خوردن سیب پیش از خواب چه فواید و مضراتی دارد؟جالب است بدانید ترکیبات در سیب پیدا می‌شوند که ممکن است بر کیفیت خوان اثر بگذارند! از جمله‌های این ترکیبات می‌توان به ملاتونین، پتاسیم و کربوهیدرات‌ها اشاره کرد.

به گزارش خبرآنلاین، مطالعه نشان داد که مصرف یک وعده غذایی غنی از کربوهیدرات با شاخص گلیسمی بالا (GI) قبل از خواب ممکن است سطح تریپتوفان را بالا ببرد که باعث افزایش ملاتونین و سروتونین شود. این‌ها به شروع فرآیند خواب کمک می‌کنند.

سیب منبع عالی فیبر است و همین باعث می شود که این میوه GI پایینی داشته باشد، به این معنی که طحنرا ناد معنی سطح نادا را دارد که سطح نادا نیست. علاوه بر فیبر، مواد مغذی دیگری در سیب وجود دارند که برای داشتن خوابی آرام به آنها نیاز دارند.

ملاتونین

از مهمترین عواملی که روی خواب تاثیر می گذارد، ملاتونین است. مغز شما با تاریک شدن هوا به طور طبیعی ملاتونین تولید می‌کند. این موضوع به آرامش بدن کمک می‌کند و با ایجاد خواب‌آلودگی، شما را برای خوابیدن در طول شب آماده می‌کند. ملاتونین را می‌توان از طریق منابع غذایی و مکمل‌ها نیز دریافت کرد.

دوز معمول توصیه شده ملاتونین 1 تا 5 میلی گرم است. خوردن 100 گرم یک سیب حدود 0.0106 میلی گرم ملاتون گرم را به بدن می‌رساند.

بنابراین نگران نباشید مقدار ملاتونین موجود در سیب آنقدر زیاد نیست که شما را خیلی خواب آلود کند.

ویتامین سی

ویتامین C یک آنتی‌اکسیدان است که در مبارزه با رادیکال‌های آزاد در بدن، از سلامت شما محافظت می‌کند. تحقیقات نشان می‌دهد که آسیب‌های شدید و آسیب‌های ناشی از آن را نشان می‌دهد. بنابراین، خوردن روزانه سیب ممکن است به طور غیرمستقیم کیفیت خواب را تقویت کند.

پتاسیم

سیب حاوی کمی از ماده معدنی پتاسیم است. یک مطالعه تاریخی در سال 1991 بر کیفیت مکمل پتاسیم را برای خواب در مردان سالم 18 تا 33 ساله که رژیم غذایی کم‌پوراسین یک رژیم غذایی کم‌پران است. نتایج نشان داد که دریافت روزانه 96 میلی‌آکی‌والان به مدت یک هفته باعث بهبود خواب می‌شود. با این حال، اگر در حال حاضر از یک رژیم غذایی مفید از پتاسیم استفاده کنید، ممکن است هیچ تزینارض مصرف شود.

مضرات احتمالی مصرف سیب پیش از خواب

غذا خوردن قبل از خواب ممکن است برای شما طبیعی باشد. مطالعات نشان می دهد که اگر در ساعات پایانی شب غذا میل کنید، احتمال می دهید که چاقی و بیماری های قلبی-متابولیکی مثل فشار خون و کلسترول بالا در شما افزایش یابد.

مطالعه روی زنان با وزن متوسط ​​​​انجام شد و در دو نوبت مختلف، یکی 10 صبح و دیگری 11 شب مصرف یک میانوعده حاوی 200 انرژی انرژی در این زنان بررسی مورد قرار گرفت.

در پایان مشخص شد گروهی که در شب میان‌وعده را مصرف کرده بودند، در آنها چروانایی چروونایی سوار‌سوزی، کمونایی چرویر یشورونسبر یشورونسبر خورونییر ورونییبرت.

با این وجود، یافته‌ها ضد و نقیض هستند و در تحقیقات انجام می‌شوند، مشخص می‌شوند که مصرف و مصرف‌های غذایی در شب‌های ن، رامن نرران ن. این احتمال وجود دارد که مصرف غذاهای سالم و حاوی GI پایین مانند سیب برای خوابید فیواریدن فیکد باشد، امترارییناتبتاری

منبع: healthline


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم