دنباله دار لئونارد نزدیک ترین به زمین


دنباله‌دار لئونارد چند ساعت پیش به نزدیک‌ترین نقطه به زمین فرود آمد و اکنون به سمت خورشید می‌رود.

دنباله دار لئونارد که به عنوان درخشان ترین دنباله دار سال 2021 شناخته می شود، ساعاتی پیش به نزدیک ترین فاصله خود با زمین رسید.

دنباله‌دار لئونارد، با نام علمی دنباله‌دار C / 2021 A 1، در ژانویه سال جاری توسط گرگوری لئونارد ستاره‌شناس در رصدخانه مادون قرمز کوه لیمون در آریزونا، ایالات متحده کشف شد.

دنباله دار لئونارد ساعاتی پیش در فاصله 34 میلیون کیلومتری زمین قرار داشت که در مدار خود نزدیک ترین فاصله به خورشید را داشت و البته با چشم غیرمسلح نیز قابل مشاهده نبود.

دنباله‌دار لئونارد دنباله‌داری است که فقط یک بار آن را می‌بینیم زیرا حدود 80000 سال طول می‌کشد تا به دور خورشید بچرخد.

به گفته ناسا، دنباله دار لئونارد امروز، 13 دسامبر، در ساعت 6:37 به وقت شرقی (3:07 بعد از ظهر به وقت ایران) در افق شرقی دوباره قابل مشاهده خواهد بود.

ناسا می گوید این آخرین صبحی است که دنباله دار لئونارد تا مارس 2022 در آسمان صبح از طریق یک تلسکوپ بزرگ قابل مشاهده خواهد بود.

همچنین عصر دوشنبه (صبح سه شنبه به وقت ایران)، دنباله دار لئونارد در حدود 30 درجه بالای افق غرب-جنوب غربی در ایالات متحده، حدود 30 دقیقه پس از غروب خورشید قابل مشاهده خواهد بود.

این دنباله دار همچنان به سمت خورشید حرکت می کند و در 3 ژانویه 2022 در فاصله 92 میلیون کیلومتری به نزدیک ترین فاصله خود با خورشید خواهد رسید.

دنباله دار لئونارد دم سبزی دارد زیرا سنگ های یخی آن با نزدیک شدن به خورشید گرم می شوند و ابتدا غبار آبی، سپس گرد و غبار زرد یا سفید و در نهایت سبز از خود ساطع می کنند. وقتی دنباله دار سبز می شود، دنباله دار به اندازه کافی داغ است، حاوی مقدار زیادی سیانید و کربن دو اتمی است و به احتمال زیاد تجزیه می شود.

Comet حتی یک حساب توییتر دارد تا دنبال کنندگان بتوانند به روز بمانند.

دنباله‌دار لئونارد مداری هذلولی دارد، به این معنی که با عبور از خورشید، از منظومه شمسی به بیرون پرتاب می‌شود و دیگر هرگز از زمین دیده نمی‌شود. البته لئونارد همیشه در مدار خارج از منظومه شمسی نبوده و دوره مداری آن حدود 80000 سال بوده است. لئونارد احتمالا آخرین بار حدود 80000 سال پیش از منظومه شمسی بازدید کرده است.

دنباله‌دارهایی که قبلاً هرگز از خورشید رد نشده‌اند، مانند دنباله‌داری در “ابر” در لبه منظومه شمسی، با مواد فراری مانند دی اکسید کربن، نیتروژن و مونوکسید کربن پوشیده شده‌اند که با نزدیک شدن به خورشید تبخیر می‌شوند. بودن. این یک دوره بسیار روشن ایجاد می کند، اما با نزدیک شدن به زمین و خورشید، سرعت آن کاهش می یابد و آن را با چشم غیرمسلح نامرئی می کند. با این حال، دنباله‌داری مانند لئونارد که قبلاً خورشید را دیده است، احتمالاً می‌تواند با نزدیک شدن به درخشندگی خود را حفظ کند.

لئونارد همچنین یک دنباله دار سریع با سرعت 254399 کیلومتر در ساعت یا 70.6 کیلومتر در ساعت است.

روز شنبه اعلام شد که اتفاق عجیبی برای این دنباله دار می افتد و بر خلاف تصور ممکن است تاریک شود و به سمت خورشید برود و قبل از رسیدن به آن متلاشی شود.

کوانگ یه، ستاره شناس دانشگاه مریلند که در ستاره های دنباله دار تخصص دارد، می گوید: «این خبر خوبی نیست. این دنباله دار باید روشن تر و درخشان تر شود. اگر این واضح نیست، مشکلی وجود دارد، اما ما دقیقاً نمی دانیم چرا.

بر اساس آنچه از دنباله‌دارهای قبلی دیده‌اند، دانشمندان می‌ترسند که پنهان‌کردن عجیب لئونارد از دنباله‌دار به معنای گم شدن توپ یخی باشد. در گذشته، برخی از دنباله دارها با نزدیک شدن به خورشید متلاشی و ناپدید شدند. این اولین فرصت برای لئوناردو است.

Drake Beck

کارشناس سفر. خالق دوستانه نویسنده هیپستر دوست. دانش آموز عمومی.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین مشاور کنکورخبربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانdigital currency tutorialGuide to buying household appliancesبهترین سالن زیبایی اصفهاندانشگاهdigital currency channel