30000 کارمند دارد. مهمترین ویژگی او شاید پشتکار و علاقه به کار سالار کمانگر باشد. گوگل ممکن است دیرتر از آنچه فکر می کرد به این افزایش درآمد دست یافته باشد، اما با در نظر گرفتن چنین فردی، خیلی زودتر به هدف خود رسیده است.

Dale Mckee

سازمان دهنده Wannabe. معتاد اینترنت متعصب زامبی. علاقه مندان به شبکه های اجتماعی. دانش پژوه مواد غذایی

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی اصفهانGuide to buying household appliancesدانشگاهdigital currency tutorialdigital currency channel