خواص روغن نارگیل; از چربی سوزی گرفته تا تقویت پوست و دندان

[ad_1]

مصرف روغن نارگیل فواید زیادی برای بدن دارد. عجیب است که چنین روغن اشباع شده ای حتی به کاهش وزن ما کمک می کند! روغن نارگیل یکی از بحث برانگیزترین مواد غذایی است. بسیاری از متخصصان سلامت آن را یک غذای فوق العاده با ترکیبی بی نظیر از اسیدهای چرب می دانند و برخی دیگر آن را سم می دانند! اما واقعیت چیست؟

مانند بسیاری از بحث های داغ، واقعیت جایی در وسط است. درست است که بسیاری از افرادی که از آن استفاده می کنند در معرض خطر بیماری قلبی هستند، اما تری گلیسیرید روغن نارگیل فواید زیادی برای سلامتی دارد. به یاد داشته باشید که مصرف این روغن بسیار مهم است و ممکن است به سلامتی شما آسیب برساند.

فواید کلی روغن نارگیل

1. افزایش کلسترول خوب

. برای قند خون و دیابت مفید است

3. در مبارزه با بیماری آلزایمر کمک می کند

به توقف بیماری قلبی و فشار خون بالا کمک می کند

5-حمایت از سلامت کبد و سیستم ادراری

6. انرژی را افزایش می دهد

7. به شما در هضم غذا کمک می کند

8- به عنوان محلولی برای زخم ها و سوختگی ها عمل می کند

9. به عنوان یک عامل ضد پیری عمل می کند

10. به کاهش وزن کمک می کند

سلامت پوست و دندان را بهبود می بخشد

برای بهره مندی از فواید آن نیازی به خوردن روغن نارگیل ندارید. این روغن دارای فواید عملی آرایشی و موضعی است. مانند لوسیون ها، یک مرطوب کننده طبیعی است که می توان آن را روی پوست ماساژ داد. روغن نارگیل همچنین علائم اگزما را تسکین می دهد. روغن نارگیل 20 درصد از اشعه ماوراء بنفش را مسدود می کند. بسیاری از مردم روغن نارگیل را در دهان خود می ریزند تا هم لب های خود را تازه کند و هم باکتری ها را از بین ببرد.

از تشنج جلوگیری کنید

رژیم کتوژنیک این روزها بسیار محبوب است و بر تولید محتوای چربی بالا برای ایجاد کتون در جریان خون متکی است. رژیم کتو به کاهش وزن کمک می کند، اما برای درمان انواع بیماری ها، که یکی از آنها صرع است، نیز استفاده می شود.

تحقیقات نشان می دهد که خوردن یک رژیم غذایی پرچرب و کم کربوهیدرات می تواند تشنج را کاهش دهد. اسیدهای چرب نارگیل برای درمان بیماران صرعی در تمام سنین استفاده می شود.

افزایش چربی سوزی

تری گلیسیریدهای زنجیره متوسط ​​در روغن نارگیل به سوزاندن کالری کمک می کند. هر سوزاندن انرژی به شما کمک می کند زمانی که می خواهید وزن اضافه کنید. هر چه انرژی یا کالری بیشتری بسوزانید، وزن کمتری اضافه می کنید.

احساس گرسنگی و هوس را کاهش دهید

یکی از خواص اسیدهای چرب موجود در روغن نارگیل این است که به کاهش وزن کمک می کند. اسیدهای چرب موجود در روغن نارگیل متفاوت از سایر چربی ها هضم می شوند. آنها مستقیماً به کبد می روند و به عنوان انرژی آماده استفاده می شوند یا به کتون تبدیل می شوند.

کتون ها اسیدی هستند که از چربی های کبد تولید می شوند و برای انرژی استفاده می شوند. بنابراین با تلاش های دیگر، روغن نارگیل می تواند منجر به کاهش وزن شود. این روغن همچنین می تواند به کاهش گرسنگی کمک کند. تحقیقات نشان داده است افرادی که صبح ها روغن نارگیل مصرف می کنند کالری کمتری در طول روز مصرف می کنند.

محافظت در برابر میکروارگانیسم های مضر

اسیدهای چرب موجود در روغن نارگیل هم اسید لوریک و هم اسید اوریک هستند که می توانند ویروس ها، قارچ ها و باکتری ها را از بین ببرند.

منابع: thestreet، hhdresearch

ترجمه: ایرنا

[ad_2]

Adrienne Daniel

قهوه‌کار بسیار جذاب. دانشجو. محقق سفر. بت نوجوان آینده.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین مشاور کنکورخبربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانdigital currency tutorialGuide to buying household appliancesبهترین سالن زیبایی اصفهاندانشگاهdigital currency channel